Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana frumos nume ai ales, imi place.
Hai ca inca putin si nu vei mai putea umbla nici pe tocurile semi. nu-ti mai zic in lunile calde, cum iti vor fii picioarele si mainile.
eu am pus in ambele sarcini 13 kg...in primele 3 luni am scapat de ele si pe urma am pus iar pe mine. S-a repetat istoria si la Edi...asa ca ma chinui sa scap de vreo 6 kg in plus. si inca alaptez...dar naiba stie...dupa ce scap de hormonii aia naspa ma ingras la loc...era mai bine cu ei.
Ana Maria numai atat? ce mai face frumoasa Eva? poze cand mai vedem?

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana data viitoare musai sa ne vedem
Eu in sarcina am pus in total 17 kg, din care 10 s-au dus jos imediat dupa nastere, m-am subtiat toata, mai putin burta , dar intre timp s-au dus toate jos si-am ajuns la greutatea pe care o aveam inainte de sarcina. Nu-ti fa tu mari probleme cu greutatea, ai sa vezi ca majoritatea se duc jos dupa ce nasti si restul se duc cu stresul si oboseala de dupa

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir! ce fac fetele mele?

Gio, noi cred ca intram cu pasi vertiginosi in marele puseu de 3 luni....ca ziua ma termina ce agitat e...plange, de fapt se smiorcaie, fara motiv, mananca haotic (acum 180, peste 1 ora mai vrae inca 40...si tot asa..)...e agitat si se tot foieste. Bine macar ca noaptea doarme relativ linistit. Daca ii dau ultima masa inainte de ora 21 se trezeste la ora 2 cu niste felinare de zici ca n-a mancat de cand s-a nascut...daca ii dam pe la 21.30 sau chiar 22...il tine pana pe la 5-6 dimineata....cu o mica foiala la 3, pe care o pacalim cu suzi

in rest....gangureala de zor...uneori cand plange am senzatia ca spune mama ...iar de vreo 2 zile, de cand tot ii repetam sistematic "bebe"....a inceput sa gangureasca "abe, ube si in final bebe". Bine, nu va inchipuiti ca toate astea sunt spuse clar (ca doar nu e geniul intruchipat ....insa sunt nsitre consoane spuse asa, mai din gat...care la prima "auzire" asa suna

Oana, felicitari pentru putulica!...n-as fi crezut ca o sa spun asta ...daaar, sa stii ca e frumos si cu baiessel..cel putin, pana acum, am avut numai bucurii din parta lui Rares ....si e asa scump..pana si cand face kk ii vine sa-l mananc ...las ca vezi tu

kitzy, nu-ti mai face procese de constiinta...stiu eu ca nu esti o mama rea

botic, chiar asa...frun surprais, ceva?

anamaria, welcom back!

si..cine mai intra p'aci.....silvia, Aly....care a dezertat de tot...

ah, vroiam sa va spun de Divinegirl.....a nascut si ea prin ianuarie parca....o fetita ....

ce lista lunga si miresici aveam....si ce putine am mai ramas ....dar tot nu cred ca se va inchide..asa ca, nu disperati

ah, sa nu uit...aveti neshte chestii la semnatura

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliut
fara cuvinte...voi ma terminati cu pozicile voastre


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 17+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia super pozele...e un frumos si un grasun.
Oana lasa ca ai timp sa faci si tu asa ceva. eu zic sa faci o sedinta profi cu burtica....eu am ratat si a 2-a oara si doamne ce regret.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio si eu ma gandeam sa caut un fotograf...si prin lua a 7-a sa facem niste poze cu

...pana una alta ne-am hotarat cu concediul, mergem in Egipt inainte de Paste...a fost cea mai buna varianta cu zbor scurt si cu caldura la destinatie (initial ma gandeam la Thailanda dar nu pot zbura 12-14 ore )

Kitzy da tu niste poze cu Diana chiar nu ne mai arati?!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 18+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana asa-asa...prin luna 7-8 sa faci niste poze, nu rata ca iti va parea rau pe urma.
Ai grija prin Egipt cu mancare asi alte cele sa nu te apuce ceva pe-acolo. vroiai Thailanda si tu cu burta la gura? dar stiu ca ai tupeu....sunt curioasa ce zicea dr. tau....

Noi vom merge prin iunie tot in Antalya. e locul si luxul ideal cu 2 copii dupa tine. mai vedem daca ne mai permitem sa mai mergem undeva, in 2...anul asta.
Pana una alta...astept parisul ca pe painea calda. Dar sunt si putin gandita, caci Edi iar nu mai vrea lapte de la congelator. Apa o bea din biberon, dar lapte nu. sa speram ca de foame il va bea...de nu...papa mancarica si gata...ce naiba sa fac. si sper sa mai vrea dupa ce revin.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Oana asa-asa...prin luna 7-8 sa faci niste poze, nu rata ca iti va parea rau pe urma.
Ai grija prin Egipt cu mancare asi alte cele sa nu te apuce ceva pe-acolo. vroiai Thailanda si tu cu burta la gura? dar stiu ca ai tupeu....sunt curioasa ce zicea dr. tau....

Noi vom merge prin iunie tot in Antalya. e locul si luxul ideal cu 2 copii dupa tine. mai vedem daca ne mai permitem sa mai mergem undeva, in 2...anul asta.
Pana una alta...astept parisul ca pe painea calda. Dar sunt si putin gandita, caci Edi iar nu mai vrea lapte de la congelator. Apa o bea din biberon, dar lapte nu. sa speram ca de foame il va bea...de nu...papa mancarica si gata...ce naiba sa fac. si sper sa mai vrea dupa ce revin.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)



Gio in Egipt am mai fost si nu am avut nici un fel de probleme
...si in Thailanda am mai fost e superb , recomand oricui...doar ca mi-am dat seama ca e peste puterile mele
ce ar zice medicul? Marius deja a intrebat daca putem merge la schi ...oricum schimb medicul acum, am avut o experienta foarta urata

la Paris e superb, a-ti gasit hotel pana la urma? cat e pe noapte, noi tot 107 am platit pe noapte

eu zic ca Edi de foame va manca si lapte din biberon...poate nu din prima incercare, dar pana la urma va manca


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 18+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pai Marius poate a intrebat pt. el. puteti merge la zapada si sa schieze doar el.
Lasa ca si al meu sot a intrebat la ag. de vacante exotice..in plina vara cu copii dupa noi. acolo mergem la iarna noi 2, eventual.
Ma tot uit pe site-uri, dar nu au mai scazut preturile...cam 250 euro pe 3 nopti, 3 stele si in centru cat de cat.
de ce schimbi doctorul? poze cu burtica cand pui? sau ne tii in suspans pana la 7 luni cand vii cu poze profi?

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, schimb medicul despre care aveam o impresie foarte buna, pana la ultimul control cand mi-a facut o "criza de nervi" pentru ca am indraznit sa o intreb de ce trebuie sa fac si triplu test daca rezultatele la dublu test au fost foarte bune ....

inceputul povestii e aici: http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=147711&whichpage=19

si continuarea aici: http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=147800&whichpage=4



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 18+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput