Puiuti de Randunici 2008!! (315)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

cleme imi pare rau ca si voi sunteti bolnavioare si multa sanatate

cami ti-am vazut dansatorul grasanelul blondin

mimo deocamdata merg cu eurespal 5 zile plus aspirat cu BB,deocamdata nici o ameliorare,l-a apucat pe la ora 12 azi noapte o tuse rau detot ,de dimineata la fel..acum la pranz i-am facut ceai de ceapa ,i l-am amestecat cu laptic si l-a baut ..sper sa rezolv problema..am mai spus am sa merg maine ,sper sa poata randunoiul sau daca nu vineri dimineata sa-l vada doctorita de la craiova sa vad ce zice dar o sa-i spun ca i-am dat antibioticul...sunt in cautare de pediatra..sper sa gasesc ceva bun,am discutat cu o colega si are ea pe matusa ei medic pediatru,colega mea are un baietel de 1 an si 2 luni deci as merge pe varianta asta in caz ca nu gasesc altceva...

bubu iammm ..


mihutza mare pentru mozolici

mstela si va doresc multa sanatate si voua...hai stai linistita ca o sa i se inchida si lui teo fontanela..nu este tarziu...andru zice si arata "pa" dupa ce pleaca omu' de langa el,cu noi nu are nici o treaba dar cu altcineva strain asa procedeaza...

simo spor la treaba

beiii nu vreau sa va suparati din cauza problemelor mele,am intrebat ,mi s-a raspuns si va multumesc din suflet.. pentru zoze,bubu si naty..

dupa terminarea concediului se poate intra in somaj???

am dat copy-paste..am tot dam refresh,nem nemm..acel capitolash deschis de randunica ma ducea tot la pagina 20 ...si cand colo voi ciripiti de zor...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

clau sa cheltui cu placere primul salariu

andru meu nu s-a mai trezit ,are aproape 2 ore jumatate de cand doarme...pupa mama pe el de puiutz mic..eu am o varza cu carnati pe aragaz,soacra mea a venit de la servici si s-a apucat sa faca niste chiftelute...



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ramo,eu am o prietena care dupa concediu post-natal a intrat in somaj..inca e....
Cleme,imi pare rau ca ati trecut prin atatea si ca tusea aia nu mai trece.Sanatate la amandoua
Clau,spor la tocat bani
Trebuie sa merg la dr sa iau o adeverinta cu vaccinarile lui David.Cata bataie de cap

Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

simo

andru meu doarme,oare ceiutul de ceapa sa-l fi linistit...nu a mai tusit ,nu a avut nici o trezire..a dormit super bine ..deja are 3 ore de somn, de multisor nu a mai dormit atat de mult ziua...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Sanziana doarme - ca abia la 4 a reusit sa adoarma din cauza galagiei de pe schele de langa bloc.
Eu am creierii varza dupa ce am fost la banca sa platesc avansul pentru masina. Am stat o mie de ani la coada, am completat o mie de formulare...

Mimo ma tot gandesc la ce i-ai spus lui Cleme despre certuri si energie negativa. Iti dau dreptate. Am observat pe pielea mea, si la cei din jur. Certurile inseamna tensiune si ganduri negative. Astea la randul lor atrag alte ganduri negative, ceea ce se traduce in tot felul de lucruri neplacute care ti se intampla. Si uite asa intri intr-un carusel de intamplari rele. Asta conform teoriei din "Secretul". Ai vazut filmul, apropos? Mie mi s-a parut foarte interesant. Nu stiu daca chiar asta e secretul vietii, cum spune filmul, dar e o mare parte de adevar.

Gata, s-a trezit puiul





Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am vesti! A iesit tata din operatie. I-a extirpat tumora de pe intestinul subtire... i-a scos si apendicele, i-a curatat pe-acolo ce trebuia si si-a revenit. Zice medicul ca a fost o reusita. Urmeaza perioada de recuperare de 7 zile apoi prima cura de citostatice si apoi se intorc acasa si urmeaza tratamentul aici. Sunt f fericita si sper sa fie bine pana la capat!

Va multumesc tuturor ca v-ati rugat pt el!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ioana,

Ma bucur din suflet ca operatia tatalui a fost un succes. Doamne ajuta sa suporte cu bine tratamentul de citostatice si sa puteti iesi cu bine din acest cosmar.

Sfatul cel mai sincer pe care ti-l pot da este sa incercati, daca va puteti permite, sa faca cura de citostatice acolo. Aici este un dezastru: nu se folosesc cele mai bune substante si in cantitatea necesara, nu se respecta protocoalele internationale de administrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Ioana, ma bucur mult de ce a zis medicul despre operatie, iti urez sa-i fie din ce in mai bine tatalui tau!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nicoleta, tata e internat la privat klinik, in Viena. De cate ori vorbesti despre Viena imi vine sa iau primul zbor sa ajung acolo... Dar ce face David fara mine??

GUdinde, multumesc mult! Iti dai seama ca abia asteapta sa ajunga acasa...cred ca-i e un dor de noi si de tot!! Eu tot sper, daca are reteta de acolo cu tot ce trebuie sa ia, ca o sa se respecte aici...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am venit si noi...luam Zentel pana la urma, 0,5 ml 3 zile, apoi inca 0,5 ml peste 7 zile..si eu si iub, pastile..guess what? analiza de la laboratorul din policlinica a iesit negativa...dr a spus ca aparatura este veche si se astepta, d-aia ne-a mai trimis si la alt laborator.. platim asigurari degeaba
ioana ma bucur mult ca tati a trecut de hopul asta, mult succes si in continuare!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput