Puiuti de Randunici 2008!! (315)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ioana, iarta-mi scepticismul: n-o sa se respecte si n-o sa se respecte cu motive.
Ex: in ziua in care tb facut citostaticul formula leucocitara nu permite. Dar n-o sa va cheme nimeni cu cateva zile inainte sa faca o hemoleucograma sa vada daca nu-i nevoie de un Neupogen, ceva, ca sa sustina formula leucocitara, sa se poata face cura de citostatice cf schemei internationale.
Si asta e doar un exemplu, pe care, din pacate nu-l spun ca ex pur teoretic. Sunt muuuulte de povestit.

Daca veti face in tara cura, poate reusiti sa gasiti un prieten oncolog sau ceva de genul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Luny o experienta ... nici nu stiu cum s-o clasific. Din pacate in spitale lipsesc multe: aparatura, kituri, substante etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

ioanama bucur ca tatal tau e bine..doamne ajuta sa fie bine si sa se termine cu bine acest cosmar si pentru voi

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

La multi ani Kitzy!
La multi ani Cata de Bubu!
La multi ani fericiti impreuna Naty si Petrica!

multumim de aprecieri fetele!
Raluca noi chiar nu avem nicio problema cu scaunul de masina, mai ales de cand l-am intors cu fata.. e toata atenta la drum.. si cum am intors scaunul am reveni la locul meu din dreapta..
Luny nasol cu viermisorii, dar bine ca ati descoperit cauza!

Cami s-a facut! ba mai mult, Andra cand l-a vazut a si trecut la fapte!!

Mimo noi avem 3 Elmo ("AMA" asa ii zice Andra), toti fac cate altceva, dar Andra il iubeste mult pe ala care-l aveam in masina ca da pupici - muah!!
Ela, Clau, Ramo
Cleme multa sanatate Dianei!
Bitza bine ca ai rezolvat cu filmuletele!
ia uite cati fani de Elmo descopar! aici e plin de jucarii, carti, "laptoape" cu Elmo..

Ioana ma bucur sa aud de vestile bune cu operatia!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

kitzy, relele sa te uite, am uitat sa te felicit!

La multi ani! Sa fi fericita, implinita si iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Eu eram mai cu ramurica noua si cu poezia(nu eu am compus-o) Oana ai o..cafeluta de la mine

Clau asta da job!

Da mai Nico,asa e cum zice si luny..Trebuie sa-i gasesti schepsisul..Ti-am zis-noi eram convinsi ca nu va bea alt lapte inafara de laptele meu-in veci.Am incercat diverse formule,biberoane,pozitii,nimic-cum le luam asa le daruiam Pana cand i s-a nazarit lui Dan sa-i dea un bibe cu lapte,imediat dupa masa de seara;i l-a pus sub nas si a plecat nepasator Pustiu a luat bibele,l-a studiat si,dupa cateva degustari,s-a mufat singur..

Irina sunteti pusi pe distractii?! Bravo mami!!

Mimo nu au scris niciunde,din pacate. Tine cont de faptul ca ei nu au facut niciun gratar la ea,numai cafeaua si ceaiul Niste prieteni de-ai lor au fost cazati la o pensiune in apropiere si toate gratarele le-au facut acolo,si madame se plangea proprietarei de la pensiunea no.2 ca sunt dezordonati,galagiosi si fierb mult la cafea

Ramo-nu se supara nimeni

Sanatate tatalui tau,Ioana!

luny mufarinului! Sa scapati reeepede!!

Andreea-unchiul meu si nashul,in acelasi timp,face tratament cu interferon pt.hep.C si face hemoleucograma saptamanal,cu o zi inainte de interferon.Daca e cazul-facem Neupogenul,daca nu..nu..E important sa gaseasca medicul potrivit,zic eu..Se poate si la noi,mai greu,dar se poate Daca ar fi sa aleg totusi..si eu as alege tot Viena

fetelor! Ma bag la somnic..



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Da maaaai, normal ca Zoze nu a compus poezia , ma refeream ca ea a facut capitolul si a scris poezioara la inceput

Fug sa mai beau un martini alb, cu lamaie si gheata
Mai am si pentru voi

Si o feliuta de tort


La multi ani, Kitzy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ioana,ma bucur enorm ca tata e bine,ca a trecut greul!Multi
Am uitat sa zic ca am vazut pozele Mihutei cu Andra dragalasa si perechea ei la dansuri,barbatelu chipes Luca!
Luny,Zentel se numea medicamentul ala,cum am citit mi-am adus aminte.sa dea DD sa il bea tot si sa se faca bine
Kitzy,La multi ani fericiti !!

Am stat la dr 40 de minute pt adeverinta aia,m-au luat niste dureri de burta de nu mai puteam..si nimeni,dar nimeni nu vroia sa ma lase sa intru sa imi dea dr adeverinta,cred ca dura pana intr-un minut....fara cuvinte

Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

simo a luat pana l aurma prima doza, sper la noapte sa doarma si el mai bine...mai ales ca iub lucreazamaine si trebuie sa doarma...sa vad cum voi reusi eu sa-i dau doza maine seara, singura fiind acasa, sper sa reusesc sa-l imobilizez, cade buna voie nu ia, dar odata ce a intrat in gura, inghite.. si ma mai mir de ce plange disperat dupa ta-su si-l adora si il idolarizeaza, iar pe mine nu ma baga in seama..ca eu il chinui cu toate astea, cred ca nu ma suporta..
ma duc sa dorm, sau ceva de genul asta...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Luny, si Sabin e mai nou in faza de fan-disperat-tati..

Poate ma ajutati si pe mine cu un sfat. Mama mea are mari probleme neurologice si cand are dureri foarte mari, ia un Tramadol, care e un calmant f puternic. In schimb, a doua zi dupa ce il ia e data total peste cap cu stomacul, varsa intruna, greata, dureri de cap. Am fost la medicul de interne si organele interne sunt ok, ficat, fiere...deci e numai efectul pastilei care e f puternica dar de care nici nu se poate lipsi. Oare ce ar putea sa ia, eu ma gandeam la ceva gen: Biotics, Ecoflorina, Enterol...altceva..???!!!

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput