Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Neata burtici!
Si eu tot la capitolul sunt, si mi-e o lene...."de ma doare" vorba cantecului. Am biroul plin de mormane de foi de luat la mana si rezolvat si eu...stau pe desprecopii sa vad ce fac burticile
Mie dr mi-a zis ca la baietel se vede mai repede, cam de prin sapt 13-14, si dupa cate vad cam are dreptate, ca burticile care au aflat mai repede au cavaleri.
Honey, Castelana si eu tot de paste am DPN , ma rog a doua zi de paste. Chiar radeam cu o prietena ca ii ziceam ca la mine vine iepurasu cu bebe in cos, si ea imi zicea: pai cum draga, la toata lumnea vine barza cu bebeul in cioc, si la tine vine iepurasu ?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

multumesc castelana, sper sa.l simt iar , asa ma pot linisti

bianka, vezi cum stai cu tensiunea, in general daca e mica iti poate da dureri mari de cap, la migrene experta e gabyhila, ai luat ceva?
nici cu paracetamol nu trece?

oana, la mine s.a schimbat DPN pe 3 aprilie, cand ai tu timp ...nu e musai sa schimbi acum

eu am luat vreo 4 kg pana acum, cum am mai zis sper sa nu depasesc prima sarcina unde am pus 30, asa ca fata de atunci ma simt bine,model, ma vad ducandu.ma sa nasc pe tocuri si calare pe stokke :)

roxana 14+ arturo si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Castelana - termina cu fructele. Vrei sa balosesc tastatura.
Mama ce-mi place sa incerc diferite fructe. Cele ''exotice'' care se gasesc la noi de obicei au un pret aberant de mare si un gust de iarba( in cel mai bun caz).
Vreau si eu banane de n'spe mii de feluri

Denisa, 14 + cu kinder-el Erik Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Buna mamici...
Ma alatur si eu voua....18+, si mamica de Alexandru, 3ani jumate.
As vrea sa mai discut cu voi din cand in cand...ma simt tare singura...asta insemnand probleme grave in casnicie. Unicul suport sunt copilasii mei dragi..dar stiti si voi, e bine sa mai discuti si cu maturi. Din pacate pe aici nu prea am cu cine.
Dar sa nu va plictisesc sau intristez..revin la bebei.
Vineri am fost la ecograf, si am avut o "deceptie"(cam mult spus). Va explic. Intotdeauna am visat o familie fericita , cu un sot si tata iubitor si doi copii frumosi , un baietel, mai mare, si o fetita. Vise de copil dar nu numai.... In fine, ideea e ca nu ma asteptam ca doctorul sa pomeneasca ceva de sexul bebeului,credeam ca e inca devreme, si totusi mi-a aratat ca s-ar vedea ceva intre picioruse.Am zimbit si am glumit cum ca totul ar fi ok, dar dupa ce am iesit din cabinet am plans o ora!!!! Nu-mi venea sa cred ca nu voi avea fetita pe care mi-am dorit-o atat de mult. Stiu ca a fost o reactie exagerata, poate si pe fondul problemelor familiale din ultima vreme, dar ce vreau eu se va intreb: ati mai auzit de astfel de cazuri? Sa spuna ca ar fi baiat dar de fapt sa fie fetita? invers , ca ar fi fata si de fapt e baiat am auzit si eu dar asa...
Peste o lune incerc sa-mi programez un 3D, atunci voi avea un rezultat sigur....iar pana atunci tot sper. Daca va fi baiat asta e important e sa mai am un copil sanatos. As fi fost tare dezamagita sa nu am un al doilea copil, si Doamne Doamne l-a dat , chiar daca v-am spus,in relatia cu sotul sunt mari probleme..si sincer nu vad cum s-ar putea rezolva. Cert e ca Alexandru va avea un fratior sau o surioara,(inca mai sper), si asta e fff important.

va pup si ne mai auzim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steff-ady spune:

Neatza burtici!

Sunt o gravidutza de aproape 19 sapt si sper sa fim alaturi pana la final. Am ceva emotii pt ca astazi merg la ginecolog, pt ca de vreo 2 zile am dureri de burta...sper ca totul sa fie ok.

O zi frumoasa si pupici pt burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Ehe fetele, la mine data probabila e 9 martie...si fiind fetita , nu as vrea sa vina pe 8 Martie, pentru ca va primi un singur cadou pentru ambele ocazii..

Anca
17+cu Tereza Martina si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Neata burtici!
Si eu tot la capitolul sunt, si mi-e o lene...."de ma doare" vorba cantecului. Am biroul plin de mormane de foi de luat la mana si rezolvat si eu...stau pe desprecopii sa vad ce fac burticile
Mie dr mi-a zis ca la baietel se vede mai repede, cam de prin sapt 13-14, si dupa cate vad cam are dreptate, ca burticile care au aflat mai repede au cavaleri.
Honey, Castelana si eu tot de paste am DPN , ma rog a doua zi de paste. Chiar radeam cu o prietena ca ii ziceam ca la mine vine iepurasu cu bebe in cos, si ea imi zicea: pai cum draga, la toata lumnea vine barza cu bebeul in cioc, si la tine vine iepurasu ?

12+



asa asa, sa vezi ce de pascute facem... la mine data iese mereu 4-5, deci prima sau a doua zi de paste, imi place ca se naste la zi mare (citez bunica), cum spui tu cu bebeul la cos, iepurarul jucaus, sau puiutul cu surpriza.
Cand vine e bine venit, noi promitem ca nu placam de acasa, il pimim cu draga inima.
te pup


castelana fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Ehe fetele, la mine data probabila e 9 martie...si fiind fetita , nu as vrea sa vina pe 8 Martie, pentru ca va primi un singur cadou pentru ambele ocazii..

Anca
17+cu Tereza Martina si mami de Lucas


de maciniciiiiiiiiiiiiiiiiii, bun rau, uau zii mare si importanta!!!!!


castelana fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Salutare fetelor!
Bun venit celor noi, sarcini usoare si la termen!
Felicitari celor care au aflat culoarea carutului!
Pupici pentru toate celelalte!
Am lipsit si eu un pic mai mult de o saptamana pentru ca am fost acasa la parinti (insa am citit tot din urma.) Le-am dat vestea ca sunt insarcinata si s-au bucurat foarte mult si de asemenea am anuntat si celelalte rude. Am considerat ca acesta este momentul potrivit pentru ca tocmai facusem eco si era totul bine, iar de acum va incepe sa se vada si burtica oricum, deci nu o mai puteam ascunde mult si nici nu avea sens. Ma simt bine si usurata.
Si in sens fizic ma simt bine, doar cu niste stari de slabiciune si ameteala din cand in cand. In rest nu am avut greturi si ma bucur, pt ca asa voi avea curaj si pentru al doilea copil, altfel m-as fi limitat la unul.
Am facut si eu completari la lista inceputa de ATE, sper sa fie de folos. Daca sesizati greseli le puteti corecta. Asteptam si fetele care intra mai rar sa ne mai dea date despre ele.
Acum nu stiu ce sa mai scriu, mai revin. Va pup

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Castelana - termina cu fructele. Vrei sa balosesc tastatura.
Mama ce-mi place sa incerc diferite fructe. Cele ''exotice'' care se gasesc la noi de obicei au un pret aberant de mare si un gust de iarba( in cel mai bun caz).
Vreau si eu banane de n'spe mii de feluri

Denisa, 14 + cu kinder-el Erik Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



raportez: salvez tastatura, iaca tac!
te pup

castelana fericita 14+

Mergi la inceput