Albinute & bondari de mar-apr'07 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Hello girls!

daca vi se par ok preturile hainutelor Tex (Carrefour) am gasit un magazin in Grand Arena, cu preturi asemanatoare (deseori mai mici ) si o varietate ametitoare (mai ales pentru fetite...): KIABI.


Noi suntem inca muciosi, ragusiti, una, alta... Am vazut ca ati mai dat Prospan. Cum merge? Am inceput sa-i dau ieri, tusea destul de sonor...
Sanatate!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Discutie in seara asta, eu si Alex, in pat, seara la culcare:

Alex: Unde-i tati?
Eu: In camera, merge imediat sa faca baie si vine si el la culcare.
Alex: Unde doarme tati?
Eu: Aici langa noi (vorba vine, ca dupa ce adoarme il mut pe Alex in patutul lui)
Alex: Unde-i bebe? (aici m-a blocat)
Eu: Care bebe?
Alex: Bebe mic.
Eu: Sa aduc un bebe acasa?
Alex: Da.
Eu: Sa fie baietel sau fetita?
Alex: Sa fie bebe. (daaaah, ce n-oi fi inteles eu din prima? )
Eu: Pai sa fie bebe-baietel sau bebe-fetita?
Alex: Sa fie bebe fetita. (hm, e a doua oara cand ajungem cu discutia in acest punct)
Eu: Si daca aduc mami si tati un bebe-fetita, cum sa o cheme?
Alex: And'a
Eu: Anda?
Alex: Nu, Andra (a insistat pentru r-ul respectiv, desi nu i-a iesit chiar cum trebuie)

Am ramas putin blocata, l-am chemat pe tati si am repetat discutia, cu aceeasi finalitate: sa o cheme Andra, nu Anda, ci Andra.

N-am idee de unde numele, o fi vreo fetita din alta grupa de la gradi, ca pe fetele din grupa lui le cheama Sofia si Silvia

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

diana.... spor la treaba Andra sa fie!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!!

Diana...a nimerit-o Alexu cu fetita Andra...uite, are cine sa ti-o boteze, ca doar Andra noastra e nasa stupului! Te-ai rezolvat! Daca a venit baiatu de turta dulce acasa acum astept sa ne areti ce faci cu el...ca tu erai intotdeauna in top cu activitatile.

Carmen e pacatoasa rau laringita, sper sa-i treaca repede!
Ada sanatate la pitici!
Lauramar, sanatate domnisoarei, asta e perioada cu virozele cele mai urate, si la Giulia la cresa lipsesc foarte multi copii. Si Giulia tuseste si are muci, e si putin ragusita, deocamdata am dus-o ca nu a facut febra si simptomele nu sunt f puternice...si la mine la servici e o perioada f stresanta, mi-ar fi greu sa imi iau concediu medical, sper sa nu fie cazul.

Siuta ce frumos ca ati avut curajul sa umblati atata cu piticul dupa voi. Poze din zonele frumoase prin care ati fost nu pui? La Ramet am fost si noi anul asta, a fost Raul in excursie din tabara si am dat si noi o fuga, e o zona deosebit de frumoasa.

Atat....ca tropaie monstruletii pe capul meu si capca se uita cu repros....casa fuge si eu pe net...., denaturata suuuunt!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Tzuna!!!!

Diana, daca aveti si acceptul lui Alex... nnu stiu ce mai asteptati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Tzuna sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti!!!!!

Da chiar asa Diana pune-ti osul la treaba si aduceti-o pe lume pe tiza mea

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

LA MULTI ANI, TZUNA!
Sa ai parte numai de impliniri si sa o cresti la fel de frumos ca pana acum pe Maria !


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani Tzuna! Sanatate multa, multa fericire si bucurii.

Diana .... sa aveti spor! Si daca iese fetita asa sa ii puneti numele. Stii ca si la bianca noastra Tudor aa venit cu ideea.

Siuta bine ai revenit.

Sanatate Teodorei!

Eu am de raportat ca: Tudor in ca mai tuseste dar nu accepta sa ii dau nimic , eu sunt pe trecute dar mi-a fost rau rau rau ... si Bianca dupa ce acum 2 nopti a tusit in somn mai tot timpul si ieri am scos muci la greu, aseara i-am dat cu Pulmex pe piept si i-am pus si o capsula de Karvol pe o carpa in patut, i-am dat Nurofen si Stodal si azi deja nu a mai tusit decat de cateva ori si muci parca nu ar fi chiar multi asa. Sper sa fie ok si sa nu se agraveze. Si pe la noi tot viroza e si pe multi copilasi ii stiu bolnaviori.
Multumesc fetelor ca m-ati incurajat cand m-am vaitat dar sa stit ca nu o alaptez pe Bianca. Ea e pe Topfer de cand a venit pe lume ...

As vrea sa va mai povestesc ceva ... cand am fost insarcinata, la ambele sarcini, am visat o singura data la Tudor ca va fi baiat iar la Bianca - fata si asa a fost. Acum vreo cateva saptamani am visat ca nasa noastra de cununie merge la ecograf cu fetele (e la a treia sarcina si are 2 fete) si fara sot si afla ca va avea un baiat. Ce ziceti? Joi dupa-amaiza trebuia sa se duca cu toata trupa la ecograf, numai ca nasul nu a putut sa ajunga la timp si a intrat cu fetele si i-a spus ca ... da ... e baiat!
Acum ori ma fac Mama Omida ori Mama lor la toate Omizile....

Un sfarsit de saptamana placut!

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La Multi Ani Tzuna !! Sa fi sanatoasa si fericita !
Gabi,o sa fie bine si Bianca ! e o dulcica !
Poze cred ca am pus...dar mai verific!
E o zi asa de ...de.. facut nani! Asa ca va doresc un weekend linistit si calduros !
Pupam stupul



Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:




buna fetele

apar si eu dupa ceva vreme sunt asa de obosita si mereu pe fuga ca mereu am impresia ca nu imi va ajunge timpul pt cate am de facut.

am citit pe fuga si pe diagonala.
urez sanatate multa bolnaviorilor..Edy e si el mucos, cu tuse..ca doar nu era sa scape el fara sa prinda un pui de ceva raceala, toate neamurile, cunostintele ( adulti si copii) si parintii suntem virusati. e ceva viroza la noi care "ataca" pe toata lumea.

luni mi-am luat liber de la lucru pt ca nu am cu cine lasa pe Edy, vineri a stat la mama care e in demolari si fix de el nu avea nevoie...dar ce sa facem ne descurcam cum putem.

Edy s-a facut un rautz..nu asculta de nimeni, incepe si plange ( smiorcaie) din orice sa nu cumva sa ii zici ceva ca repede uda ochii.
loveste!!!! cearta, urla...iar trecem la reeducat ca nu mai merge asa.nu ne mai intelegem cu el deloc trebuie sa fie numai cum vrea el.

activitati:..pai ce sa zic..nu are rabdare sa facem nimik.am incercat sa pictam si noi macaroane ..neh..prea mult pt el care se plictiseste de orice in 5 minute.asa ca am pictat eu la macaroane ca el picta masa de bucatarie si conurile de brad si castanele.macar facea ceva si el.

am zis ca mergem sa culegem frunze uscate si incercam s afacem cate ceva cu el..ori sa le pictam si apoi sa le punem pe hartie sa ramana forma lor, ori sa le lipim pe coli in diferite forme, etc.

cam atat ca sunt contra timp,va pup pe toate si imi pare rau ca nu apuc sa intru mai des.sufar atunci cand sunt de dupamasa la servici ca nu apuc sa ma joc, sa il vad sau pur si simplu sa ma bucur de prezenta lui Edy, decat dimineata cand il duc la gradi si seara cand ajung eu acasa il pup de noapte buna.


La Multi Ani , Tzuna!

sanatate tuturor!





Mergi la inceput