BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

multumesc mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Buna fetelor!!! Acum am ajuns si eu acasa, de aceea nu am scris mai devreme. Am fost astazi, mi s-a spus ca o trompa este infundata , iar cealalta este filiforma, deci singura sansa este FIV.Inainte de toate trebuie sa iau duphaston ca sa imi vina Cm ca astazi sunt Z 105. Mi-au dat sa fac hormonale de Z3(neaaparat la medsana) , sa vedem cum sunt analizele, voi lua o luna de Diane 35 sa vedem cum evolueaza chisturile, iar apoi mi se va da schema pt FIV. Sper din tot sufletul sa fie bine, si pana in Ianuarie sa fac FIV.
Va pup pe toate si eu va spun sa mergeti cu inima deschisa la acest medic ca este un medic nemaipomenit.
Clinica este fff curata, iar personalul este foarte amabil. Deci...se poate si in Romania.
pupicei la toate fetele!!!





Vreau si eu sa fiu
Oare cand vei veni ?

Dana
http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

neata
ma bucur mult pt voi,pt toate,sa dea dumnezeu sa deveniti gravidutze/mame cit de curind
pysypisi,in Birlad este lab Synevo daca nu ma insel,eu stiu ca acest lab face analize ok,e doar o parere ,bafta

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Fetelor, m-ati pus pe ganduri cu analizele. Si la mine in oras este synevo si ma gandeam sa le fac acolo, dar daca dr recomanda medsana...sincer as fi dispusa sa le fac acolo...numai sa stiu ca rezultatele sunt cele reale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

neata
ma bucur mult pt voi,pt toate,sa dea dumnezeu sa deveniti gravidutze/mame cit de curind
pysypisi,in Birlad este lab Synevo daca nu ma insel,eu stiu ca acest lab face analize ok,e doar o parere ,bafta

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite

Draga Bitzi iti multumesc pt parerea ta,dar daca dr.mi-a spus ca este bine sa le fac la Medsana,o sa le fac acolo,cred ca ar fi bine sa le faci si tu acolo.
stimulare FIV 16 oct



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nu stiu ce sa zic.....eu imi fac analizele la Medsana de cand s-a deschis aceasta clinica.Nu ma intrebati de ce, pt ca nu am un raspuns concret. Imi inspira mie incredere.
Dar sincer mi se pare extrem de complicat sa bati sute de km doar pt a face niste analize hormonale. Faceti cum simtiti voi ca este mai bine .

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui noname

Buna fetelor!!! Acum am ajuns si eu acasa, de aceea nu am scris mai devreme. Am fost astazi, mi s-a spus ca o trompa este infundata , iar cealalta este filiforma, deci singura sansa este FIV.Inainte de toate trebuie sa iau duphaston ca sa imi vina Cm ca astazi sunt Z 105. Mi-au dat sa fac hormonale de Z3(neaaparat la medsana) , sa vedem cum sunt analizele, voi lua o luna de Diane 35 sa vedem cum evolueaza chisturile, iar apoi mi se va da schema pt FIV. Sper din tot sufletul sa fie bine, si pana in Ianuarie sa fac FIV.
Va pup pe toate si eu va spun sa mergeti cu inima deschisa la acest medic ca este un medic nemaipomenit.
Clinica este fff curata, iar personalul este foarte amabil. Deci...se poate si in Romania.
pupicei la toate fetele!!!





Vreau si eu sa fiu
Oare cand vei veni ?

Dana
http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Draguta tu la ce ora ai fost,ma intreb daca te-am vazut...
Eu am intrat la 10.45 si am iesit la 11,51 si eram rosie ca racul.
Si la tine a stat sotul la consultatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Nu stiu ce sa zic.....eu imi fac analizele la Medsana de cand s-a deschis aceasta clinica.Nu ma intrebati de ce, pt ca nu am un raspuns concret. Imi inspira mie incredere.
Dar sincer mi se pare extrem de complicat sa bati sute de km doar pt a face niste analize hormonale. Faceti cum simtiti voi ca este mai bine .

Catalina

coltul meu de rai

Buna Catalina,spune-mi si mie te rog cam in cat timp iti da rezultatele la hormonale???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysypisi- la Medsana in aceeasi zi. Daca le faci dimineata , rezultatul il ridici la ora 19.

Pt. ce ti-au dat antibiotice?

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Buna fetelor!!!
Pysypisi nu stiu daca ne-am vazut sau nu. Nici nu mai stiu, sincera sa fiu la ce ora am intrat. Stiu doar ca am vazut-o pe Tatiana
La mine aici e urat afara......ploua rau .....uff ce vreme naspa si eu trebuie sa ma apuc sa fac niste pregatiri ca maine am chef in familie. Face sotul 29 ani
Va pup!!! Ne auzim mai tz





Vreau si eu sa fiu
Oare cand vei veni ?

Dana
http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput