Burtici fericite de septembrie-octombrie (211)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Ellenuta imi pare rau, intr-adevar a cam exagerat femeia, nu mai pune la suflet, sigur se va razgandi si se va da pe brazda.

Eu am terminat de dat cu aspiratorul, cu mopul, facut curat in baie si de sters geamurile de la balcon
Acum m-as apuca de gatit ceva bun pentru tati, o pizza de exemplu..hmmm. Oare merge cu drojdie uscata?

_
39+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

mkunigunda merge ca si eu tot cu drajdie uscata fac blatul

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

2 bebei care boscheteazå

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Ellenuta imi pare rau, intr-adevar a cam exagerat femeia, nu mai pune la suflet, sigur se va razgandi si se va da pe brazda.

Eu am terminat de dat cu aspiratorul, cu mopul, facut curat in baie si de sters geamurile de la balcon
Acum m-as apuca de gatit ceva bun pentru tati, o pizza de exemplu..hmmm. Oare merge cu drojdie uscata?

_
39+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.


Kinga, asta suna a nesting clar! Sau esti tu harnicuta de felul tau (spre deosebire de mine, care am fost o putoare crasa toata sarcina)

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

multumim fetelor de urari! nu-mi vine sa cred ca a trecut o luna!

Elle e ingrozitor ce zici tu acolo...sper sa nu fie cazul si la noi, ca e cam aceeasi situatie...din fericire soacra-mea nu prea are curaj sa zica d-astea, chiar daca poate le gandeste (sau le va gandi, ca e inca devreme)...nu mai pune la suflet, soacrele sunt...soacre, n-ai ce face...descarca-te aici la noi

maaama, ce partzuri de om mare trage a mea in timp ce scriu eu mesajul asta

Monique, sa-ti fie de bine! uite ca ziceai tu bine de beneficiile programului la bebei....
numai ca eu cred ca nu voi reusi sa veci sa-i fac program, pt ca mai nou, chiar daca nu adoarme la san, sau prin vreo minune o trezesc, nu vrea si nu vrea sa mai bage tzitzi in gura, chiar daca a supt doar 5 minute inainte! sta si se uita la mine cu ochii mari, eu ii dau cu sanul pe la gurita si ea rade (cred ca se gadila) deci se pare ca ramanem la "programul" nostru de mancat ba din ora in ora, ba la maxim 3 ore.....am noroc ca macar noaptea, chiar si dupa 10 minute de supt, doarme 2 ore, 2 ore juma.....

la baie eu pana acum am folosit doar musetel (dupa care voi trece la tarate), iar dupa am incercat cu ulei de masline, dar nu prea a fost de folos....am gasit in schimb la farma o crema de la Topfer care chiar daca nu e bio, nu are parabeni, parfum, si alte porcarii...si vad ca i-a facut bine....

si nu se mai termina partzurile...

of, Iulika ce urat, si eu as vrea sa tina caldura cat mai mult pe la noi....dar de ce fel de blana de oaie zici tu acolo??

Nela, bine faci ca profiti de somnul strutzei, si eu dimineatza daca adoarme Ebru la loc dupa masa, mai trag un nani pan la 10-11, si asa bine e! numai ca dup-aia parca e ziua prea scurta, imediat se face seara

Raluk, subscriu la ce zice Nela: suna tare bine 10 oct...10.10.2009...

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

2 bebei care boscheteazå

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)




Ce draguti sunt, doamne, amandoi bebeii! Si ce mare pare Bruce pe langa a mica! Hihi, e un dolofanel, cum ma asteptam.

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Ellenuta imi pare rau, intr-adevar a cam exagerat femeia, nu mai pune la suflet, sigur se va razgandi si se va da pe brazda.

Eu am terminat de dat cu aspiratorul, cu mopul, facut curat in baie si de sters geamurile de la balcon
Acum m-as apuca de gatit ceva bun pentru tati, o pizza de exemplu..hmmm. Oare merge cu drojdie uscata?

_
39+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.


Kinga, asta suna a nesting clar! Sau esti tu harnicuta de felul tau (spre deosebire de mine, care am fost o putoare crasa toata sarcina)

Nela, mamica Anei



Nela, I hear u, nici pe mine nu m-a apucat nici macar un puisor de nesting de-abia faceam ce era absolut necesar, gen baie si bucatarie, dar fara nici o tragere de inima.....

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene la multe lunisoare pt ''posibila'' noru-mea..så creasca mare si sånåtoaså ca frumoaså e de o papi cu tot cu fulgisori

in magazinele de copii sunt speciale blanuri de oaie pt carut..mai toti au aici..de are bebe cald in landou si il si infasori asa pe el ca sa nu mai pui påturå in landou..mergi cu el si la -15 grade si bebe se låfåie acolo..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

am imbracat ursuletu si am plecat la plimbare..va pupicesc..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Multumesc Iulia, am bagat-o la cuptor, sa vedem ce iese.

Nela, Selen nu e nesting, am facut curat ca dupa ce nasc cine stie cand mai apuc.

Iulika ce fain dorm ei acolo! Chiar ca Bruculica e mare pe langa fetita, care e diferenta intre ei la varsta? Ce noroc pe voi ca a dormit si v-a lasat sa va conversati cu prietenii vostri.
Sa creasca mare!

_
39+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput