Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(77)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
doarme si piticul meu un pic asa ca imi mai fac si eu din treburi dar nu am rezistat sa bag un ochi pe aici

mababei - da. e facuta de noi lumanarea

ilinca - se numeshte bruta si e scrisa de un autor francez guy si nu mai stiu cum. e povestea unui surdo-mut orb acuzat de o crima. e chiar interesanta. dupa ce o termit ti-o pun la poshta daca vrei

La multi ani sarbatoritilor si un gand bun ingerashului nostru


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Spor la munca, Nicky! Multzam pentru poza cu leaganele chilotzoase, interesant, la noi in oras nu cred ca am vazut (nici nu m-am tare uitat sa zic drept). Dar ce frumosi si buclati si blonzi sunt gemenii! Si vad ca mari fani suzeta!
Nici eu n-o las pe Sophiphi in pat fara s-o baricadez, la inceput ii puneam o perna stanga una dreapta, mai apoi i-am facut si un "lantz muntos" din plapuma. Maica-mea a ramas marcata de o faza cu mine, cica ma pusese in mijlocul patului si a mers la bucatarie. Dupa un timp m-a auzit plangand si racnind ca din gura de sharpe: eram atarnata de pat balanganindu-ma in "hau" (nu era f. inalt patul, dar pt. un bebelus de 5-6 luni...) dar ma tineam strans cu manutele de pat si urlam. Maica-mea si acum se mira ce instinct de conservare am avut si cum am simtit pericolul...bine, ea tare desteapta ma vede si acum:)))
Floric, m-ai omorat cu aia cu vrutul oua de la cocos! Doamne, de unde le scoti?
La Multi Ani, Lena, Ana, Victor! La Multi Ani si chefuiala placuta si pentru Florinela!! Ce varsta rotunda si frumoasa! La 30 de ani am fost in club si la bowling toata noaptea (cu prietenele mele si iubitu' meu de 19 ani, hihi) si nu mi-as fi imaginat in ruptu' capului ca la 31 o sa am gretzuri si la 32 bebelus de 6 luni!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salut fetele
ce credeti ca-mi face mutzu meu azi?????? pregatesc eu un super piureut de fructe la blender, infofolesc copilu' cu barbite, dau lingurita plina.... el jap, buzele stranse si intoarce capul; eu dupa el "hai mami, hmmmmmmmm ce bunatateeeeee!!!!" si iar cu lingurita dupa el... el nimic, capul stanga dreapta si nici gand; ii dau putin pe botic sa-i simta gustul.. nimic; abandonez, sterg mutzunelul, repet operatinea dupa juma' de ora, cand chiar i se facuse foame rau.... acelasi rezultat; eeeeeeeee, cand vede copilul meu ca insist deschide o gurita maaaareeee, eu fericita ii infig lingurita plina.... si-mi scuipa nene tot piureul intre ochi cu o viteza de n-am apucat sa misc ; si cam asta a fost masa noastra de fructe azi... deci am mufat mutzunelul unde-i place lui, a umplut burtica si a adormit perfect satisfacut (pe cuvantul meu ca avea un zambet smecheras pe ochisori, asa gen denis-copil problema"; eu o sa am de furca cu mutzunelul asta mic, va zic sigur
si in alta ordine de idei... cred ca vine moshu'; ca am niste dureri pe sub burtaaaaaaaaa, tare-mi e ca ma pocneste!!!! faza e ca eu nu sunt obisnuita cu dureri, ca fiind pe tratamment toata viatza, am avut si eu vreo 5 cicluri venite singure si dureroase, restul nici nu le-am simtit; deci nu prea stiu sa ma pronunt... oricum, am banuit ceva ieri, ca am inceput sa am contractii cand sugea mutzu, aceleasi senzatii pe care le aveam dupa nastere cand se retragea uterul

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

[La multi ani,
Ana-bebe de Cris-tianus
Victor andrei-bebe de Gigelica
Lena-bebe de Raaluca

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

La multi ani Florinela79 si multa sanatate platinatului

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna, fetele!Multumim pt urarile de ierise cheama ca ne-am facut mari, nu?Ne-am diversificat!!!!!Am papat cu gura mare 4 lingurite de supa-crema de morcovel, bagat si un pic de titi si acum ...Ma uit pe al 2lea site pt comanda, da?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Nu mai stiu cine intreba de gem de dinti orajel odata..am gasit un anunt..cu 25 ron..pentru doritoare
http://anunturi.lumeaemica.ro/anunt/vanzari/15590/BABY-ORAJEL-Gel-pentru-calmarea-durerilor-de-dinti-ale-bebelusilor.html



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floric - aparatul salin este purificator de aer (daca tot ii vei folosi atentie la filtru , verifica data la care a fost schimbat , daca mai e bun sau nu)
pt uminitate trebuie alt aparat

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

LA MULTI ANI! si multi pupici pentru:
Ana, bebe de Cris_tianus
Victor Andrei, bebe de Gigelica
Lena, bebe de Raaluca




Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

LA MULTI ANI! mamico - florinela79




Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput