LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (338)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Adi, ma bucur ca a fost asa reusita ziua Lisei, mi-o si imaginez cu bucataria dupa ea. Pozici ne pui?

Pinacolada, dupa ce pui poze asa rar de era sa nu va recunosc (in speta pe Rares), mai pui si putine. Vad ca v-ati simtit tare bine in conced.

Diwana, e de belea baiatul!

Sabina, hai, zi ceva impresii! Imi pare rau pentru azi, nu aveam cum sa ies, am avut o zi nebuna si urma sa am o sedinta cu seful acum dar s-a amanat (pentru ea aveam de pregatit tone de materiale). Maine as putea daca mai ai drum pe aici.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am citit din urama dar am sa raspund pe scurt pentru ca Daria picteaza...

Bun revenit Diwana, Bee, Pinacolada(Pinacolada ce mult a crescut Rares si parca incepe sa semene tot mai mult cu fratiorul-doi frumosi. Se vede ca vati distrat bine la Neptun!

si tuturor mamicilor care nu scrisesera de mult timp!

Gabriela imi pare tare rau sa aud ca Sara e trista in continuare...Sper sa reusesti sa lamuresti din probleme la sedinta. Sper din inima sa gasesca o doamna mai inimoasa care sa o consoleze si sa ii distraga atentia.si stiu ce simti!!!

Roxana, sper sa se obinuiasca Alexandra cu noua miss. Poate un argument bun ar fi ca si Endrei merge acolo, ca la alte gradinite nu va gasi una sau alta (ceva exemple concrete), ca nu va mai fi cu prietenele ei...
cit despre comentariul relatat de mine spune daca nu am dreptate, poate pentru o clipa ati crezut ca sunt prea pretentioasa...

Sabina, job usoar cu multe satisfactii iti doresc!

Gabitz nu te necaji degeaba. Incet-incet se va adapta Stefan si la micile constringeri ale scolii. Nu inceta sa il lauzi si sa ii remintesti cind s-a comportat excelent.
Hai Stefan!!!

Teodora am vazut pozele de la Bran! Cum va stiam, frumosi si relaxati!!! Mihnea e o minune de baietel frumos si super asortat (aici e tot meritul mamicii). Foarte frumoasa si locatia iar mamaliga si brinza mi-au facut si mie o pofta...


Ceamica, multumesc pentru raspuns, asa am vazut si eu pe site-urile marilor magazine din strainatate dar aici sunt numai stilul ponchi clasic. Din pacate nu cred ca ajung prea curind pe afara (din cauza de oboseala rapida si dureri de abdomen).
Pupicie frumosului, sper sa scape cit de curind de mucisori.

Celia, ce fetita minunata e Andreea!!! Si ce bucle fumoase are!!! Sa va fie de bine petrecerea si tortul interesant!!!

Picilika, bine ai revenit!!! Super vestea despre asemanarea bebelusului din burtica cu Michael Nici nu se putea altfel!!!
Pregatiri cu spor pentru 11. Inca imi amintesc tortul in forma de landou si cel cu ursulet.
Astept si eu cu nerabdare sa vad ce nume o sa alegeti pentru ursuletul numarul 2.

Papanash, reintoarcere reusita la job. Abia astept sa spui ce ati rezolvat la sedinta. La noi ar fi fost miine si bine era sa fi ajuns. Ma gindesc sa vad abordarea directoarei si apoi sa cer un colocviu cu ea si educatoarea. Oare putem schimba mentalitatea acestor oameni???







-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
14+

Fericirea este o optiune. Alege-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Diwana, super tare Rares cu ochii verzi!! E un smecheras si jumatate!!!

Mamicile cu listuta noi venim cu tati (sper sa fie in tara atunci si mai mult sper sa fim noi refacute complet sa putem veni sau sa nu fim plecate pe undeva).

Luy, cum a fost la voi la sedinta?

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
14+

Fericirea este o optiune. Alege-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

La prinz am fost cu daria la doctor. Au disparut depozitele alea albe din git. Tratamentu a dat roade dupa numai 3 zile. Il continua. Mucii se mentin dar inafara de asta starea ei e bunicica.

mamicile cu puiuti agitati, dintisorii s-ar putea sa fie de vina.

Va doresc o dupa amiaza frumoasa. Numai bine!!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
14+

Fericirea este o optiune. Alege-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

salutare si de la noi.
la multi ani sarbatoritilor alestor zile,sanatate,mult noroc si multe bucurii.
la intalneala venim singuri,tati nu este in bucuresti urmatoarlee week-end-uri.daca pot juta cu ceva,va stau la dispozitie cu mare placere.am trimis pe mail-ul comun o pozica de a lui andu.care andu si-a revenit complet,zilele astea a stat cu mamaie si tataie paterni,dar de luni la eta(cresa).
acum incerc sa recuperez din urma.
diwana ce muzician ai.cat despre incapatanare,asta e cuvantul de odine si la noi.daca ii spun ca nu are voie ceva,face si mai rau.
sabina iti tinem pumnii.mult succes la noul job.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

LA MULTI ANI, sarbatoritilor zilei, numai sanatate, noroc si fericire in viata!

Flavia Maria de mami pitic-03
Luca de mami Katrin
Miruna Andreea de mami Danuta36
Ioana de mami anomar12
Lisa Maria de mami adimercedes
Alexandra de mami daniela76



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Celia, sa-ti traiasca printesa, ca tare dulce mai este!
Danuta,sanatate Mirunei si multi sarbatoritei!
Ema,insanatosire grabnica lui Sebi.Multumesc inca de pe acum pentru informatii, chiar imi vor fi de mare folos, eu am o situatie mai speciala la job si sper sa termin totul fara mare alegatura si bataie de cap.
Greyeras, sanatate Adelinei si refacere rapida!
Gabriela,mii de Sarei si tie iti tin pumnii stansi,stransi!
Pinacolada, sanatate lui Rares, aveti grija umbla niste virusi foarte pacatosi. Neaparat cateva zile de regim , chiar daca are scaun normal(sunt patita si cu alex si cu Andrei)
Am vazut si pozicile, ai o familie minunata. Luca este foarte expresiv(are el o poza-portret la Mobexpert ) si dulcic tare de tot , iar fratiorul sau ii calca pe urme1
Erina, sanatate si dragei Daria!





Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

greyeras au ajuns si la voi mucii,sanatate multa.
roxana,tot raul spre bine.o sa vezi ca or sa se acomodeze repede,inceputul a fost bun si asta este foarte important.nici nu vreau sa ma gandesc la ziua de luni,cred ca iar o sa fie imbufnat cateva zile,pana isi intra in ritm...
gabriela capul sus mamico.asta este un risc pe care ni l-am asumat.este foarte dureros,stiu si al meu este plangacios,dar eu inca trag speranta ca or sa vina si zile mai bune.cand imi vin ganduri negre....le alung.si eu am avut momente in care am simtit c ami se rupe sufletul la gandul ca andu are lacrimi in ochisorii lui mari si negri,dar le-am alungat,nu ajuta la nimic.poate par mai dura,dar asta e felul meu de a reactiona.
pinacolada sanatate lui rares.nu am retinut ii plac la gradi?
diwana si andu can vorbeste de el,tot la persoana a doua vorbeste:tu nani(eu fac nani),tu papa etc.
erina ma bucur ca este bine daria.cum te mai simti?
s-a trezit anu.fug.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu prea am ce sa zic....nu e cel mai challenging eveniment din viata mea, au fost azi doar discursurile obisnuite siplicitseala de rigoare, una dintre persoanele la care voi tine seminarii pare mai "oficiala", cealalata persoana e super ok, sa vedem acuma si studentii cum se prezinta.


Piciulik, mi-a fost rau de tot dor de tine....ma bucur ca rezisti! si baietu-i mare...deh....:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Gabic, luasi fata? cum e?

Erina, sanatate Dariei, sa ii treaca si urma ramasa.

eu sunt mai bone din punctul de vedere al sotului care a clacat de oboseala, si eu m-am simtit ok pana azi la ora 16, cand m-a luat o sfarseala si un fel de tuse seaca, mai bine ca nu ne-am vazut, Rox.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput