Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

eu doar pe TORCH am dat 440 si mi s-a parut cam multicel, e drept ca analizele se fac la Medlife dar si asa...+ TSH + eco + control + papanicolau = 700 ....ma asteptam sa fie scumpe dar cu toate astea am fost surprinsa, oricum noi sa fim sanatosi asta conteaza!

cred ca valabila regula cu mama vrea fetita si tata vrea baiat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
6+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

of mai fetelor...noroc cu offline-ul lu' Gio..ca uitasem complet.....si oricum nici timp nu mai am ca inainte..insa, 2- 3 vorbe trebuie sa va spun

saru'mana mult pentru vorbele frumoase si incurajari!
A fost o zi tare agitata..ziua de joi, 05.11.2009...plecat de dimineata (cu o oarecare constiinta impacata ca s-ar putea sa ma opreasca in spital, pt operatie joi/vineri)...facut din nou TNS, monitorizat eco...descoperit contractii si hotarat ca gata, in seara aia operatie...
in spital, aglomeratie mare...la saloanele cu gravide ce asteapta sa nasca, abia abia mi s-a gasit un loc intr-un salon cu 5 paturi...si cu 3.."fuste"...moment in care nu va pot spune ce am simtit....si cum am reactionat...in fine, s-a rezolvat, am avut noroc, rezerva cu plata era libera...
Am stat acolo pana pe la ora 6 seara, cand am plecat in pre-operator si nu am mai vazut nici mama, nici sot..nimic....erau la intrare in hol, asteptau.
Pe la 9 si ceva seara a venit dr, am plecat impreuna in sala de operatie, am facut cunostinta cu anestezista si incet-incet am intrat in atmosfera de acolo. Odata urcata pe masa de operatie, cu atatea lampi si ustensile medicale, mi-am dat seama, pentru a nu stiu cata oara ca nu mai am chiar deloc cale de intoarcere si ca ceea ce va urma ma va lasa cu gura cascata pentru mult, mult timp....
A urmat o mica chinuiala cu anestezia...."stai cocosata, umerii moi".."nu pot"..."haideti s-o ajutam"...."au, simt un junghi in picior".."va doare, doamna?, unde va doare, nu tb sa doara"....eu cu lacrimile in gat si cu moasa toata calare pe umerii mei".....anestezia reuseste, sunt ajutata sa ma asez orizontal, pe masa, mi se pun niste fire pe maini, masca de oxigen la gura...si aventura incepe....dupa 2 serii de senzatii de voma si cateva friguri, la 21.47 iese printesu' meu, ii aud glasciorul, 2-3 oa-uri pe care n-am sa le uit niciodata! (mai tarziu, iubi avea sa-mi spuna ca l-a auzit si el) si dupa cateva momente il si vad...alb-vinetiu..si apoi, gata....pleaca cu el la alte masuratori si toaletizari.....urmeaza o ora pe car enu am simtit-o trecand...stiu doar ca la ora 11 dr mi-a spus "gata!" si am vazut 2 infirmieri venind sa ma ia si sa ma duca la post-operator...(tot mai tarziu aveam sa aflu ca iubi vorbise cu ei si ii intrebase despre mine)....
au urmat ore de dureri, ore de calmante...si tot asa, alternate..pana dimineata la 8, cand dna dr. a venit si m-a ajutat sa ma ridic din pat....groaznic!....ziua de vineri nu mi-o amintesc deloc....sambata mi-a fost ceva mai bine, duminica, mult mai bine decat cele 2 zile precedente.,..iar acum, incet-incet ma recuperez....mare mea problema ramane insa durerea de coaste, pe care m-a apasat in timpul operatiei, pentru a-l ajuta pe Rares sa iasa.....si durerea de spate...insa, probabil cu timpul vor trece si ele....asa cum vor trece si celelalte dureri si zvacuri de la operatie..si vanataile lasate de branule si injectii.....si toate amintirile mai putin placute....atunci cand imi aduc aminte momentul cand l-am vazut pe iubi venind la mine, dupa operatie, cu lacrimi in ochi si multumindu-mi pentru tot ce am facut, atunci cand copilul meu se uita in ochii mei cand ii dau papa..atunci cand ne zambeste si ne da pusi (isi tzuguie buzicile), atunci cand imi face pisu in mana, atunci cand murdareste 3 scutece unul dupa altul...si chiar si atunci cand ma trezesc chiauna din 2 in 2 ore, trebuind sa fac lapticul praf..pt ca desi am lapte, si desi Rares are forta sa traga..e un mic puturos ......dar e al nostru si nu credeam vreodata ca 3 kg de omulet este capabil sa-ti trezeasca in suflet astfel de sentimente....
_

Va pup pe toate si sper sa mai am timp sa intru, macar odata pe saptamana...

Oana, felicitari din suflet pentru cele II liniute!
Sa ai o sarcina usoara, fara pic de probleme, o nastere la fel de usoara si un bebe sanatos!


krelia 38+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

vai Krelia...m-ai facut sa. foarte frumos si emotionant totul...in afar de cezariana in sine, cam prin aceleasi momente am trecut si eu. Mie mi-a reusit peridurala, nu m-au chinuit tare, dar moasa s-a urcat pe burta mea, vanata am fost de la injectii, perfuzii, nu am stat cu "fuste" in salon, nu am prins nixci rezerva, dar totusi a fost ok.
Iti va trece si durerea de spate, si de coaste si de tot.
Ai un bebe superb si sanatos, sunteti o familie frumoasa si implinita!
oana scumpe rau. sa se fii scumpit atat de acum 1 an? sau le-am facut eu pe rand...nu mai retin...oricum se duc banii ca painea calda. sa vezi dupa ce vine bb...te ingrozesti, dar asta e....

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

asa e, Gio....totul va trece.........abia astept perioada in care isi va forma si el cat de cat un programel.....
Edi si l-a format deja....banuiesc, nu?


Fetele...aveti idee ce s-a intamplat cu toate subiectele de aici?..de ce am ramas singurele???

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

krelia eu am avut noroc, ambii copiii si-au format din prima zi programul de 3 ore.
Dupa o luna, Marco renuntase la masa de la ora 3, Edi la 6 sapt. de la 2 luni au dormit o noapte de la cap la coada, rar cand s-au mai trezit la papa sau sa planga.

cu subiectele...nu stiu ce s-a intamplat...cred ca la cele unde nu se scrie zilnic, dispar si trebuie sa le cautam in arhiva...dar numai aici e asa.

o seara frumoasa.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Asa am reactionat si eu nu stiam unde sunt restul subiectelor , dupa care am observat ca sub lista cu subiecte poti alege subiectele care sunt afisate...cele la care sunt postari noi din ultima zi, ultima luna
nu stiu daca a-ti inteles ceva

Gio inseamna ca te poti numi o adevarata norocoasa cu doi copii disciplinati

Kreliut, sunt convinsa ca si bebe Rares o sa isi faca un program...doar sa mai creasca si el putin
Da o poza "mama si fiul" nu ne arati, pe PM sau e-mail


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
6+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pozici! Pozici! Si eu vreau pozici cu mama si fiul
Krelia imi place ca te vad optimista, nu te plangi cred ca nu ti-e usor acuma, dar dupa ce mai creste un pic, o sa fie mai bine.
Am citit si povestea, foarte frumoasa si emotionanta

Gio ce rapid si-au facut baietii tai progam, Diana nu s-a mai trezit noaptea abia dupa un an si cateva luni, de papa nu i-am dat noaptea de la cateva luni, dar pentru asta tot se trezea, cred ca numa sa verifice ca-s langa ea, dupa-aia au inceput dintii, acuma de scurt timp pot spune ca doarme relativ toata noaptea, ai mare noroc cu copii cuminti
Oana cum te simti? Toate bune?
Silvia, Anamaria ????

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna fetelor!I'm still alive! Felicitari pentru pogonici, Krelia!Felicitari si tie pentru samburel, Oana!Noi suntem bine, tocmai ce-am scapat de rubeola !Aici cateva poze noi!Eva se trezeste in ultimul timp la 5-6-7 dimineata pentru prima masa, lucru care ma incanta extraordinar!Aaa, si mai avem un dinte! 3 in total!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pe unde sunteti mamici si burticutze?
noi binisor, Edi are otita, again...la cealalta ureche. cred ca ajungem sa facem si noi Prevenarul, ca altfel nu se poate.

Ana maria bine ca ati scapat de rubeola. frumoasa foc printesa ta.
Kitzy am avut mare noroc cu amandoi. cred ca innebuneam daca nu dormeau toata noaptea. ce mai face Diana?
oana cum esti?
celelalte fete...la raport, please!!!



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Anamaria felicitari pt cei 3 dintisori si la mai multi!
Foarte frumoase pozicile, ii o scumpa de-ti vine s-o mananci
Gio imi pare rau de bietul Edi, cate mai patimeste el, lasa, bine c-a facut acuma si nu cand e mai mare, dar oricum ii tare dureroasa otita asta sa treaca repede.
Diana incepe sa bage la greu cuvinte noi, repeta tot dupa noi, parca-i o maimutica, ii tare nazdravana

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput