Licurici de ianuarie-februarie 2009 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, baietelul Capshunicii nu vrea legume si nu vrea, e vre-un bebe aici care are aceeasi problema????e disperata si nu stie ce sa mai faca


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Anna se pare ca si io am facut aceeasi greseala...adica prea mult stat dupa funduletul lui...dar nu-mi fac griji ca se vor misca ei si fara ajutor acusica!Am sa ma uit dupa scaunel sapt asta ca sambata am vrea sa-l achizitionam.Jucarii....offf noi suntem campioni cred la cumparat jucarii,in we am iesit sa mai luam catecava de papa si nu ne-am lasat pina nu am mai facut ceva achizitii ,eu una sunt mai rau decat bebelusii nastrusnici care se dau cu fundul de pamant

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sa av zic ce program am avut ieri
la 19. masa de seara,baita,laptic si somn
cred ca trebuie sa ii mut masa de seara la 18.30,pauza pana la baie(ca se agita tare) ,laptic si somn.

la multi ani licuricilor de azi!



29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bebelusi, Crisspy, multumesc

Alina, si care sunt jucariile prefereate ale lui David? Poate ma mai inspir si eu.

Lisa, minim jumatate de ora intre masa si baita, mai ales daca ii place si se agita la baita.

Iar avem gingiute umflate, ufff, cand ne dau si dintisorii astia o pauza

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

david e alergic la lapte!!! nu pot sa cred... e mort dupa iaurt, cascaval, smantana si unt. mananca total diferit daca adaug unul din aceste produse in papica lui.
ne-au trecut bubele, am facut 3 injectii cu cortizon si luam zyrtec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina2700

Fetelor voi ati schimbat scaunul de masina?
Si daca da, de care ati luat?Ce-mi recomandati?David nu mai sta deloc in scoica asa ca trebuie sa-i luam scaun ...


DAVID LUCA
POVESTEA NASTERII
Poze




am luat wk asta unu de la chicco 9-18 kg - 450 lei

multumesc veronica75, crysspi; anna-mama, bebelusi

crisspy (BTW- de unde vine nickul tau?) asa ma consolez si eu cand dau o caruta de bani pe toate cele; dar totusi humana le tin ca backup...

anna-mama scrie pe ea vitamina c natural (e o cutie galbena)

bebelusi si robert serveste san fara exceptie cam la jumate de ora - o ora dupa masa, nu conteaza cat a mancat; insa eu tr sa il pun de la san in pat adormit bustean altfel in secunda doi e in patru labe si in secunda 3 e in picioare si s-a dus somnul....


delia ati facut teste? cum stiti ca e alergic la lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

da, am facut test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor sunt rupta de oboseala, sa va spun ce zi am avut - pe langa cele de zi cu zi pentru Vlad, am gatit, am bagat aspiratorul, am spalat, am intins rufe, am pus niste fasole verde la lada pentru iarna ca ii place lui Vlad. Aaaa, Mircea iar are repetitii pana la 10 , uff...si e plecat de azi dimineata.

Tocmai i-am facut baie lui Vlad si l-am bagat la somn, nu stiu ce naiba are ca e asa de agitat seara, vrea atentie non stop, probabil ca asa e cand cresc.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ah,delia,imi pare rau,nu stiu nimic despre alergiile atea. dar cum de ai facut testul,ce te-a determinat???

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

bebelusi, te inteleg foarte bine. Noi, de cand am plecat din Cluj, cate o ora, doua pe noapte (in intervalul 03 - 06), ne foim, ne sucim in toate felurile, maraim si, in final, urlam... Asa ca eu ajung sa o legan, mangai, cant, plimb cu ea in brate... Si a doua zi ma simt aiurea, zilnic am dureri de cap si ameteli...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput