Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

stiam eu ca uit ceva...a murit Gheorghe Dinica ati auzit?
Nu imi vine sa cred pe vremea cand eram in facultate mergeam la Teatrul National la piesele in care juca...asa un mare actor, pacat ca a plecat atat de repede...

Dumnezeu sa il odihneasca!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da... D-zeu sa-l odihneasca in pace!
Ieri ma uitam la stiri cand au anuntat, la pranz...am ramas pur si simplu muta...of...a mai picat o stea.

Oana bine faci ca o lasi mai moale....nu stiu cum mai rezisti...zau asa?
Sotul cu munca, a inceput sa se miste si la el ceva, caci deja o dadeam in depresie cand verificam conturile. e greu dintr-un singur salariu cu 2 copii mici, astept banii de CIC si alocatia ca pe o mana cereasca...si uite ca nimic de 3 luni.
Botic ma bucur ca ati gasit un ap. mai spatios.
Kitzy nu mai zici nimic? cum esti? Diana?
Aly, Ana Maria, Silvia haideti ca strig catalogul!

cu proaspata mamica, Krelia am vorbit 30 sec. pe mess. de duminica sunt acasa. Se reface dupa operatie, incearca sa se obisnuiasca cu noul rol, acela de mamica. Sunt convinsa ca va intra ea cand va putea si ne va povesti mai multe.

poze noi avem aici:
http://www.dropshots.com/edi_marco
va, fug la treaba.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio am vazut niste baieti tare scumpi
Edi ii plin plinut de colacei, iti vine sa-i papi
Ralule sa aveti noroc de noul cuib spatios si sa faceti si un bb sa nu fie prea mare pentru voi 2

Noi suntem bine, creste pe zi ce trece, mai baga cate un cuvant nou, incepe sa fie mai nazdravana , dar important e ca este sanatoasa, in rest ma descurc eu cu ea
Acuma am lasat-o afara cu buni ca amandoua se bucura tare cand se intalnesc si eu pot sa respir un pic linistita
Mai, alaltaieri am fost sunata de la servici si m-au intrebat daca vreau sa vin 2 luni la servici pt un ban in plus
Pai, m-as fi dus, dar nu acuma, daca ma chemau acuma 2 luni mergeam, dar asa nu ma duc ca vin sarbatorile si nu mai apuc sa fac mare lucru pe acasa ca la job inainte de sabatori e mai mare nebunia si vin tarziu acasa, asa ca din cauza asta i-am refuzat politicos, le-am spus ca acuma n-am cu cine o lasa pe Diana stiu ca s-au suparat, sper sa le treaca fara alte incidente, mi-au spus ca atunci cand o sa fie timpul sa ma intorc la lucru o sa fiu binevenita, sper sa fie asa...

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'

vin si eu
in primul rand o cafea sau un ceai pentru cine doreste si....
... cu o veste buna


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
5+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana felicitari pentru vestile bune, acuma sper ca o lasi mai moale cu serviciul

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nu-mi vine sa cred!!!!
Oana felicitari mami! am crezut ca nu vad bine, asta da surpriza.
Sarcina usoara sa ai si fara probleme. las-o mai moale cu munca si ai grija de tine.
Doamne ce ma bucur pt. voi! marius e fericit?

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Saru'mana Kitzy, Gio

a fost o sarcina neplanificata, o surpriza si pentru noi...am luat hotararea sa renuntam la orice metoda de contraceptie si cand o vrea Doamne Doamne o sa vina si bebe...

Marius are o fericire amestecata cu teama, griji etc...cred ca e si normal

azi am fost sa imi ia sange pentru TSH si TORCH - voi a-ti facut analizele astea?...speram sa iasa bine analizele si in 25 merg le eco, atunci o sa stim mai multe, deocamdata nu se vede mare lucru


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
6+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana habar n-am pt. ce sunt analizele astea...sau eu le stiu dupa alta denumire.
Nu stii pt. ce sunt mai exact?
Ma bucur ca v-a gasit repede barza, cred ca nepotelul v-a facut sa va dezarmati.
Se schimba totul cu venirea unui copil, dar e asa frumos....
cum esti? ai greturi?
DPN-ul e prin mai? iunie?

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Sindromul TORCH se refera la infectia fatului sau a nou-nascutului cu anumiti agenti patogeni. TORCH este acronimul de la Toxoplasmoza, Alti patogeni (in engleza - other hepatita B, sifilis, HIV, virusul varicelo-zosterian si alti agenti), Rubeola, Citomegalovirus, Herpes Simplex.
Eu intrebam pentru ca mi se par extrem de scumpe testele astea...dar in fine nu mai conteaza nimic doar sa fim sanatosi!

Greturi deocamdata nu am dar...am crezut ca renuntarea la fumat va fi mai grea, insa nu e deloc greu pentru ca pur si simplu nu-mi mai trebuie...si la fel am patit si cu cafeaua...am o senzatie ciudata de "nu-mi trebuie"

DPN in 9 iulie exact ziua de naastere a lui Marius ...eu sper ca totusi nu va veni bebe chiar in ziua aia


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
6+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu le-am facut pe astea. am platit cam 2 mil. fata de cele decontate de stat, am avut noroc si am prins cele gratuite. pe urma toate le-am platit. tare scumpe sunt intr-adevar. o groaza de bani dati in cele 9 luni de sarcina.
ce vreti? baiat sau fetitza?
cu siguranta se mai schimba DPN-ul, in functie de greutatea bebeului.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput