PRIETENE FARA TITLU (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, noi n-am avut buba de la acel vaccin(Engerix - antihepatita C), mai bine aveam; pe noi ne-a bulit cu mult, mult mai rau .
Pune-i Baneocin pudra, sub compresa sterila, dupa ce cureti zona cu ceva ser fiziologic.
Totusi, mai cauta pe net.
Stiu ca in urma acestui vaccin trebuie sa ramana o cicatrice, care ulterior va fi masurata, si daca este prea mica sau inexistenta, se reface vaccinul.
Extras din putzul gandirii .

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
(1),(2),(3),(4)
(5)
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ASTERY ,DENISA aici sunt pozele Brandusei,dar de la botez nu a pus inca,numai de la baita de dupa.la noi nu e obiceiul.
http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/JuniorulPetru#
ASTERY mersi mai butonez si io acum pe net ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna seara!

Moni, lasa fata ca ii creste parul Raisei la loc ... am tuns-o ca se umpluse de niste bube urate rau saraca pe tot gatul si incepusera sa coboare si pe piept si atunci am zis mai bine tunsa decat o rana toata ... ca nici nu mai dormea de durere.

Cat despre vaccin ... mai bine lasa-l liber si nu ii rupe coaja cand o va face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, vaccinul se lasa in pace! Daca e buba e ok! Bai ar fi sa nu existe reactia asta vaccinala! Sapt viitoare avem vaccinul de 2 luni, daca e sanatos. Nici noi nu stim cu cine seamana Tavi! Ana il iubeste tare mult si se poarta frumos cu el.



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mersi fetele , asa am depistat si io pe net ca se lasa in voia lui.Asa ca nici nu am mai sunat-o pe pediatra pana la urma doar pentru atat.Saptamana viitoare trebuie sa apara iar in vizita ... ba de fapt cred ca noi trebuie sa mergem cu el la cabinet,ca ii face vaccinul de doua luni!

Eu cum m-am spalat pe cap mi-am pus un prosop roz in cap tip turban.Si Diana imi zice: "MAMI PARCA ESTI O INGHETATA" (Pe batz? )

URSULINA nasol cu bubele: o irita parul,sau cum?

Diana ma seaca cu jocul ei de-a gradinita.Dupa ce ca tot insira desenele alea peste tot - zice ca le expune pe coridor ,ma si striga "doamna Lenuta" .Adica io-s aia mai grasa si batrana si ea e Giorgi cea tanara si dragutza Nu ma mai joc

INGRID si ANAMARIA sa va vizionati fetele in drop Ca le-a desenat Diana mea pe amandoua cu ea impreuna desigur.Ea e in rosu,Diana de la Timisoara in roz ,iar Clara in portocaliu.Asta cu portocaliul imi place,inseamna ca retine ca e o culoare in care se imbraca des Clara si cu care ii si sta super dealtfel!
Aaa ... uitam,se pare ca au fost la coafor fetele dupa ce freza le-a tras

Merg sa ii fac baie lui Tudor si sa ii citesc Dianei.Cam greu sa il despart pe Ghita de Tudor si pe Diana de foile cu exercitii ...
Am fugit

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola hola ,
Noi bine , azi am fost la pediatra ca ii iesisera la Clara de vreo 10 zile niste bubite ciudate , dar care nu ii faceau nimic nu scarpinat nu nimic , dar zic hai sa vad totusi despre ce e vorba . Mi-a zis ca un alt tip de dermatita , in fine nimic grav , mi-a dat o crema cu corticoid si atat . Cta am stat la asteptat sa intram in cabinet , atat s-a pupat si imbratisat Clara cu un baietel . El a inceput sa-i de-a pupic , pe urma i-a dat ea lui , apoi dominsoar aintindea obrazul sii ii facea semn ca asteapta altul si cavalerul se executa . Si imbratisiri , vai doamne . Sper sa nu ia si ceva ca baietelul era cu muci si tuse , dar cine putea sa ii opreasca pe indragostiti .
In rest bine , ne pregatim de o mare vizita mare : Selin , Daria si David si parintii lor binenteles . Clara ma intreaba in fiecare zii cand ajung .
Bee sa va traiasca micul crestin ,am zambit , esti o figura ca nici voi nu stiti cu cine seamana . Poate vreun bunic.
Ingrid e normal ca iar a plans atat , din pacate iara at-ti inceput aproape de la 0 gradinita , cu atat stat acasa . Ma bucur mult ca e mai bine si nu afost nimic grav .



Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-mersi de link,vazut tavi cel mic si dulce-mi se pare ca seamana cu tati mai mult si ca va fi mai inchis la par..
Anam-mai ce iubire pe Clara ta-salutari la gasca din Elvetia
Eu astept sa aflu cand mergem cu A si sper sa incepem sa facem progrese-doar ca nu e usor si e un proces de durata

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Revin
Moni foarte faine fetele din desen . ca ma intrebai daca Clara deseneaza, sincer nu prea . Trage niste mazgalituri fara noima . Asta e . Si la colorat e antitalent rau de tot . dar atat vorbeste si canta de ne tampeste de cap nu mai tace domnule m o rogi , tipi , o amenint dar nu tace domnule o secunda . Cred ca de la gradi i se trage , atat timp sa stea acolo cuminte pe scaun , iti dai seama caci cand iasa e dezastru .
Astery a mers bine lectia azi ?


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Anamaria pai Clara e pupacioasa de mica,nu? parca ii si vad ce simpatici or fi fost! Vai ce fain de voi ca vine Mira si trupa la voi! Clara va fi in extaz Cu desenul e chestie si de exersat si de talent.Si daca nu sunt atrasi de asa ceva nici nu prea au chef sa exerseze evident.De cantat Diana mea canta toata ziua doar in perioada serbarilor,ca atunci canta si ei la gradi mai intensiv.De unde deduc ca ar fi tare "cantareata" daca ar auzi toata ziua pe cineva cantand,sau macar cutiuta muzicala la PC de i-as pune ... dar cum io prefer linistea ... foarte rar i le pun.
De gradi nu stiu cat stau la voi cuminti pe scaun,dar la Diana nu foarte mult.Din cca sapte-opt ore cam doua le dorm,mai merg la baie,mai sa isi ia apa, se mai joaca,iar cand e vreme buna sunt scosi si afara in curte.Plus ca mai fac si gimnastica,ce-i drept cam putin de doar doua ori pe saptamana.Si mai au si tot soiul de activitati pe care nu le fac neaparat stand pe scaun,de exemplu dansurile sau diverse jocuri sau scenete.Si sa nu uitam mesele micul dejun si pranzul ca si alea mai dureaza vreo ora.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Anamaria dar tie iti povesteste ceva Clara de pe la gradi? Ca Diana mea vad ca nu prea mai are chef,nici daca o intreb.Doar cand are ceva cu care sa se laude nici nu intra bine pe usa ca si incepe sa turuie Mai prind eu din zbor cam ce se intampla in zona din pusul ei in scena cand se joaca de-a gradinita.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput