Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
33+ cu Maya Andreea

Mariana ce putin a ramas...


maine fac 34+

Provista nu-i prima data cand ma mir de memoria ta, m-ai imbolnavit

Am fost si noi ieri la eco si am aflat
vesti bune:
-Fata este sanatoasa, este mai mare cu o sapt conform masuratorilor
-are deja 200-2700kg
- eu am luat in total 12 kg (s-a declarat multumit nenea doc)
-placenta buna, lichid amniotic bun, nu prezint contractii,nici risc sa nasc mai repede 38+
vesti mai putin buna, dar nu rele
-fata sta cu capul in jos si indoita din coloana,adica sta in poz "pod"(mi-e teama sa nu o presez prea mult)
-are esarfa pusa la gat, deci ne putem gandi si la cezariana
-cica va avea in jur de 3800-4000kg la nastere, iar dc asa va fi nu-mi face epidurala ca sunt mica in bazin si copilul nu poate iesi fara ajutorul meu, si binenteles ca ma si taie jos "preventiv"

33+ cu Maya Andreea
AMR MAX. 7 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
33+ cu Maya Andreea

Mariana ce putin a ramas...


maine fac 34+

Provista nu-i prima data cand ma mir de memoria ta, m-ai imbolnavit

Am fost si noi ieri la eco si am aflat
vesti bune:
-Fata este sanatoasa, este mai mare cu o sapt conform masuratorilor
-are deja 200-2700kg
- eu am luat in total 12 kg (s-a declarat multumit nenea doc)
-placenta buna, lichid amniotic bun, nu prezint contractii,nici risc sa nasc mai repede 38+
vesti mai putin buna, dar nu rele
-fata sta cu capul in jos si indoita din coloana,adica sta in poz "pod"(mi-e teama sa nu o presez prea mult)
-are esarfa pusa la gat, deci ne putem gandi si la cezariana
-cica va avea in jur de 3800-4000kg la nastere, iar dc asa va fi nu-mi face epidurala ca sunt mica in bazin si copilul nu poate iesi fara ajutorul meu, si binenteles ca ma si taie jos "preventiv"

33+ cu Maya Andreea
AMR MAX. 7 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


ptr memoria mea
si ptr vestile despre fetitza ta

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

acu ca tot sunt la cp memorie. va mai amintiti de o mamamica bubu (iulia)din mangalia cu o fetitza malina elena? a scris f putine mesaje. si nu stiu daca am vazut-o in listutza pr 21 aprilie 2009 e nascuta fata ei
la mine in listutza este


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Seara buna mamici!


Simina, e vorba de Ionica! Acum fac si eu un exercitiu de memorie dar asa imi aduc aminte eu.

mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Seara buna mamici!


Simina, e vorba de Ionica! Acum fac si eu un exercitiu de memorie dar asa imi aduc aminte eu.

mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009


buna.ionica tareee de mult nu a mai scris... oare ce face?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Cine intreba de mine?Iata-ma-s!Am fost taaare "aglomerata"....mers la dentist cu sotz fricooooos, diversificat copil mancacios, nascut o prietena buna...d-asteaAzi am fost la maternitate la Filantropia, la prietena care a nascut si am vazut bebelina miiiica, dragalasaMi-am amintit de a mea de acum 6 luni....La capitolul "diverificare", raportam activitate una da, alta ba...adic ao zi ii dau, a doua zi nu-i mai dau...ba doarme prea mult si nu mai apuc, ba a trebuit sa mergem la dentist, ba am plecat la Bucuresti, maine o sa fim la tzara si cred cca ne sare iar...Promit ca de luni ma apuc serios de treabaVorbeati de soacre...a mea e o dulce...a venit o singura data la noi de cand am nascut si maxim de trei ori in 4 ani de casnicie in rest, mergem noi la ei ca ne e mai comod-nu gatesc, nu spal vase, nu strang patul....ca in vacanta. Plus ca imi mai si gateste si iau la pachet Maine e ziua ei, va dat seama unde o sa fim toata ziuamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Scaun autoAm gasit www.scauneautocopii.ro/scaun-auto-copii-nania-planet-first-p-74.html" target="_blank">asa ceva. Ce ziceti?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Simina, Mababei, are dreptate, Ionica cred ca zisese. De fapt numai noi doua suntem in germa (Magdy e in Belgia) si eu n-am zis sigur, n-am folosit supozitoarele alea, nici n-am auzit de fapt de ele. Cred ca citeste din cand in cand pe aici, dar nu stiu daca tot, asa ca eu te sfatuiesc sa ii scrii pe privat si sa o intrebi, e mai sigur asa.

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

multumesc pt urarile adresate fetei mele. va invit la sampanie si tort.

azi gogosica mea a implinit 6 luni. asa ca am sarbatorit. au adus socrii un tort de ciocolata. l-am pus pe masuta, ioana s-a ridicat repede in piciorute sa bage mana in tort.
deja a inceput sa exerseze aterizarea in fundulet, ceea ce e mult mai bine.
deja cand sta in picioare incearca sa paseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Simina, Mababei, are dreptate, Ionica cred ca zisese. De fapt numai noi doua suntem in germa (Magdy e in Belgia) si eu n-am zis sigur, n-am folosit supozitoarele alea, nici n-am auzit de fapt de ele. Cred ca citeste din cand in cand pe aici, dar nu stiu daca tot, asa ca eu te sfatuiesc sa ii scrii pe privat si sa o intrebi, e mai sigur asa.

Keutu cheliutu 5 luni

Kea tu nu poti sa-mi dai un link de la vreo farmacie??, sau daca nu cer prea mult poate ne gasesti un site care livreaza in Ro asa ceva
Eu am cautat pe google da nu gasesc nimic

33+ cu Maya Andreea
AMR MAX. 7 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput