Burtici fericite de septembrie-octombrie (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Monikus eu m-as baga..daca ar fi numa' dupa mine
o asteptam pe Maria sa vedem ea cu ce se lauda

Dana 39s mamica mandra de
final countdown... 4

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Sa fie cum iti doresti tu.

Pai azi nu am vazut-o pe Maria. Poate ca a facut si acum naste. Asa o fi?

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

monikus , ti-a fost putin frica de biciul Iulikai! Uau, la fel se intampla si la noi in familie, eu as spune sa stea acolo bebe pana la 39 de saptamani, si sotul ma tot intreaba de ce nu facem maine cezariana sa-l aiba aici sa se joace cu el. Cred ca el are nerabdarea mea, minus frica mea

Si eu am arsuri de la unele zacusti. Dar mai nou am pus-o pe mami sa puna apa cand face pe rand ceapa si gogosharii, nu sa puna doar ulei pe fundul cratitelor. Si de atunci nu mai am nici o problema.


37+ Alex - cumparaturi bebe

Sa stii ca mi-a fost frica de biciul mai sus mentionat
Cat despre zacusca....eu am arsuri la orice mananc. Uneori chiar si dupa apa. Asa ca.... nu prea mai imi vine sa mananc nik desi poftesc de zor.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Monikus felicitari, inca o saptamana si dupa aia o sa iti faci griji ca depasesti termenul, o sa vezi Si multumesc de incurajari.

_
39+ cu dragostea noastra Victor

AMR 1 ZI!!!


O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.


Sa stii ca zicea si Raluk ceva de genul asta mai demult. Ma plangeam eu ca imi e frica sa nu nasc prematur si ea m-a linistit zicandu-mi: Lasa ca noi doua depasim 40 de sapt si o sa ne rugam sa vina bb.

Din fericire pt mine, eu trebuie sa fac cezariana asa ca, m-ar mira sa ajung la 40 de sapt...dar cine stie, daca o fi colul inchis pana la 40 nu cred ca se baga dr mea sa faca ceva.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

S-a potolit printesa, dupa ca a ras un biberon de 125 de ml de laptic. Noroc ca face rar crizute din astea dar asta e...

Roxy- bine ai revenit. Poate ca bebelusa mica nu a racit, poate doar are mucisori.. Si fetitza mea cea mica are mucisori, ma chinui cu pompita, cand ies, cand nu...Iar asta cu imunitatea...nu stiu ce sa zic...eu i-am dat Sarei doar 5 zile san, apoi numai biberon, iar sora mai mare a primit san cam 2 saptamani si n-a avut nimic pana la 1 an si jumatate..Tin pumnii sa va faceti bine toate

Raluk- evita si tu zacusca si chestiile astea mai grele, acum pe ultima suta de metri. Sa stii ca arsurile la stomacel in ultima perioada de sarcina nu sunt insa neaparat legate de ce mananci. Cel putin asa spunea dr meu

Fetele care asteapta sa nasca...eu n-am avut contractii in ziua ce a precedat nasterea. Noaptea la 4 s-a rupt apa si apoi au venit contractiile. Asa ca pot sa fie semne de nastere, pot sa nu fie. Oricum, bafta si muuult curaj, ca detectez oarecari frici prin zona

ma retrag in glorie, poate prind si eu o ora de somnic, cat doarme pisicuta.



Doro, mamica a doua fetite superbe Sara Lucretia(27.08.2009) si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda
Eu cred ca si Kemsy va naste tot maine.

_
39+ cu dragostea noastra Victor

AMR 1 ZI!!!


O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.



Deci au inceput pariurile?
Pai cum sa nasc daca nu am nici un semn?? Tot urmaresc un dop...dar nici ala nu apare

Gianina 40 + 1 dupa UM si 40-1 dupa ecograf cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit si balanta cu personalitate !
AMR: de acum poate sa vina cand vrea...dar nu vrea


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Roxxy, chiar azi iti scriam si tie pe forum. Eu intru foarte rar in ultima vreme, dar culmea e ca azi chiar m-am gandit la tine. Multa sanatate tie si copilasilor si vei vedea ca incet incet totul va fi bine.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigundaMoama ce o invidiez pe Andrecluj, ce ti-ai putea dori mai mult decat o casa intre mare si munte?
Un copilas sanatos si gata. Maine iti facem galerie, da? 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Doro, somn usor iti doresc.

Kemsy, si eu zic ca ar cam fi cazul sa vina si bebele tau pe lume.

Mamicile, poate sa se rupa apa cand faci su-su si sa nu iti dai seama ca s-a rupt? Ce se intampla cu bebe daca nu imi dau seama? HELLLP. Acu chiar ca m-am panicat.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Doro, somn usor iti doresc.

Kemsy, si eu zic ca ar cam fi cazul sa vina si bebele tau pe lume.

Mamicile, poate sa se rupa apa cand faci su-su si sa nu iti dai seama ca s-a rupt? Ce se intampla cu bebe daca nu imi dau seama? HELLLP. Acu chiar ca m-am panicat.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Pai nu prea ai cum sa nu-ti dai seama...curge muuult lichid...se scurge pe picioruse..iti dai tu seama...si apoi vin contractiile...alea rele, dureroase...nu-ti fa griji ca nu-ti dai seama


Doro, mamica a doua fetite superbe Sara Lucretia(27.08.2009) si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Doro, Monikus, va cu mare drag. Va multumesc pt incurajari.

Doro, pai eu ma gandeam ca e raceala ca se manifesta la fel ca la mine. Ea a si stranutat vreo 2 zile, dar acum nu mai stranuta.


Roxana, mami de print frumos Matei (29.11.2007) si de printesa frumoasa Maria (08.09.2009)






Mergi la inceput