FIV246

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

TABITHA asa este, pudra de merional se amesteca cu``lichidul``,dar cred ca doar cu 1 ml.nu mai mult.Si la intrebarea nr.2,nu cred ca e tirziu,eu am inceput in ziua 7-a.
Multa bafta si sa dea DD sa te vedem graviduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tabitha

In urma celor prezentate mai sus, solicit solemn sa ma treceti pe lista de aspirante din octombrie si va anunt de pe acum ca sunt insarcinata, ok?

Tabitha

Si maine e o zi




esti mortala,cu optimismul asta sigur vei reusi

parerea mea,ca nu e pirziu nici in z3,probabil asa voi incepe si eu,depinde cit de tare se grabeste CM sa vina

eu cu gonalul am facut la fel,pudra amestecata cu o singura doza de ser..

bafta multa iti doresc

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yupiii ,avem glow,cred ca erau ceva prob de la admin

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Gata! Donat sange pentru beta hcg - asteptam gloriosul 0.1. Poate azi macar asa de consolare e si el 0.2 .
Ma gandesc serios (deja am facut programare) sa ma duc la grecii Catalinei! Cata nu sari in sus ca nu sunt ai tai ca tu i-ai "descoperit".
Intre timp sotul s-a hotarat sa ia tot ce se poate lua pentru cresterea calitatii spermei - asta fara a renunta la tigari sau cafea! ce sa-i explic eu ca trompele mele nu vor lasa nici un super spermatozoid sa treaca - el e convins ca in urmatoarele 3 luni facem bebe natural.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dana,tinem pumnii,o speranta tot mai exista


_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct
doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha - eu 3 Merional le-am combinat cu 1 1/2 ser fiziologic. Cu o singura fiola de ser ustura putin cam tare.
Bafta multa si sa fie asa cum iti doresti .

Dana - nu sar, da zic politicos. Nu-s grecii mei ca doar nu i-am primit cadou de nunta de la tata.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Cata - Daca nu as zice grecii tai nu ar intelege nimeni despre ce vorbesc . Asa cadou de nunta mi-ar placea si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

bytzi - simt ca o speranta mai mare as avea cu grecii oricum astept cu nerabdare si rezultatul de azi - poate, poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Tabitha - dar tu nu esti pe listuta noastra si nu pricep cum sa lipsesti tocmai tu. Spune-ne ce vrei sa apara in dreptul tau sa remediam problema.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Daniela, Bytzi, Catalina: saru-mana pt. sfaturi, azi incepem gonalul si merionalul (plus decapeptylul de ieri). Asa-i ca pe toate tre sa le fac in burtica? Doamne, parca as fi la primul FIV, nu la al treilea...

Dana: tinem pumnii, poate totusi totusi...

Catalina: baba la frumusete sufera (traducere: ce nu facem noi pt. un bebe? ). Asadar o sa pun o singura fiola de ser si o sa sufar, gandindu-ma ca e pt. un scop nobil. Probabil nu apar in lista pt. ca am facut primul FIV tare demult (acum 4 ani) iar la cel de anul trecut nu am fost cine stie ce de activa, ca nu aveam net. Asadar: FIV1 in Turcia in 2005 cu biopsie testiculara si ICSI (nereusit); FIV2 la Szeged in 2008 cu dr. Zadori si donator (nereusit); FIV3 (cel norocos) in oct. 2009 - in derulare cu Zadori si donator.

Ma duc la intepat, ca mi-a zis dr. sa fac injectiile dimineata.

Va pup si ne auzim mai incolo.

Hai, ca o sa fie bine. Am zis, am zis.

Mergi la inceput