Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Andrada, noi la Mihaita am aflat ca e baiat la 12 sapt si o zi...i se vazut atat de bine penisul!...

Morfofetala, am facut-o in sapt 22 de sarcina parca..

Alesico, crede-ma ca nu ai cum sa nu iti dai seama ca e bebe care misca...asa cum zice si Andrada, e ca o bataie usoara din aripi a unul fluturas, ca un falfait...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 8+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca


T_Ioana: ma gandeam si eu ca s-ar putea sa fie de la nidatie dar din ce am inteles eu de pe net si poate nu am inteles bine testele se pozitiveaza doar dupa acel momoment ca abia atunci secretam hormonul. eu am test de sarcina de joia trecuta si azi abia am 4 saptamani si o zi. mi-a mai curs ceva sange azi dar foarte diluat asa rozaliu amestecat cu multa secretie. nu inteleg ce e ca nu e nici hemoragie nici secretie maro cum am avut data trecuta. se poate oare sa fie totusi asa de tarziu nidatia si sa se pozitiveze testele inainte?


Despre treaba cu pozitivatul testului dupa/inainte de nidatie nu am nici cea mai mica idee, in sensul ca nu stiu de regula asta, n-am aprofundatsubiectul! In schimb ma gandesc ca acum ar fi trebuit sa iti vina tie CM (daca nu ai fi fost si poate de aici sangerarea (tot pe net scrie ca apare si fenomenul asta).

La 18.30 am programare la echo (sigur nu intru pan ala 19.30) si am niste emotii de numa! Doamne ajuta sa fie bine!
Merg sa trezesc somnorosul mic, sa-l alimentez si sa-l debarc la soacra-mea!
Pupici!

Ioana 7+ si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:


ai fost mortala Cristina, auzi si tu penisul .......e corect cum ai zis... dar ei saracii sunt asa micuti...vai de putulica lor


Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ioana, bafta multa...Ma gandesc la tine sa fie totul bine

Mai, pe mine nu "m-a batut" niciodata Mihaita. Saracul, abia se putea intoarce la mine in burtica de pe stanga pe dreapta si invers ; era cumva pozitionat sus, langa ficat, in prezentatie pelviana si asa a ramas pana la nastere..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 8+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Buna fetelor!

Am lipsit 2 zile si deja sunteti la alt capitol, mi-a luat acum 2 ore sa va citesc din urma, va pup imi sunteti dragi si am de invatat multe de la voi.
Eu ma simt destul de nasol , sincer imi doream ceva greturi ca pana acum vreo 2 zile nu am simtit nici o clipa vreo greata sau stare nasoala, acum au venit si la mine si nu pot manca mai nimik doar fructe care si astea ma chinui sa le mananc, sper cat de curand sa imi revin la normal. Vad ca am mai si slabit 1kg, si asa nu eram eu prea strong ca sa zic cu kg, aveam 47 si acum am 46kg, sper sa fie totul bine.
Ale sa dea Dzeu sa fie bine cu bebele tau si nu te stresa si agita ca starea ta se transmite si la bebe, trebe sa te relaxezi si sa gandesti pozitiv, Felicitari pt ca te-ai lasat de fumat!Bravo, eu nu sunt fumatoare dar stiu ca e greu sa te lasi si iti trebe multa sustinere si ambitie!


Cornelia [Gravi] 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo


ai fost mortala Cristina, auzi si tu penisul .......e corect cum ai zis... dar ei saracii sunt asa micuti...vai de putulica lor


Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB


pai am stat in dubii daca sa scriu putzulica sau penis...ultima varianta mi s-a parut mai " eleganta"

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 8+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

bafta ioana la echo! sa vi sa ne povestesti cum a fost.
si merci mult de incurajari. sper din tot sufletul sa ai dreptate.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

ioana, bafta mare, tin pumnii sa vii cu vesti bune .

cand am facut TT, aglomeratie mare pe hol, am avut marele "noroc" ca dr albu sa aiba tocmai atunci o graviduta care nastea (si am apreciat ca ne-a lasat pe noi balta sa se duca la ea ), asa ca atunci cand s-a intors, ne cam lua pe banda rulanta. asa ca intram cate 2 paciente, sa nu piarda vremea: una era pe pat, el o verifica, iar pentru cealalta asistenta scria datele.
in fine, era o mamica la al doilea bebe - avea acasa o fetita si tare isi dorea un baiat.
si ii veni randul la partea cu sexul copilului - ii zice dr: "fat de sex feminin..." si o vad cum se intristeaza, apoi un pic optimista: "si nu se poate sa va inselati, totusi? . si doctorul, sec si oarecum jignit: "NU!!!". apoi iar dezamagire...



Mami de pui nazdravan (2/9/07)


Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Ioana bafta la eco sa vii cu vesti bune
Cristina mie imi mai este frica si de o chestie sunt ff mica in bazin.... unde se va intoarce bebe?

fetele ma duc sa stau un pic intinsa in pat , ma cam doare burtica... adica dureri ca la cm...am luat un no-spa
pupici



Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cusa, or sa treaca greturile...cate nu facem noi pentru bebei???!!

Deci, se vede ca domnisoru ' meu mic doarme...eu bantui pe forum...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 8+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput