Burtici fericite de septembrie-octombrie (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk astazi m-am plimbat vreo ora intre cele doua reprize de somn...am decis sa o las in pace..sa vina cand o vrea ea!
tinem pumnii maine la control! (eu merg marti, in 6,..ca atunci este doc de garda) ufff..ce rau imi pare ca nu stiu face capitol..ma simt aiurea, dar neuronul meu s-a relaxat stiind ca altcineva face acest lucru mult mai bine..o singura data am incercat, nu am reusit, dar nici n-am mai perseverat
oare astazi a lasat-o pe Maria acasa? saracul puiut.. a fost obositoare si pentru el venirea pe lume


Ultimul weekend fara Anna ..sper

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

santorini , Erik nu are un stil anume de adormit. In prima faza il pun in pat , apoi il plimb prin casa , apoi il pun jos si il momesc cu minciunica , daca nici asa il plimba tati prin casa ... (pana aici a trecut o ora de la ultima masa) deci poate sa bea ceva ceai , daca nici asa il pun pe piciore la leganat , dar nu ii prea place , incerc sa ii indes si suzeta (de obicei daca ii nervos nu merge nici asta) apoi iau un scutecel si ii infas doar mainile si in 80% din cazuri adoarme in 3-5minute ... asa ca daca vrei sa intelegi , il ajuta (il calmeaza) foarte mult sa fie mai inghesuit , mai la caldurica sa nu se mai sperie de manute ... eu asa cred. Aaaaaa , si de obicei adoarme cu jumatate de ora inainte de urmatoarea masa si eu odata cu el si ajunge saracu sa stea nemancat 2 ture ... ok , data care vine il infasor din prima , dar face Laci scandal ca nu e de acord sa il leg asa de maini

... cat despre magazine cu hainute faine eu stiu acolo vis-a-vis de Judetean sunt 2 magazine (de acolo am cumparat toamna trecuta trening , geaca , pantaloni , bluze lu Emma si foarte faine si preturile destul de ok in comparatie cu Timisoara ... si mai e un magazin vis-a-vis de farmacia Dom (tot in zona dar pe Mircea) , doar ca au aia niste preturi

... cat despre alaptat 'jos palaria' eu nu am avut sprijin nici o clipa , nici macar acum nu am sprijin. Nu m-a lasat cu cicaleala pana cand nu am inceput sa tip si sa trantesc si sa plang si sa ii explic pentru a mia oara de ce tot ma lupt sa ii dau macar ceva daca tot nu am cum trebuie ... cred totusi ca incerca sa renunt ca sa nu fiu dezamagita prea tare ca nu am productie ... zic si eu
va

monicutz te rog eu sa nu te sperii ca tremura . Daca este sa fie o problema , este problema care se vindeca fara sechele si chiar in termen scurt. Asa ca : CAAAALMAAAAA . Mergi la control sa scapi de orice fel de stres

THEA22 tinem pumnii pt perioada serii sa fie ok ... si tinem pumnii si pt noi


miha , normal ca si Iris vrea mic

cristina_ana asa de 2 zile tot vreau sa intreb de tine ce mai faceti si felicitari ca sunteti deja la munte bravos

mocacila felicitari si un bebe sanatos sa aveti parte



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Buna, fetelor!

Am intrat sa o felicit in mod special pe Ellenuta si pe printesa ei Anna Sophia.
Mami, iti doresc refacere rapida si laptic mult pt puiut iar Annei, sa fie cuminte, mancacioasa si necolicoasa.

FELICITARI!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 12+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

cat despre programul bebelinei...:
-alaptat exclusiv la san. Mi-a venit laptic cam in a 5 a zi de la cezariana (asa ca fetelor nu disperati) desi am pus-o la san de a 2 a zi de la cezariana, pentru stimulare. Initial am pus-o cat de des vroia ea, si apoi i-am facut program, cam din 3 in 3 ore. Dar cateaodata mananca si mai rar, acum de exemplu doarme de la ora 15.30... si o astept sa se trezeasca.
-buric cazut la aproape 3 saptamani, si la noi este un pic in afara, dar nu imi fac griji, ca se rezolva de la sine.
- baita in fiecare seara, si ii fac masaj cu ulei de masline imbogatit cu vitamina A, inainte de baie. Tot dintr-asta ii dau si la fundulet in timpul zilei cand o schimb.
- kk facem cam o data pe zi, dar s-a intamplat sa faca la la 36 de ore...de a dat pe afara.
- scartaim si noi si facem ca toate cele in anumite reprize de somn mai ales spre dimineata.
-noaptea dormim binisor, adica cu 2 treziri pe noapte, papam si uneori vrem sa mai stam treze cate o jumatate de ora. Asa ca fugim pe canapea in sufragerie si povestim amandoua.

- cat despre colici...deocamdata ne-au ocolit! oricum eu sunt foarte cumintica, in sensul ca nu mananc decat chestii permise, nici un fruct sau leguma cruda, totul gatit de mine in casa. Mancat linistit si mai ales foarte linistita cand ii dau sa pape. Am noroc ca lui Matei ii place acest moment si se aseaza (cuibareste) langa mine si povestim de cum mananca Iiii( Iris pe limba bebeluseasca)

cam astea sunt vestile de la noi, incerc sa recuperez si sa va citesc mai des


Miha, mami fericita de Iris-Teodora (7.09.2009), Matei-Andrei (16.01.2008) si Laura-Ioana (30.09.1997)

"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Super Miha!!! vroiam sa te intreb..masajul se face inainte de baita?! ca eu aveam impresia ca trebuie dupa..sau nu este regula?!

si zici ca nu mananci legume, fructe..pentru mine ar fi tare greu daca ar trebui sa renunt complet..ma gandeam, nici legume fierte nu sunt recomandate?!
eu cred ca o sa incerca marea cu degetul si voi manca..daca ii fac rau, renunt!

si..lapticul a venit destul de tarziu, nu? la 5 zile..asta este de tinut mine! ca se poate si asa..sa nu disper!


Ultimul weekend fara Anna ..sper

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

raluk, dana15- mai aveti si voi un pic si o sa va tinei puiutul in brate.

monica- apropos de tremurat: Lui Matei si la 4 luni ii tremura un piciorus si nu a fost nimic grav. Din cand in cand observ si la Iris acelasi lucru.
Daca stam si ne gandim si noua ne tremura muschiul la miscari mai agresive, iar pentru ei...dupa stat atata timp in burtica...

si cateva poze cu noi
http://good-times.webshots.com/album/574648527hhiVlO
http://good-times.webshots.com/album/574648527hhiVlO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

www.casaromantic.ro/images/mic-dejun.jpg" target="_blank">tratatia de seara




Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Aida, sa stii ca si pe mine ma tot batea gandul sa il infas, macar noaptea, pentru ca se sperie ingrozitor de manutele lui. Cred ca o sa fac o incercare, daca zici ca la tine functioneaza (desi iubitelul meu nu prea e de acord, dar il conving eu...). Magazinele de care zici sunt pe Bd. Tomis, nu? O sa le caut! Pe cel vizavi de Dom il stiu, dar preturile sunt piperate rau, ai dreptate!

de Andrei-Alexandru

POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

miine sotul merge dupa prenatal la medciul de familie.E nevoie sau nu de vreun document de la med.de familie pentru internare-ca sa-l faca sa-l am?Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Tii, Miha!! ce copilasi frumosi ai!!!..imi place la nebunie parutul lui Matei..si pozele cu ei trei..si Matei in patut cu Iris!! si lenjeria de patut este tare draguta! si este o poza cu Iris tinandu-si manutele la obrajori..scumpa de ea!!

sa va traiasca!!


Ultimul weekend fara Anna ..sper

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ioi aida!!! ioi!!! ce buna-i branzica aceea..si iau si un pic de salata boeuf..si vreo 5 cepe verzi

si cu gura plina ii urez La multe lunite si ani frumosi flacaului vostru!!


Ultimul weekend fara Anna ..sper

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput