Burtici fericite de septembrie-octombrie (214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Multumim Ralucule!

I-auzi la Liliana.."contractia pe teva" mai, da' ce glumeata esti!!

uite ca si fetele noastre Adi si Nela sunt pe aici ..Nela am citit ultimul tau mesaj de la capitolul trecut..ai dreptate! din acelasi motiv si eu pe aici!

MARIA

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

adi despre ce monitor povestesti ? Monitorizeaza respiratiile? Ca si mie mi-ar trebui unul dinasta mai ales ca pediatra dupa ce l-a consultat cand am ajuns acasa a zis sa am grija si sa il urmaresc ca "cam uita sa respire" nah ca sa vedeti alta disperata ... si am obsrvat ca mai face si el pauze de respiratie ...



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Aida, despre monitorul www.productreview.com.au/showitem.php?item_id=14391" target="_blank">asta e vorba. Stiu ca o alta mamica de la odiseea trecuta l-a achizitionat din Austria, parca.

Ma bucur ca vestile nu sunt ingrijoratoare. Totul se rezolva cu rabdare si calm .



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Baga repejor un dus mai fierbincior si apoi insfaca bagajelul i fugi la spital.
Tu le astepti pe-alea regulate?? Pai n-ai sa mai ai timp de dus. Hai ca mai este atat de putin si vine carliontatul mamei.
Eu am un sentiment ca este blond

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

raluk multumim de capitol nou si de incurajari.

liliac...tot dau sa ma ridic sa ma duc la dus...si mai vine una...si mai stau un pik

MangaGirl 40+ cu Sasha Laurian



varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

LA TERMEN IN ASTEPTARE FRENETICA DE BB SCUMP SI CARLIONTZ!


Maria, fuguta la dus ca nu e gluma! Plus ca apa calda si ajuta la durere. Sergiu e acasa, parca ai zis ca azi e ziua lui libera, da?

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela la pediatru ati mai ajuns? ma bucur ca totul a fost ok la doctoras..ce bine! o sa ai o cicatrice finuta si frumoasa!

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Baga repejor un dus mai fierbincior si apoi insfaca bagajelul i fugi la spital.
Tu le astepti pe-alea regulate?? Pai n-ai sa mai ai timp de dus. Hai ca mai este atat de putin si vine carliontatul mamei.
Eu am un sentiment ca este blond

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


sper ca ai gura aurita. am fugit la dus ca ma lungesc. de fpat mi-e groaza de partea cu defrisharea! ne auzim mai incolo

MangaGirl 40+ cu Sasha Laurian



varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

LA TERMEN IN ASTEPTARE FRENETICA DE BB SCUMP SI CARLIONTZ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Adi sper sa mai gasesc si eu cartea aceea "What to expect in the first year"..aproape ca imi pare rau ca nu am cumparat-o atunci; nu stiu de ce..cred ca mi s-a parut prea scumpa (parca vreo 60 Ron), dar daca nu o mai gasesc eventual, o comand de pe site..cred ca ies si mai ieftin asa (am vazut ca este 11 dolari si un pic)..eventual, mai fac o comanda la alt produs..sa merite shippingul;

Am vazut pe Luci tristuta..desi are un mesaj tare dragut pe mess; si m-a facut tare curioasa..cu faptul ca maine este o zi speciala

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 2

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Danuta, n-am mai ajuns la pediatru, m-am consultat cu sotul si am lasat-o pe saptamana viitoare, sa mergem macar la 3 saptamani de la nastere (la 6 mergem pentru vaccinare), si la macar doua de la ultima vizita (am fost la pediatru ultima data joia trecuta).

Ne ducem la el pentru linistea noastra sufleteasca, sa vedem cat a luat in greutate, daca ia bine numai cu alaptatul, sa nu lasam sa treaca totusi asa de mult timp.

Auzi, tie nu ti-ar place sa nasti in weekend? Sau poate asteapta Anna pana pe 6, sa isi fericeasca mama ca a avut premonitie. Oricum cealalta Ana (a mea), o asteapta cu mult drag, sa isi povesteasca ele asa, de la donsoara la donsoara...

Ce o mai face fata mosului, cum s-o fi acomodat cu Rose Maria?

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Adi sper sa mai gasesc si eu cartea aceea "What to expect in the first year"..aproape ca imi pare rau ca nu am cumparat-o atunci; nu stiu de ce..cred ca mi s-a parut prea scumpa (parca vreo 60 Ron), dar daca nu o mai gasesc eventual, o comand de pe site..cred ca ies si mai ieftin asa (am vazut ca este 11 dolari si un pic)..eventual, mai fac o comanda la alt produs..sa merite shippingul;
Deci nu e tradusa? Daca o comanzi in romaneste de undeva, te rog mult spune-mi, poate ne combinam la transport. 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Nela super simpatic postul tau . Tinem pumnii azi sa vii cu vesti bune de la ambele controale! A, uite ca ai venit deja. Ma bucur pentru vestile bune!

Deci asa, Dana, ai trimis majoreta la relaxare . Iupiiiii pentru maturitate!!! Probabil o fi ceva genetic cu epiziotomia aia, ca iti spun ca in jurul meu doar niste persoane foarte "comode" au scapat netaiate si nerupte .

Adi multumesc mult . of, deci Lisa a primit si un "cadou" neplacut de la plimbare, saracuta... Ce tare sa-si duca bucatarioara si la baie inseamna ca i-a placut mult. Si cred ca s-a emotionat tare de atentia de la grupul de joaca. Eu lacrimez tare cand se aduna multa lume sa-mi cante la multi ani .

Aida uau, multumesc de lamuriri! Ce interesant totusi sa ajunga sa spuna doctorii asa ceva!

Lucia te pup cu drag

katiapam multumim mult de tot de vestile bune



Felicitari, Gianina!!!



Bine ai venit pe lume, Loris Stefan!!!



Sa fiti sanatosi, recuperare rapida! De-abia va asteptam cu povestea nasterii! Sa va aduca puiul numai bucurii!


Maria iupiiii, cretzulinul vrea sa vina



Hai Maria!!! Nastere usoara! Sa vina puiul repede!



Si sa nu uitam de angelli



Hai Angelli! Nastere usoara!


Lullaby

Uau, si moni_iulia si iulia au visat-o pe Maria.... uau...

Liliana la multi ani Andrei, cu multa sanatate si fericire!

Maria sper sa nasti in capitolul asta

Ies putin afara ca s-a oprit ploaia si e prima data cand vad o raza de soare de vreo 4-5 zile. Intrase deja putina depresie in casuta mea... trebuie sa profit, chiar daca infofolita, sa stau cu ochii la soare. Dar tin aproape pentru galerie.

37+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput