Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

S alinutza sunt nerabdatoare sa vad poze

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Buna dimineata si de la mine...

Aseara m-am pus sa citesc cap trecut dar mi s-a facut somn si am cazut la datorie eroic..., dar am recuperat azi de dimineata
Am vazut ca sunt multe fete care au contractii, laurairina, katyuscha, raluci, ancutza bro, multa sanatate la toate si fara contractii (sper ca n-am uitat pe nimeni).
Bun venit si noilor gravidutze
Lumi am vazut hainutele bbelinei foarte frumoase toate, si vroiam sa-ti spun ca si eu am pt bbeul meu starter pack, tot asa alb complet, care cel mai probabil am sa-l folosesc la spital si dupa aia cu siguranta si acasa...Sa-ti traiasca grasunica
Lauragarner vazut camera lui Nicholas.... SUPERBA!Imi place galben foarte mult...Sa o folositi cu multa sanatate.
Tinonino e groaznic ce spui tu acolo... Dar din ce cauza a murit bbul?
Stephy zici ca printesica ta face prostioare?? Nu e singura..... Oare cum o sa rezistam cu psihicul dupa ce vine si fratiorul? Apropo... Stefitza merge la cresa sau gradi sau e acasa cu tine?
Nu mai am rabdare pana merg la dr...Am emotii...

O zi buna in continuare si fara contractii

Alina 32+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Simina,Lumi,Krelia,Miany ce faceti?Iar nu ziceti nimica?

Dankutza,Dienutze,Biara,Lorelix nici voi nu mai dati nici un semn?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Am schimbat si noi semnatura. Ma avem inca un pic... Ma declar multumita daca nasc la 37 sapt.

Alina 33+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu mooorrrrrrrrrrr
ma termina astia cu sedintele lor. initial erau doar marti, acum au aparut si azi dupa-amiaza si maine dimineata...
asa, ca sa simt din plin ultimele doua zile de munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Alinush vom rezista cu siguranta si cand vine fratiorul ,desi am mari emotii.La psihic va trebui sa lucram pana cresc mari si isi iau zborul,probabil ca si dupa aceea.
Stefania nu merge la gradi,sta cu mine.Am noroc ca mai e si mami aproape de multe ori.Riana ?
Mergi astazi la medic? Sa ne zici numai lucruri bune

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu mooorrrrrrrrrrr
ma termina astia cu sedintele lor. initial erau doar marti, acum au aparut si azi dupa-amiaza si maine dimineata...
asa, ca sa simt din plin ultimele doua zile de munca...


Ramo - si pe tine ca si pe Ralia - te-au descoperit ce valoroasa esti in ultimele 3 zile? Hai nu dispera ca mai e f putin... amr stii tu

Shtephy

monis 34
cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

http://picasaweb.google.com/alinutzasabo/Burtica?feat=directlink

Nu stiu daca am reusit cu link-ul pt poze. Daca nu merge mai incerc

33+ cu pe care o sa-l cheme David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu mooorrrrrrrrrrr
ma termina astia cu sedintele lor. initial erau doar marti, acum au aparut si azi dupa-amiaza si maine dimineata...
asa, ca sa simt din plin ultimele doua zile de munca...

Imi pare rau ca in ultimele zile de munca te chinuie asa tare.Dar trec repede,mai e doar una jumate,da?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
RamoC se pare ca ai facut rost de paine intr-un fel.Spor la treaba ,va fi interesant alaturi de soacra.Abia astept sa vii cu vestile bune.Doamne ce aproape esti ,inca o saptamana si bebe nu mai e prematur si prin cate ai trecut....sperai sa stea in burtica pana la 32 s ,mai tii minte.Oricum eu te las sa nasti pe 1 nov ca sa ramai cu noi la scutece.


Doamne cat am plans atunci in alea 10 zile cat am stat in spital. Cum sa nasc atunci, cand eu nici nu apucasem sa am burta mare sa vada lumea ca is si eu gravida . Si ce mult mi se parea de la 27 s la 32s. Si ui...ca rugaciunile voastre si gandurile bune, alaturi de bunavointa lui DD m-au ajutat sa ajung si la 36 sapt, aproape.
Inca un pic si va fac capul calendar cu culori de caca, pozitii de alaptat, crize de plans si alte bucurii din alea de mamica .
si multe la toate burticile care m-au incurajat mereu.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput