Burtici fericite de septembrie-octombrie (214)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

luto, mai esti sau esti deja la somnic?
Pup mama de Davidut, sa treaca starea blue. La mine e aproape trecuta, o ignor daca mai apare.
Ce nazdravanii mai face Davidu?

Anomis, cum e cu Dinutzu, a recuperat la greutate? Abia astept sa aud vesti de la voi.

Iulika, cum mai e Bruculica?

Elle, pe unde esti? Am facut la pranz mazare cu pulpe, fara smantana (nu m-am mai dus sa iau, am fost obosita dupa doctor), o minunatie.

Incerc sa ma intind un pic, poate ma lasa durerea asta de cap!


Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Adi am si eu cartea, e super, o recomand si eu cu caldura.

Luto nu te deprima, gandeste-te ca peste cateva luni o sa poti reveni lejer la formele initiale. Eu sunt in aceeasi situatie, duminica facem botezul si am o mare problema cu alegerea hainelor, eu am o garderoba pentru 47 kg si sani mici si acum am 52 si sani mari. Eu toate hainele le aveam sa imi fie perfecte, nici mai mici, nici mai mari si acum arata foarte aiurea pe mine.

Manga deci a sosit momentul ce mare, asteptam numai vesti bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Liliana, da, Ana azi e o dulcica, azi e ziua cu somn mult bag de seama. Doamne ajuta, ca ieri a fost aia cu mancat mult si bonding pe masura.

Ce figura esti cu hiii huuuu, cot la cot cu fetele!

Radu ce mai face, ce mai invarte?

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela cu rezerva de struguri, recunosc ca stau cam prost...saptamana aceasta mi-a fost teama sa ma deplasez la piata, dar maine dimineata trag o tura cu grig si ne aprovizionam..cu mancatul, acum ma invarteam prin bucatarie si ma gandeam oare ce-as putea gustari ..am pus un ou la fiert..bagam si niste branzica
Liliana asa sa faceti! sa imi amintiti de respiratiile alea..ca le exersez, dar parca tot ma hiperventilez la hi hi-ul ala! las' ca atunci o sa stiu tot!!

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:



Hai Kinga!!! Mult curaj si sa treaca repejor




Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Adi am si eu cartea, e super, o recomand si eu cu caldura.

Luto nu te deprima, gandeste-te ca peste cateva luni o sa poti reveni lejer la formele initiale. Eu sunt in aceeasi situatie, duminica facem botezul si am o mare problema cu alegerea hainelor, eu am o garderoba pentru 47 kg si sani mici si acum am 52 si sani mari. Eu toate hainele le aveam sa imi fie perfecte, nici mai mici, nici mai mari si acum arata foarte aiurea pe mine.

Manga deci a sosit momentul ce mare, asteptam numai vesti bune



Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)


Monica, bine ca ai rezolvat toate cele 4 problemute, doamne ajuta! Pai poate de aia a facut Teodpra crizele, din cauza urechiusii, saracuta. Bine ca ai rezolvat.

Pai tu stai super bine la capitolul kilograme in plus. Eu am ramas cu 10 (bine, maine am doua saptamani de la nastere, nici nu a trecut prea mult timp). Partea buna este ca am mai dat un kil jos saptamana asta, nu cred ca de la mancare mi se trage, cat mai degraba ca mi se tot retrage uterul. Doamne ajuta! Dar tot mai am zece, pe care sper sa le dau jos in ritm alert, avand in vedere ca alaptez.

Apropo de asta, azi nu mi-a mai cedat nimeni locul in metrou, prima data cand ma bucur ca nu am stat jos... ori am prins o tura mai necioplita, ori nu mai arat ca o gravidutza in luna 5!

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:



HAI KINGA!



Laura 36+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Andre sigur, spun!!!

Uite ca a aparut si Monique care spune ca are cartea..ai varianta in engleza?
Ma bucur ca s-au rezolvat pana la urma problemele cu fetitele..mare lucru sa ai parte de un pediatru bun!

Raluk bagam fetele si pentru Kinga..te asteptam cu drag sa revii! oricum ai fost o scumpa

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

KINGA



Yuhuuu!! ce de bebelusi astazi!!!

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Radu ce mai face, ce mai invarte?




Radulescu, zis si Gua'uld...da sa faca flic-flacuri...dar am descoperit ca trebuie sa fiu o mama autoritara, sa ma impun macar in "fatza" lui...asa ca l-am amenintat ca dau cu biciul la talpite... s-a potolit...dar am senzatia ca nu prea-i place cum arata buricul meu si vrea sa mi-l rasuceasca in interior (adica stii...ca pe sosete, cum le tragem de pe spate pe fata!) cred ca va reusi ca pare ambitios.
In rest... o asteapta pe sor-sa de la gradi sa ne mai faca ori un tambalau cu figuri si pretentii, ori o "indragosteala" de-aia cu tavaleli prin pat.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput