Albinute & bondari de mar-apr'07 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Tzuna!
Sa iti dea Dumnezeu sanatate si o viata frumoasa plina de realizari!



Imi pare rau sa aud ca sunt atatia copilasi bolnaviori. Insanatosire grabnica tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Tzuna!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

La multi ani, TZUNA!!! Sanatate si viata lunga cu impliniri!!

toti bolnaviorii stupului sa se faca bine!
Diana.. stii tu vb "vai de parintii care n-asculta de copii" ... faceti-i o Andra frumoasa lui Alex!

Duminica frumoasa! :)

Mami de + !



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Tzuna!


Multa sanatate bolnaviorilor.


Am fost sa-i scoata firele lui Mihai... si acum dam cu crema... sper sa fie ok dupa aia... mai are pana se vindeca rana... si pana trce semnul o sa dureze...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani tzuna!! (scuze intarzierea)

sanatate bolnaviorilor!

pe mine ma cam ingrozeste ce vad si ce aud in materie de virusi/viroze. deocamdata matei mai are episoade de muci aposi dar il tin 2-3 zile. tot stau cu frica in san.
eu am gatul varza, amigdalele cat pumnul. sa vedem dc imi dau antibiotic de la farmacie ca dr e plecat.

am vazut pozele siutei ... no comment!!

diana ... sa punem majorete? sa vorbim cu barza? sa-i scriem lui mos craciun?

o zi buna ... e cam friguroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

aloha, dormiti? sau munciti cu spor?!

intrebare: are cineva scaun de masina de grupa 2-3?
din alea pt copii mai marisori, in care copilul e prins cu centura masinii? e o inaltime minima pe care tb sa o aiba cupilul ca sa se potriveasca bine? vreau sa iau unu pt rares si am dubii ca ii vine bine.

pliz help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

noi avem scaunul asta. poti sa-l prinzi cu centurile scaunului sau cu centura masinii. daca te gandesti cumva ca din cauza inaltimii, centura s-ar putea sa-i treaca peste gat, exista scaune care au o "prinzatoare" intermediara de centura. daca treci centura pe acolo se fixeaza exact peste braul copilului. in poza cu scaunul nostru se vede un maner mai mic cu o chestie rosie pe el. pe acolo se trece centura.
spatarul se poate scoate si ramane inaltator.
sper ca am fost explicita ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna !

Restanta:


La multi ani Tzuna !


Diana acu' musai sa faci fata...

Noi suntem cum suntem , Teodora si-a revenit f repede, azi a luat cresa de coada, insa noi, behaim mai ceva decat animalele de la ferma , eu tusesc de ma doare si capul iar sotul, are o tuse mai potolita, mai batraneasca ...


Eliana , bine ca ati scapat de fire, acum urcmeaza sa se vindece frumos. Am vazut undeva o emisiune despre un spital de pitici, si cand le veneau copii cu taieturi, lovituri(si trebuia sa-i coasa) le dadea cu o cremuta, ei ii spuneau lipici, si tineau apropiate,cateva secunde, marginile ranii.Si nu mai aveau nevoie de toate cusaturile...
Deh, alta civilizatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

Buna tuturor,

si pupam toti bolnaviorii sa treaca racelile cat mai repede si sa nu mai vina niciodata !

Noi suntem bine, Matei merge la gradi. si incepe sa vorbeasca tot mai amestecat :) adica spune in germana verbul si ce ii trebuie spune in romana Asa ca acum incercam sa nu mai amestecam deloc cele 2 limbi.

Matei doarme in camaruta lui acum. Eu doar ma asez langa el pana adorme, timp in care el imi canta toate cantecelele de la gradinita ... ma mai apuca de gat si ma pupa ... iar apoi doarme rotindu-se in pat pana dimineata la 7. Cand ne-am mutat in casa noua i-am luat pat mai mare 90x 200cm asa ca acum are loc sa faca ce vrea. SI la nevoie pot sta si eu langa el ... Dar multumim lui Dumnezeu ca suntem bine ... si imi pare rau ca nu l-am filmat pe Matei cum spunea imediat ce ne-am mutat: "casa noua bine, casa veche nuuuuuuuuu" Eu gata sunt convinsa ca toate tusele lui Matei de acolo se trag, de la umezeala si frig si putinul mucegai care se forma cam peste tot ! Clar ca si gradinita a contribuit cu ceva ... dar faptul ca el tusea zilnic dimineata chiar cand noi spuneam ca e sanatos, iar acum nu se mai aude nimic, ma face sa imi ies din minti de cate ori ma gandesc la "casa veche".

Cat despre activitati ... am sa va povestesc maine. Nu ca am face ceva mai frumos decat voi ... dar acum trebuie sa il trezesc, caci la pranz il aduc de la gradi. acasa !

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

TZUNA , LA MUUUUULTI ANI FRUMOSI ITI DORESC! si scuzele mele pentru intarziere...


Mergi la inceput