BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Misa, am citit vestea si ma bucur mult pentru tine.Ti-am spsus ca o sa fie bine si uite ca asa este.Iti tin pumnii in continuare si pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Buna dimineata fetelor, serviti o . Azi vom avea cele mai multe vesti.
Eu sunt total bulversata, daca inainte ma rugam sa-mi vina cm (chiar si dupa duphaston venea mai greu), luna aceasta cand nu am luat absolut nimic...mi-a venit la 23 zile....adica cred ca mi-a venit , nu e abundent, doar niste mici pete . Stiu ca unii dr considera z1 la prima picaura, altii cand e mai abundent. Cand ar trebui sa-mi fac analizele hormonale...sa mai astept sa vina mai puternic . Sincer am fost luata prin surprindere nu ma asteptam...ma gandesc sa nu fie ceva rau acolo, sa se fi dereglat ceva, sau sa fi crescut chistul ala...offfff

O saptamana frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna dimineata draga Bitza si tuturor fetelor
La fel stiu si eu ca in ziua in care sangerezi aia este prima zi,dar dupa cum spui tu ca ai doar cateva picaturi...sincer nu stiu exact,asa ca eu cred ca cel mai bine este sa suni la clinica si sa intrebi sau poate stiu celelalte fete.
O zi buna in cotinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Buna dimineata fete.

Eu zic sa faceti hormonale de zi 3 pe undeva pe langa voi. Synevo e un laborator bun. e important sa scrie pe rezultat si valorile de referinta. Nu e obligatoriu sa faceti la Medsana, sa bateti drumul pana in Bucuresti doar pentru analize.

Prima zi e aia cu sange rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Fetelor am si eu o intrebare,voi tot asa ati facut prima data hormonalele si apoi restul analizelor???
Eu ma intreb de ce nu mi-a spus sa le fac pe toate o data???
Si analizele se fac pe etape???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Buna dimineata!

Nici nu stiu cum sa incep.Sunt derutata,in acelasi timp fericita si mai stiu ca daca voi mai prinde o luna buna si voi avea macar 2-3 foliculi peste o luna va voi anunta vestea cea mare.Este imposibil sa nu ramin insarcinata daca voi avea cu ce.De altfel,aceasta a fost si parerea dr.Ce i-a incintat f mult si cred eu a fost ca am avut acea sarcina ,care au zis ca a fost biochimica.

Deci,de diseara incep stimularea cu 150ui menopur si simbata voi fi la eco.In functie de ce se vede acolo,intrerup tratamentul sau va ajusta doza.
Dr au aspus asa:eclar nu raspund la stimulari si atunci nu are rost sa bag hormoni prea multi si costisitori degeaba pt. ca raspunsul meu va fi acelasi ca si la doza de 150-ui.

Va spun sincer,ca nu realizez in ce m-am bagat,e asa dintr-o data totul de sper ca peparcursul stimularii sa imi las treburile in ordine,pt ca avind in vedere ca nu ma asteptam,m-am cam apucat de multe dintr-o data.

Despre clinica si dr?Totul e la superlativ,de fapt v-a transmis si Bytzi.Nu s-a intirziat cu programarea,s-a glumit,ce mai o atmosfera destinsa si primitoare,cum numai la Viena am vazut.

Nu mai stiu ce sa spun.Deocamdata sunt coplesita,insa daca mai trebuie sa spun ceva imi voi aduce aminte pe parcurs.


Fetelor,va sfatuiesc pe toate care incercati sa aveti un copil,lasati totul balta si mergeti la aceasta clinica,ca sa vedeti altceva.Alt mod primire,de abordare de orice.Nu fac reclama,dar cum v-a spus si Bytzi,chiar am facut turism de fiv la greu si parca nici la Viena nu era ca aici,desi modul de abordare e acelasi.

O sapt frumoasa tuturor si fetelor inimoase de la acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

bitza,chiar am intrebat eu dr acum care e prima zi si mi-a zis ca prima zi e ziua in care curge de-a binelea nu ziua in careai asa doar pete.De ex mie mi-a venit simbata prima pata,de dim de la 10,dar abia ieri a curs rosu,asa ca am considerat ieri z1 si azi z2 incep stimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TRISTA45 spune:

Misa_21 iti doresc multa bafta!
Sa dea DD ca asta sa fie FIV-ul norocos si sa ne dai vestea buna dupa o luna!Iar eu voi urma dupa tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:


Misa iti tin pumnii si sper din inima sa fie bine. Sa ai outze si puiuti si sa te vad fericita.




coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Trista,stii ce a zis embriologul.Mihaela,cred ca tu ne-ai asteptat pe noi ca sa reusesti si poate noi suntem norocul tau.Chiar cred si isi doresc ca tu ca pacient sa reusesti.Sa dea DD ca noi si toate fetele sa reusim.Abia astept vesti si de la tine cind te apuci de treaba.


Catalina,sar'mina frumos.Si tie iti doresc tot binele din lume,pt ca increderea care o am eu acum in acesti dr. tu o ai demult si nu trebuie sa iti descriu sentimentul.


Mergi la inceput