Minunatele Scorpiute Petrec ! LMA ! *71*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Ce ma bucur, cand scrieti !
Monica, nu, aici e balul strugurilor pe la sate. Sambata, umbla secuii calare, iar secuiencele in caruta, in costume populare si canta, invitand lumea la balul strugurilor.
Si Cristinei, actiunea(culesul castanelor) in sine ii place si sa le colectioneze, pana, cum scria si Mina, le arunc si eu.
Mai mestereste cate ceva cu scobitori, dar repede le lasa.
Mina, uite ca, a plouat, ieri la noi. Dimineata suntem in ceatza, pana pe la amiaza, cand reuseste soarele sa razbata pana la noi.
E ora 14 trecut si abia acum vad primele raze de soare, azi.
Asa e toamna, la noi.
Sanatosi sa fim, cum scrie si Mira ! Si sa ne bucuram de ce avem frumos in viata.
Asa, cu un chef de stat in pat, am fost eu, weekend-ul trecut, dar plimbarea in natura m-a mai impulsionat.
Sa ai un weekend asa cum iti doresti !
Mira, sa aveti o saptamana superba, de care sa iti amintesti mereu in saptamanile ce urmeaza, pana reusesti sa-ti schmbi job-ul definitiv ! Nu ne uita cu pooozeeee muuuuulteeee !!!
Monica, am vazut ca ai incercat si reteta Minei ! Cred ca e delicioasa !
Sper sa imi fac timp in weekend si eu, pt. ea.
Ana, l-am vazut pe Alex in poze si tare s-a mai inaltat si subtiat. Are timp de rugby ?
Luana, ce spune, ccum e la gradi, in grupa pregatitoare ?
Gabi, Adriana, ce faceti ? Sunteti cu totii, bine ?
O zi faina, in continuare !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna scorpiutelor

mira, ma bucur ca scolareii inca merg cu placere la institutiile lor pup si pe micuta abandonata ce haioasa trebuie sa fie pe toti piticii si pe tine si nu te mai stresa asa

nina, nu..nu este reteta de la mina...este un sufleu de conopida, imi cer scuze ca nu am actualizat prin album

mina sa nu te mai doara capul
anuta si pe tine si pe gorobetii tau

pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Va pup dragelor. Mi-au mers la suflet cuvintele voastre. Sa stiti ca sunt muuult mai bine. M-am linistit. astept doar sa plec odata de acolo.
http://www.flickr.com/photos/11761068@N08/sets/72157622419439483/
sper sa reusiti sa vedeti ce am mai facut noi. Atat am brotacit la pozele astea ca nu mai vad nici sa scriu. Ana, Monica, voi stiu ca aveti Picasa, eu nu mai pot sa incarc nici o poza. La voi merge Mi-am facut inca un album si la fel.
........si nu in ultimul rand. Sa stiti ca am vazut toate pozele voastre.
Ma duc sa termin bagajele altfel nu mai plecam maine seara. Ne asteapta un drum lung de vreo 1300km


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mira, ce peisaje bestiale...si ce copilashi frumosi, frumosi foc si ochiosi pe toti

ref picasa...eu am patit la fel la un moment dat...nu mai puteam inarca poze in nici un album din picasa...trebuie facut alt cont fiindca ai atins limita maxima admisa de postat poze pe acest cont...faci o alta adresa de mail, un alt cont pe picasa si incarci iar cu nemiluita

bafta

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

, fetelor !
A inceput weekend-ul, deja, pe aici ?
Monica, ok, am inteles cu imaginele acelea din bucataria ta. Da' chiar semana bine cu o budinca de orez, sufleul acela de conopida.
Stiti ce ma asteptau ieri pe covor, pe cateva ziare, cand am ajuns acasa de la serviciu ? ....Ati ghicit ? Castane !!!
Si ma intreaba Cristina, daca imi plac, si-i spun ca, da, mai ales culoarea lor. De cand incerc sa-mi vopsesc si eu parul asa si nu reusesc. Iese ori mai inchis, ori mai roscatzel.
Mira, sunt superbe pozele !!! Nu-mi vine sa cred ca locuiesti, acolo. Parca ar fi poze de vacanta, din calatorie.
Ce frumosi sunt copiii ! Si cum flirteaza ei cu aparatul foto !
Draga de Seline, cum o conduce pe Daria la gradi. Cred ca-i vine tare greu sa nu intre si ea.
Nu te mai gandi la nimic, Mira, doar la vacanta ce incepe, chiar daca doar pt. 1 sapt. ! Se vor aranja lucrurile cu bine, pana la urma, doar ca dureaza un pic. Bucura-te mult de ce ai acasa, pana atunci.
Un weekend minunat, tuturor, fete dragi !
Daca va fi frumos, cred ca iesim in natura, ca si sapt. trecuta !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Peste ce am dat, azi:



Nu l-am mai auzit de muuuulta vreme.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

scorpiutele sa aveti un we fain

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cu-cu
mai e cineva pe-aici?
sa aveti o sapt buna

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu fetelor,

De azi e auditul pe noi cu ochii ca pe butelie...timp de 3 saptamani...bleah!

Nina,are timp de rugby...depinde de el,insa antrenamentele sun vineri dupa amiaza si sambata dimineata...deci timp ar avea.

Noi am petrecut weekendul asta cu sora mea...cea care lucra pe vasul de croaziera...

In rest e ok...astept cu nerabdare weekendul 23-25 octombrie...plec la Danes la intalneala toyotista...abia astept,in plus,in 24 octombrie,e si ziua de nastere a tatalui lui Marius,implineste 74 de ani...Si sa nu uit ca in 28 serbez o domnisoara...hehehehehehehe...se aduna multe,banuti sa fie...

Va pup si va doresc o saptamana cu realizari maxime!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Am avut vreme frumoasa in weekend, dar n-am mai iesit pe coclauri.
Am fost la plimbare cu bunicutzele.
Azi noapte si dimineata a plouat. ...Se raceste vremea.
Monica, la voi se incalzeste ?
Ana, e fain cu antrenamente vinerea si sambata. Numai sa aiba chef, Alex de ele.
La noi, dupa 1 an de volei, Patricia nu mai vrea sa mearga. Si pacat, ca e o fata foarte sportiva. Dar n-o poti forta. E si foarte obositor anttenamentul. Cate 2 ore de 5 ori/sapt.(inclusiv samb. si duminica).
Bafta cu auditul ! Sa scapati usor si repede !
Cu gandul la weekend-ul 23-25 oct. si la 28 oct., va trece mai usor.
Celelalte scorpiutze pe unde sunteti, ce faceti ?
Mina, cum a fost la Buzau ? Te-ai relaxat cum ai vrut ?
Adriana, Gabi, Gaby, Dorina, Lory, la raport !
Mira e in vacanta, o las sa se bucure de un respiro !
O zi faina, in continuare !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput