Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Am papalit, inghitit pilulele pe ziua de azi si acusi la treaba cu mine. Ma duc sa toc varza, ca am rugat-o pe soacra sa-mi faca ardei umpluti cu varza pt la iarna si daca o las sa toace singura varza, pana maine nu o mai termina.
Va pup, ne "auzim" mai tarziu!

ps... azi imi permit sa ma ridic din pat, ca doar deseara merg la dr...si nu mai stau cu morcovul !

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
A, si buna dimineata ! Jumatate de Cluj (Miany) - unde esti? Ca jumatatea cealalta a miscat un degetel deja
Miany chiar asa cum spune Moni, suntem doar 2 la un oras asa mare (2 mai active am vrut sa spun) si ma lasi singura, dupa ce ca si eu sunt doar jumatate din intregul meu? Hai ia o gura de cafea. 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Neata fetele!
Eu acum m-am trezit,dupa mai multe reprize de somn,dar e bine ca ma simt odihnita.Am venit si eu la
Din capitolul vise:am visat ca era iarna,mergeam frumusel pe un trotuar,si dintrodata a cazut toata zapada de pe o casa pe mine,eram gravida si in vis.M-am trezit speriata,dar m-am linistit imediat ce l-am simtit pe bebe.

Din pacate visul asta mi-a adus o veste foarte proasta,o cunostinta de-a mea,mai avea o saptamana pana la termen,a mers la spital cu contractii,dr a hotarat sa-i faca nu stiu ce injectie,sa-l mai tina o saptamana,lucrurile s-au complicat,au dus-o de urgenta la Ploiesti,i-au facut cezariana,dar din pacate copilul,nu a mai trait.

Imi pare rau ca va intristez cu astea,dar eu sunt pur si simplu socata,nu o cunosteam pe fata,mi-a spus cineva la tel
Stiu ca ea era fericita ca naste chiar cu dr ei,era de garda,megea la el de ani de zile...


: 34+Radu Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Azi schimbam si noi semnatura
AMR 35 zile
Eu sunt optimista de obicei,asa trebuie sa fim toate,sa avem incredere in Dumnezeu,si totul va fi bine
Multi la toate fetele

: 35+Radu Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna dimineata fete dragi
Vroiam sa va dau un pupic la toate si revin eu in cateva minute.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna ziua burtici, waw ce active sunteti. Nici nu am timp sa reiau capitolele anterioare. Vroiam sa va spun ca am fost ieri la dr si bebele meu la 28 de saptamani are 1250 g, e foarte activ. Totul e bine, doar ca eu am luat cam multe kg pana in momentul asta, desi nu mamanc mult(11kg), nu mananc dulciuri, doar ca am bagat multe fructe in mine in perioada asta, in special struguri. Deci nici fructele nu sunt prea bune :(. A si sunt si putin anemica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Gata,am recuperat.Fetele cu contractii aveti grija, nu e de joaca.Mai aveti putin,ar fi pacat.
RALIA- sa-ti fie de bine concediul
KRELIA- ma bucur ca esti mai bine.
ANDRE-eu am prietene care au facut cezariene,unele au ramas cu surplus,altele nu.Cred ce depinde de organismul fiecaruia.
LUMI-felicitari pt bb sanatos si grasun.
RAMO-spor la treaba,dar sa nu te spetesti prea mult.
Succes fetelor care merg astazi la control,am vazut ca sunteti o gramada. Sa veniti numai cu vesti bune.

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna dimineata,

Eu am fost la analize si le-am facut gratuit. ce tare sunt.... nu ma asteptam sa fie fonduri.

rgagapie, si eu inca am probleme cu ideea de a naste si a avea un bb al meu in brate... mi-e teama ca nu voi sti ce si cum... ca ma voi plictisi de acelasi ritual zilnic si ca e posibil sa fac o mare cepresie din cauza rutinei. Dar sper ca DD si Mihnea ma vor transforma repejor si ma voi descurca onorabil.

Andrecluj, ms de cafea... e tare bunuta.

ramona c, numai 30 de zile....... numai azi nu e maine

Ancutza, sa vii cu vesti bune dec la medic

Lavi, daca nu esti bine, mergi la medic si sa te intorci cu vesti bune

tinonino, urata povestea... dar sa fim optimiste. niciuna dintre noi nu va trece prin asta




30+ AMR 10 sap Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:


Ca sa nu fie Clujul insuficient reprezentat, vin si eu la apel De vreo ora cred ca citesc din urma
Am tot citit de fetele cu dureri de burtici. Eu nu simt nici durere nici contractii inca. Am avut niste dureri pe timpul noptii cam o saptamana, cat bebe era pozitionat transversal, dar de cand s-a intors cu caputul in jos nu am mai avut probleme.
E tare activ de o vreme incoace, mai ales cand ii pun muzica sau povestesc cu el. Am facut si eu ceva poze, numai ca imi ia ceva timp pana ma dumiresc cum sa le pun aici, sa le vedeti, da ma descurc eu cumva.

Va doresc o zi insorita tuturor, fara dureri!

33+ cu pe care o sa-l cheme David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Edelya ce matinala esti .
Sanatate multa si te asteptam cu rezultate bune la analize.

LauraG chiar ma ganddeam ca in curand vine mami si aveti si petrecerea.Super,abia astept sa vad ce primiti.Si pe tine te astept cu analize bune.

Tiusca scrie mesaje scurte,nu-i o problema,sa scapi repede de moderare.Mai ai inca 3 mesaje.Imi pare rau ca nu mai poate fi sotul tau langa tine desi te-ai simtit atat de bine cu el,dar va trece repede si usor ,ok ?Ce aproape de termen esti si tu

Laurairina cred ca nu mai scapam noi de lenea asta,se pare ca a pus stapanire pe multe din noi.Dar e mai bine asa,profitam pana vine bebe.Cum e vremea la mare?

Ramonika te asteptam cu chef de vorba

Ancutza e bine ca te-au lasat durerile.Sper sa aduci vesti bune de la medic.

RamoC se pare ca ai facut rost de paine intr-un fel.Spor la treaba ,va fi interesant alaturi de soacra.Abia astept sa vii cu vestile bune.Doamne ce aproape esti ,inca o saptamana si bebe nu mai e prematur si prin cate ai trecut....sperai sa stea in burtica pana la 32 s ,mai tii minte.Oricum eu te las sa nasti pe 1 nov ca sa ramai cu noi la scutece.

Simonette deci azi noapte n-ai vrut sa intri-n hora.Trebuie sa scoti astazi parleala

Lavinia sanatate multa

Roxyaly imi pare bine sa te vad iarasi activa ca prea ai tras chiulul intr-o perioada

Raluci b sper sa treaca durerile astea de tot.Poate cu mai multa odihna ? si eu.Pam pam

Rgagapie vestile sa fie bune,da?
Nu stiam de obiceiul acela
Pe mine ma enerveaza sa petreaca altii ,adica familia,cat timp eu stau in spital .Nu au voie!

Monis

Lylyana tare putin mai e si la voi

Tinonino ce poveste trista .Eu nu pot sa concep asa ceva,nu este permis dupa ce o sarcina intreaga ti-ai facut atataea analize si ecografii
Si sa nu te mai gandesti acolo.Foarte aproape de marea intalnire esti.

Andre

Madalina sper ca astazi esti bine.

Ionelamaria cu siguranta nu te vei plictisi.Bebelusul te va incanta zi de zi cu ceva nou.
Acum ca ai facut analizele,sper sa ai rezultate bune,chiar daca o sa zici ca iar te-au scos sanatoasa

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput