Bobocei de sept-oct 2008 IN SARBATOARE!! (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ada te admir f mult cum te descurci cu piticii Stau si eu singura cu amandoi da' numa' pana pe la 17-18 apoi musai tre' sa vina mama sau soata ca o iau pe campii. Multa sanatate puilor!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lidia nu stiu cum sunt ambele modele. Ma uit maine acolo si iti spun daca mai au

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Babytza speram sa nu aveti nicio reactie de la vaccin . Multumesc de info cu tortul, nasol sa amestece comenzile . Mai mancam si noi Danone, pe aici marca asta se gaseste…mai mult la mega insa nu prea am drum pe acolo….
Felicitari pentru bilantul de 1 an

Votat Bighidel

Alexasimami speram sa nu fie nimic

Fetelor eu ma bag la somn…mi-s terminata si putin racita


de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Nocom, multa sanatate Dariei! Si noi ne-am chinuit aproape 2 zile cu mucii lichizi, acum s-au intarit si abia ii inmoi cu ser sa-i pot scoate Eu i-am pus vibrocil+ser.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

apropo de bilantul de 1 an...am uitat sa dau raportul

Izabella la 1 anisor avea 10.300kg..si 78 cm...

deci am trecut la categoria grea...avind in vedere ca pe final de iulie aveam doar 8,600kg..
ca sa nu mai zic ca tot intr-o tzitzi suntem...si nu ne place bibe..decit noaptea..semi-adormita...dar nici atunci nu ne dam in vint dupa laptic..acolo 50-80ml..in 1-2 reprize.

si cu asta..gata ...fug la

pupicei si multa sanatate bolnaviorilor

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=990be2d9621797e852b848&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">BIRTHDAY PARTY :IZABELLA si STEFAN

www.onetruemedia.com/shared?p=990efcd5419f99be4eb8de&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MOTZ IZABELLA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:


Angelynna, tot harnicuta ca o furnicuta...
bitza, sper sa nu aiba vreo reactie adversa. Multumesc pentru aprecierei. Votat Bighidel.
babytza, sper sa nu aiba soricelul reactii la vaccinuri. Wow, mult succes Tinei!
Nerantula, foarte frumoasa petrecerea lui Gruia si ce simpatic e cu coiful pe cap...
Lumi sa le fie de bine hunilor cu noua tunsoare. Asteptam poze.
andy_p-ici pentru baiatul cel silitor.
Si noi ne numaram printre fruntasii mancatului putin, abia ia cateva lingurite din mancare... nici nu stiu ce sa-i mai fac, ca oricum nu-i place nimic... doar tzitzi... nici macar iaurturile cu fructe de la Humana nu-i plac, prefera doar budincile alea cu biscuite sau cu vanilie. Pofteste mereu la ceea ce mancam noi, ia 3-4 lingurite si aia e tot...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Nici Bianca nu sta la schimbat, trebuie sa-i pun ceva repede peste pampers, altfel desface aricii.
Eu o spal pe dinti de vreo 3 luni, cu nenedent... la inceput o spalam cu periuta aia gen degetar care se vinde impreuna cu pasta de dinti, dar a inceput sa ma muste de deget... si i-am cumparat o periuta pentru copii, dar cand o spalam mi-o tragea din mana si plangea ca sa i-o dau, asa ca am mai cumparat una... cu una o spal eu si cu cealalta se spala ea...
Azi am fost in parc si nu mai voia sa o tin de manuta, voia sa mearga singura, i-am pus hamul si m-a alergat de numa'...
mamidestefan felicitari pentru bilant... wow, dar a luat in greutate nu gluma...
cristineescu foarte frumoase pozele de la mot, da' stiu ca lui Harri i-a placut tortul
gaia, deci raceala nu a fost degeaba... ce de lucruri noi ai aflat...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Salutare, fetelor!
Iata ca a implinit si printesa mea un anisor! Va multumesc tuturor pt urari! Vreau sa trimit si eu poze de la petrecere, dar nu stiu unde si cum...

mamidestefan, noi ne-am luat antemergatorul www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pcat=littlesuperstar&pid=47336" target="_blank">asta din State si il recomand din toata inima, Eliza e innebunita dupa el. Nici ea nu vrea sa mearga decat tinuta de manute si acum merge cu walkerul acesta. Ca sa nu mai zic cat de mult ii place si ca jucarie, sa apese pe clape iar melodiile sunt foarte dragute! Nu stiu daca se gaseste si la noi, dar daca il gasesti, cumpara-l.



Ne-am inscris la concursul Klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">lav1

mamica de Eliza Maria(24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Trezireaaaaaaaa
/ anyone?

Dyanira, programul nostru e in felul urmator, un mic dezastru fata de cum era inainte de boala Carlei:

6.30 - 200 lapte - acum de 2 zile a reveni la cantitatea aceasta, pana a fost bolnava cu greu mergea 100 ml
9.30 - banana cu branza Milli sau Monor + mar sau alt fruct + 2-3 biscuiti - in ultimele 3 zile mi-a varsat absolut tot
12 - un iaurt - inainte de figuri Activia mai nou Muller Crema di Frutta
16-17 - legume cu carnita/peste/ou - in ultimele zile mi-a varsat tot, cel mai bine merge somonul cu legume; oricum orice mancare musai sa contina si cartofi
20 - cereale cu lapte date cu lingurita cam 200 g

Deci meniul e bazat zilele acestea doar pe lapte, iaurt si cereale. Celelalte mese le varsa, isi face ea singura greata. Nu mananca bucati, nu mananca nimic intre mese, apa de abia bea.

So, din motive de figuri si varsat, scaunul nostru de masa nici nu mai are husa sau centuri de siguranta, am pus un prosop pe el pentru ca m-am saturat sa tot frec partile componente. De azi ii dau Vi-sol si sper din tot sufletul sa-si revina la ganduri mai bune cu privire la mancare.

La schimbat sta destul de bine, ii dau ceva in manuta si nu sunt probleme. Din punctul asta de vedere e OK.

Nocom, eu cu Vibrocil am incercat dar nu pot sa zic ca i-a desfundat tare nasul, tot batista bebelusului e baza. Dar chinuitor atat pentru mine cat si pentru ea.

Angelynna, sanatate si sa scapi repede de raceala.

Nerantula, haiducelul, foarte frumoase pozele.

Pe dinti o "spal" cu periuta degetar, oricum nu are rabdare. Aaaa, si avem un canin pe dreapta

Anca & Carla (13.08.2008)
Carla la 1 an
Carla la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

neatza.
Am incercat si noi saptamanile astea Huggies classic si premium.
Despre classic, nu stiu ce sa zic, nu pot intelege cum foloseste cineva. S-au iritat ingrozitor amandoi, noaptea pipi a iesit pe-afara, sunt rigizi si aspri. Si scumpi.

Premium mi-au placut. Au o forma foarte bine gandita, si am reusit la Radu sa nu mai iasa caca pe spate peste tot.
(acesta fiind motivul pentru care am incercat altceva decat pampers. Pateam si cu Teo la fel cand era de varsta lui Radu, si am incercat si atunci tot ce era pe piata - tot adica tot! in afara de Huggies pe care nu-i gaseam- si n-am fost multumita, ori de forma, ori de absorbtie - nu am avut probleme cu iritatia)...

Din pacate s-au iritat destul de rau, amandoi in acelasi loc, inghinal, sub penis si pe testicule rosu ca focul. Materialul absorbant se face tot cocoloase/guguloaie peste noapte sau daca fac mai mult pipi, si faptul ca nu au nicio substanta inauntru (cum are pampers aloe vera) poate ca a dus la iritatie. Acuma astept sa le termin si sa ma decid. Am dat cu bepanthene pe iritatie si s-a retras spectaculos la amandoi. Daca nu mai apare nicio iritiatie pana permin baxul, poate ramanem pe huggies premium. Daca iritatia persista, ne intoarcem la pampers...

Pampers premium nu au nici ei aloe sau altceva din cate vad pe ambalaj. Mie nu mi-a placut cum se scamoseaza stratul acela cu gaurele peste noapte sau daca nu apuci sa schimbi des. In plus forma este acceasi ca la pampers normal, deci caca iese cand e de iesit...
Iritatie a fost de la ei, doar la Radu si doar la primele folosiri. Cred ca stratul cu gaurele, daca nu schimbi des scutecul devine cumva aspru... nu-mi dau seama.

Pe mine nu ma deranjeaza mirosul de la pampers cu aloe vera. Am vazut ca de utila e utila substanta, ajuta mult la iritatii! Iar mirosul puternic de pipi degajat de toate celelalte scutece ma deranjeaza mai tare...

probabil unii ma vor acuza ca nu sunt obiectiva; atata timp cat nu mi se da nimic pe gratis niciodata, si cumpar scutecele ca si voi din indemnizatia mea si din magazinele din care cumparati si voi... nu vad de ce nu as fi obiectiva. Vorbesc aici doar de observatiile mele ca mama si de fundurile copiilor mei, intelege cine, ce poate.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput