Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Buna!

Am vazut ca vb de infectia urinara.
Eu am avut la sarcina cu Ioana, infectie urinara, dar nu am avut simptome..ci doar un mucus alb (cam asa ceva). Dr mi-a zis sa beau multe lichide si mi-a dat si tratament..am repetat analizele pana mi-a iesit ca nu m am infectie.
Stiu ca in sarcina sunt intalnite aceste infectii..nu stiu de la ce anume apar..

Am mai avut infectie urinara si in sarcina pe care am pierdut-o in Martie..mi-am facut analizele si urma sa ma duc la Dr Ginecolog sa imi zica ce sa i-au (fac), dar nu am m ajuns, pt ca pierdusem sarcina ...cert e ca, la primul control/eco (8 sapt) a vazut un mucus alb iar eu i-am zis :"cred ca de la infectia urinara, este"..daca mergeam m dvm de 12 sapt poate nu pierdeam sarcina ..sau poate nu a fost motivul infectiei urinare..
Ehh..important e ca am un nou bebe si tb sa am grija de el.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 12+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact



Buna!

Am vazut ca vb de infectia urinara.
Eu am avut la sarcina cu Ioana, infectie urinara, dar nu am avut simptome..ci doar un mucus alb (cam asa ceva). Dr mi-a zis sa beau multe lichide si mi-a dat si tratament..am repetat analizele pana mi-a iesit ca nu m am infectie.
Stiu ca in sarcina sunt intalnite aceste infectii..nu stiu de la ce anume apar..

Am mai avut infectie urinara si in sarcina pe care am pierdut-o in Martie..mi-am facut analizele si urma sa ma duc la Dr Ginecolog sa imi zica ce sa i-au (fac), dar nu am m ajuns, pt ca pierdusem sarcina ...cert e ca, la primul control/eco (8 sapt) a vazut un mucus alb iar eu i-am zis :"cred ca de la infectia urinara, este"..daca mergeam m dvm de 12 sapt poate nu pierdeam sarcina ..sau poate nu a fost motivul infectiei urinare..
Ehh..important e ca am un nou bebe si tb sa am grija de el.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 12+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!


Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva!
Mai bine sa nu avem asa probleme, sa ne tratam la timp.
sarcina usooara!!!



castelana fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Va salut si eu de la servici!
(unde e mai bine decat pe santierul casei mele).

Azi e ziua cea mare, mergem la eco si sper sa venim cu un carucior, corect interpretat (indiferent de culoare).

Cred ca as lesina sa-mi zica acum ca-i fetita si peste o luna baiat. Pt ca de azi o sa traiesc intr-un unviers roz sau bleu (daca vrea si domnul bebe sa ne arate).

16+

Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=CoriMam&year=2010&month=3&day=18&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui CoriMami

Va salut si eu de la servici!
(unde e mai bine decat pe santierul casei mele).

Azi e ziua cea mare, mergem la eco si sper sa venim cu un carucior, corect interpretat (indiferent de culoare).

Cred ca as lesina sa-mi zica acum ca-i fetita si peste o luna baiat. Pt ca de azi o sa traiesc intr-un unviers roz sau bleu (daca vrea si domnul bebe sa ne arate).

16+

Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=CoriMam&year=2010&month=3&day=18&babycount=1


Bafta multa la eco bebe sanatos si tu sa fii linistita.
te asteptam cu vesti bine!
te pup



castelana fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

CoriMami- eu am vazut clar doua outze si o putza. Daca peste o luna s-ar schimba in pasarica deja m-as gandii ca am fost rapita de extraterestrii si mi-au schimbat copilul.
Eu cred ca o sa stii sigur, daca o sa vrea sa va arate.

Denisa, 14 + cu kinder-el Erik Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata burticutelor,

Sa avem un capitol doar cu vesti bune, carucioare multe si liniste.

Andira, felicitari pentru fetita , sa fie sanatoasa si sa stea acolo la caldurica si siguranta pana la 40 de saptamani.

Denisa, si tie felicitari pentru baietel , waw, vine de Paste, cu iepurasul .

Rebiana, cum te mai simti, e ok? E buna apa multa, dar trebuie urmat tratamentul si apoi refacute analizele .

Marsy baby, o fetita cu codite , sa va traiasca si sa fiti cu totii sanatosi sa va bucurati impreuna.

Nemary, am citita acum povestea nasterii Dariei si am plaaaansss! Apoi mi-am amintit ca am fost la aceeasi odisee, am vazut ca era si Shose pe acolo, mi-am amintit. Atunci ar fi trebuit sa nasc si eu. Da nici acum nu-i rau .

Castelana, bune cornurile, le-a mancat fata de servici. Ca eu dupa ce le-am facut cu entuziasm, am mancat unul si ceva gogosi si gata, nu-mi mai trebuie. Da ceva fructe de-alea as vrea . Ce-i drept si aici sunt, doar ca mai simpliste. Avantajul e ca sunt mereu disponibile si proaspete.

Delia 13, ai o meserie asha frumoasa , si e asa special sa fii soprana si sa faci mereu doar ce-ti doresti, adica sa canti , ca sa nu mai vorbim ce bucurie pe bebelul tau

Fetele cu decorare si mesteri, spor la treaba si bucurati-va de libertatea de a alege si a decora asa cum va place voua. E un mare avantaj.
Se vorbeste de carucioare, patuturi, eu inca nu ma gandesc, nu pot, astept sa trec de 6 luni, apoi ma pun si eu pe cautat. Oricum preturile vehiculate pe aici mi se par astronomice si nu mi se par realiste. Zau asha 1000 de euro un carucior???????????

Pupici tuturor mai ales celor carora nu le-am scris, nu pot cuprinde pe toata lumea, dar muuuuuulti



Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 19+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

Bafta multa CoriMami, te asteptam cu vesti de la eco.

Dayanara multumesc mult de sfat, o sa incerc sa iau un paracetamol. Sper sa aiba efect, pentru ca nu stiu ce sa mai fac.




Bianca 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Tot am uitat ceva .
Multumesc pentru sustinere, in problema serviciului. E intr-adevar neplacut, dar, sa va spun drept sunt cam detasata, nu prea iau in seama . Poate si pentru ca stiam ca nu prea merge si intr-o zi se va ajunge aici, poate pentru ca am incredere ca voi pleca in alta parte in curand, poate pentru ca e muuult mai important acum bebe decat orice altceva, nu stiu, dar nu ma simt deloc disperata cum ar fi normal, mai ales ca se cunoaste destul de mult un salariu la noi in buget.

Va pupic si va doresc o zi buna

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 19+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

bianka1- imi pare rau pt durerile de cap.
Incearca cu alcool mentolat, comprese cu apa rece , foaie de varza zbrobita si pusa pe frunte, felii de cartof. Vezi ce te ajuta. Adevarul ca la durerile nasoale nu ai ce sa le faci.
La mine se mai diminua durerea daca dadeam cu o crema mentolata (un amestec de acool mentolat si camfor) dupa care puneam o foaie de varza sau felii de cartof. Incearca si cu o cafea, vezi cum te simti dupa.

Am uitat sa va zic. Mi-a spus doctora sa nu mai iau Paracetamol atata timp cat durea nu-mi trece. Cica acum ca sunt in trim 2 mai bine iau Algocalmin.
Bine ca nu ma mai doare.
Kossir- ma bucur ca esti relaxata si detasata in privinta job-urlui. Sigur o sa gasesti ceva rapid daca asta simti. Sau poate nici nu o sa fie nevoie, nu pot da o gravida afara ! Acolo nu este legea la fel ?

Denisa, 14 + cu kinder-el Erik Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Mamicile cu expecianta . Cum vi se pare carutul asta
www.chicco.ro/produse/nou-nascut-2/plimbare-7/carucior-trio-enjoy-evolution-topazio-1042.html" target="_blank">http://www.chicco.ro/produse/nou-nascut-2/plimbare-7/carucior-trio-enjoy-evolution-topazio-1042.html

Denisa, 14 + cu kinder-el Erik Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput