Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

buna dimi,fetele dragi... pt PLATEEA:si bebele meu are circulara de cordon,dar sper doar sa nu-si mai faca alta sau chiar sa si-o "desfaca" pe actuala... cunosc copii nascuti cu dubla si chiar tripla circulara de cordon si sunt sanatosi din toate punctele de vedere...atat doar ca devine obligatorie cezariana

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

am corectat si semnatura..suntem maaaaari acum

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neata burticile,

Ce bine miroase cafea ta Decenuela. Saru'mana pt ca ai pregatit-o asa dimineata.

Vikinga, ma bucur ca ai reaparut, chiar ma gandeam zilele acestea ca nu ai mai intrat.

Pelteea, imi pare rau ca bebe are circulara de cordon dar asa cum a spus si fetele pare sa nu fie chiar asa grav cat timp nu afecteaza dezvoltarea lui bebe.
Apropos de asta, acum vreo doua zile sotul se intreba daca toate tumbele pe care le face (pt ca se misca tare ) nu ar putea sa-i provoace circularade cordon.

Alexutzzza si celelalte fete care m-au incurajat ieri va multumesc mult. Mi-am spus si eu pana la urma ca e doar un vis si nu are rost sa-mi fac griji.

Pupici

Acum 23+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele,

acum stiu de ce m-am trezit..credeam ca e de la motan ca s-a bagat la mine in plapuma dar de fapt era de la cafeaua lui decenuela asa de buna eeeee. Ahhh si la Pitesti plouaaaaa, nu stiam eu de ce ieri dimineatza ma durea asa vag o mana...trebuia sa imi dau seama...doare umaru, mana, picioru..vine vremea urata

Va si o zi placuta

23+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna dimineata!

Tocmai mi-am terminat ceiutul cu miere si lamaie si ma uit afara cum ploua si asa nu-mi vine sa ies din casa ... Dar trebuie sa incercam, macar in weekend sa fac putina miscare!

Sa va spun ce mi s-a intamplat azi noapte: mi-a curs un lichid din sanul stang (cred ca este colostru, dar nu stiu cum ar trebui sa arate). E normal la 21 de saptamani sa inceapa deja sa curga?

Ratusca 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Si am intrat in 22 de saptamani!!!

Ratusca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

buna dimineata si de la noi,ieri nu am mai intrat pentru ca am cam exagerat cu treaba si ma durut mijlocul foarte tare,acum ne pregatim sa mergem la medic si apoi revin sa va spun ce mai face bb meu
felicitari pentru carucioare mamici
vikinga bine ai revenit
multumim pentru cafea decenuela
pup toate mamicile si mai ales burticile

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

salut fetele.................


pe mine azi noapte m-a durut capul, si acum ma doare de nu mai pot.............am un acid de zile mari, si cred ca iar fac criza de fiara........................

oof offffffff
ce rau e.................

Poze
Bea 25+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza fetele si de la somnorosi aseara ne-am uitat la filme pan pe la 3 noaltea LOOL! deh, singuri acasa (numa io si bebe care era intr-o verva de zile mari!) si am vazut noul episod din neveste disperate. Ptr fetele care urmaresc le anunt ca a inceput seria 6! Descarcati-va de pe net si delectativa si am mai vazut mai multe episoade din sezonu 5 Nip Tuck ca eram restantieri si apoi muuult. Inca suntem somnorosi dar o sa sarim peste cafea, azi e weekend si bem numai laptic . Vikinga bine ai revenit, ma bucur ca bebe e bine si ca tu te rasfeti!cris mario vino rpd cu vesti bune beatrice si noi am avut arsuri asearasi ne-am simtit rau sa treaca. ratusca mica eu nu stiam ca o sa curga ceva...ce e aia? e normal? cum l-ai denumit? sa ma astept si eu??? sunt in ceatza!

23+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

alexxuttzzaaaaaa mersi dar cred ca nu imi trece degraba................

ratusca mica cred ca si mie mi-a curs odata dar numai dintr-unul singur.............am observat odata o pata pe tricou care deja se uscase si era asa tare.................

nu stiu ce paote fi?

mai gasesc si in sutien parca colostru uscat deja...........cred ca picura....sau stiu eu??????????


alexutzzzaaaaaaa colostrul este primul lapte care ii dai la bebe.........ala vine pentru prima data...........




vai ce ma doare capul....................................


Poze
Bea 25+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput