BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Fetelor va dau o veste buna,tocmai au dat la Antena 1,ca sa schimbat legea si se poate face FIV in Romania,doar clinicile trebuie sa se puna in ordine cu niste hartii prin care sa dovedeasca,cate ovule s-au extras,(sa nu cumva sa extraga un anumit nr iar restul sa le vanda)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Dragele mele, stie cineva care este diferenta dintre HSG clasic si Utrasonohisterosalpingografie??? Se face Ultrasono la vreo clinica privata in Buc?
Multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Neatza fetelor!!!
Va invit la o cafeluta sau un suculet
Eu plec putin, dar revin mai tarziu putin.
O zi buna fetelor!!!








Vreau si eu sa fiu
Oare cand vei veni ?

Dana
http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Miky,stef,bine ati venit si sedere cit mai scurta.
Miky,tesuperi daca tu ramii printesa si titlul de regina mi-l insusesc eu?




catalina,te intreb pe tine in special si pe restul fetelor care s-au stimulat, de asemenea:cam din a cita zi de stimulare ati simtit intepaturi in ovare.Ca eu data trecuta cu cei 2 fol goi nu am simtit deloc ca ovarele ar lucra si s-a vazut pe endometru si la punctie si acum stau cu urechile ciulite la orice crampa din burta.Am 3 zile de injectat si cu cit se apropie simbata ma apuca cite o jale

Fetelor se pare ca eu sunt singura care poftescla menogon in acesta perioada si spersavin cu vesti bune simbata.

la toata lumea si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa - nu stiu daca exista o regula. La prima fertilizare dupa cateva zile, la a doua deloc iar acum spre sfarsit dupa vreo 8-9 zile. Cand incepi si cand ai prima ecografie/estradiol?

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky007

Dragele mele, stie cineva care este diferenta dintre HSG clasic si Utrasonohisterosalpingografie??? Se face Ultrasono la vreo clinica privata in Buc?
Multumiri

Eu am facut si una si alta iar diferenta este ca la HSG iti da un film si la ultrasono nu iti da pt ca se face pe calculator(sau cel putin mie nu mi-a dat)in rest ca si procedura este identic.
Eu am facut la Ominiclinic in Iasi,cu siguranta sunt si in Bucuresti.

Salutari la toate fetele si o zi cat mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky007

Dragele mele, stie cineva care este diferenta dintre HSG clasic si Utrasonohisterosalpingografie??? Se face Ultrasono la vreo clinica privata in Buc?



Miky - habar nu am, dar daca vrei sa mergi la acest medic din cate stiu nu se apuca de FIV fara filmul de la histero. Posibil sa nu am dreptate dar parca asa este....

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Citat:
citat din mesajul lui miky007

Dragele mele, stie cineva care este diferenta dintre HSG clasic si Utrasonohisterosalpingografie??? Se face Ultrasono la vreo clinica privata in Buc?



Miky - habar nu am, dar daca vrei sa mergi la acest medic din cate stiu nu se apuca de FIV fara filmul de la histero. Posibil sa nu am dreptate dar parca asa este....

Catalina

coltul meu de rai

Asa este draga Catalina.
O zi frumoasa iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

misa - nu stiu daca exista o regula. La prima fertilizare dupa cateva zile, la a doua deloc iar acum spre sfarsit dupa vreo 8-9 zile. Cand incepi si cand ai prima ecografie/estradiol?

Catalina

coltul meu de rai







Simbata intre 9-11 la eco si estradiol.Sper sa fie ceva,ceva pt. ca am usoare intepaturi in ovarul sting,dar mi-e sa nu fie si autosugestie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - pup

misa - a cata zi este sambata?

coltul meu de rai



Mergi la inceput