BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

stan.valeria bine ai venit
Cata
Au inebunit astia de tot eu sunt sigura ca nu va ramane asa.

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Mda....ochiu' meu de economist vade solutii....o eco 300 eur, inca o eco 300 eur, consulatatia 400 si FIV-ul gratis. Da uite asa trebuie sa mai demonstram o data lumii ca suntem penibili.

Edit - sa ne pupe.Pe frunte.

Catalina

coltul meu de rai







maaaare dreptate ai !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steff77 spune:

Fetelor,. Ramanem noi pe baricade, cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna dimineata fetelor si o zi cat mai placuta sa aveti
Eu sunt foarte bucuroasa ca stirea de la PRO-TV nu a fost decat o stire proasta...de fapt legea spune cu totul altceva,dar ei daca sunt cu capul nu ai ce le face...Important este ca noi putem face FIV in continuare fara probleme.Va pupik pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit!
ma primiti si pe mine printre voi? sunt o "tanara aspiranta la BB" de 41 de ani.Am facut un pogon de analize si eu si sotul, monitorizari, ovulatie ok, toate bune pacientul mort! Va urmaresc in fiecare zi si in curand o sa fac si eu o programare la Biogenesis, ca m-am saturat de medici incompetenti, spagari (am schimbat 5 pana acum)!!Sunt tare dezamagita de ei! Am inteles de la voi ca la aceasta clinica stau altfel lucrurile. Pana fac programare la ei mai trebuie sa repet spermograma sotului ca are aproape 1 an de cand a facut-o, iar mie, ultima doctora la care am fost mi-a dat sa fac histerosalpingografie. Ce mi s-a parut ciudat e ca ca mi-a dat sa fac inaintea HSG, doar o analiza de secretie si atat, desi am citit ca s-ar cere la alte clinci si cultura col, PAPS si VSH. Voi ati facut HSG, ma puteti ajuta cu o parere? Va pup pe toate si va multumesc pt tot ce scrieti aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miky007 - bine ai venit si sedere cat mai scurta.
In mod normal inainte de histero se fac secretiile vaginale, secretii col (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma) si testul papanicolau.
Ne mai spui cateva lucruri despre tine?

Fetelor in toata durerea mea ma apuca si rasul. Ne-am adunat la acest medic una si una. FSH-uri de 500, ovare lipsa, sperma nema, toate ciudateniile posibile si imposibile. Si io bomboana de pe coliva.



coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Multumesc mult pt gandurile bune Catalina. va pot spune despre mine, ca acum 8 ani am pierdut o sarcina la 7 luni, (din cauza medicului) .Aveam placenta jos inserata si pana la 7 luni n-am avut nimik.Cand am impinit 7 luni, o mica sangerare; m-am dus urgent la medic (la Mat Bucur) si m-a trimis acasa(era vineri si nu putea sa ma interneze ca incepea week-end-ul)si sambata seara, hemoragie masiva, fuga la spital(daca nu era sotul acasa mi se facea acum parastas de 7 ani), operatie mica cezariana, BB mort inecat in sange, iar eu hemoglobina 4 (deci stafie)dupa operatie. 2 ani interzis la copii+ inca vreo 3 sa-mi revin psihic si fizic.Uite asa am ajuns la venerabila varsta de 41 ani fix.De 3 ani ma plimb prin doctori, analize, bani, stress, furie, dezamagire si nici un rezultat. Toate analizele sange, hormonale, spermograma, bacteriologice bune pt amandoi, ovulatie naturala buna, monitorizata si rezultate nimik. Va citesc in fiecare zi si imi fac si eu curaj si sperante alaturi de voi. deja, in gluma mi se spune printesa Lia), (care, la 56 de ani e insarcinata in 4 luni -fericit printul Paul!), eu sper sa nu ajung chiar la 56, poate reusesc mai devreme! Cam asta e povestea mea, sper ca nu v-am plictisit! Va sarut pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Of miky.....imi pare rau ca te-am intrebat.....stiu exact prin ce treci......este cumplit de dureros.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor! apropo de printesa Lia a ramas gravi natural? ori o fi facind FIV ,va intreb deoarece n-am fost atenta cind s-a dat stirea si poate voi stiti ,nu ca m-ar interesa dar asa de curioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky007

Buna fetelor si bine v-am gasit!
ma primiti si pe mine printre voi? sunt o "tanara aspiranta la BB" de 41 de ani.Am facut un pogon de analize si eu si sotul, monitorizari, ovulatie ok, toate bune pacientul mort! Va urmaresc in fiecare zi si in curand o sa fac si eu o programare la Biogenesis, ca m-am saturat de medici incompetenti, spagari (am schimbat 5 pana acum)!!Sunt tare dezamagita de ei! Am inteles de la voi ca la aceasta clinica stau altfel lucrurile. Pana fac programare la ei mai trebuie sa repet spermograma sotului ca are aproape 1 an de cand a facut-o, iar mie, ultima doctora la care am fost mi-a dat sa fac histerosalpingografie. Ce mi s-a parut ciudat e ca ca mi-a dat sa fac inaintea HSG, doar o analiza de secretie si atat, desi am citit ca s-ar cere la alte clinci si cultura col, PAPS si VSH. Voi ati facut HSG, ma puteti ajuta cu o parere? Va pup pe toate si va multumesc pt tot ce scrieti aici!

Buna drag Miky si bine ai venit printre noi
Eu am facut HSG si pot sa-ti spun ca daca ai probleme la trompe o sa simti o durere ca la menstra dar mult mai profunda iar daca nu sunt pobleme atunci ai sa simti mai mult o jena.Mult succes si iti doresc ca acest fiv sa fie norocos.

Mergi la inceput