BIOGENESIS FERTILITY CENTER (2)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER (2) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis

Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia
Dr. Diakoumakos Athanassios
Dr.Anastassios Argyriou(embriologie)

Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0726 - 225.153
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi:

-FIV - 9.700 RON
-ICSI - 12.500 RON
-FET - 6.300 RON
-IA - 2.200 RON
-Punctie testiculara - 2.200 RON
-Pret prima consultatie + ECO - 250RON + 170RON


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH, PAP, ecografie mamara, EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Membru de onoare irinabobe care nu are nevoie de FIV, e "naturel" da e plina de pareri
pysypisi - si pt tine ca ne-ai dat de lucru


Prima noastra :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS, acum , asteptam sa vedem cate inimioare are mama

si urmatoarele noastre



Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis

misa 21- prima curajoasa - sa citam clasicii in viata "aiurea...infertlitate din cauza de virsta si preconceptii,dar...1 fiv la Sibiu nereusit bhcg 27,5,in asteptare la ferticent bratislava pt donatoare si imi incerc norocul la biogenesis pt. ca eu cred ca totusi mai pot,dar nu am gasit dr care sa creada la fel" .
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita.
pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
pysypisi - sarcina extrauterina obtinuta natural in urma careia a pierdut o trompa, obosita si satula de asteptare si alte interventii chirurgicale, gata de aventura FIV1 .
noname - in pregatire FIV 1, sa speram ca va fi si ultimul.
bitza20 -2007 operatie clasica diagnostic endometrioza - anexectomie stanga, atins si overul drept si vezica urinara - fara tratament pt endometrioza(din neglijenta sau orgoliul dr). In mai 2009 celioscopie - hidrosalpinx drept. Iunie,iulie 2009 marvelon - chist endometriozic 2 cm. In august 2009 stimulare cu menopurr 75 UI inseminare nereusita. Urmeaza FIV 1. Doamne ajuta.
mirela70-ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect.Urmeaza FIV1 la Biogenesis. Sa fie cu noroc.
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .








Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Catalina, multumim pentru subiect nou si frumos, cu toate informatiile

Sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Fetelor, am considerat ca este corect sa trec toata echipa de medici pt ca pana la urma fiecare medic din echipa isi aduce contributia pt a ne ajuta sa devenim mamici si sa ne tinem puii in brate.
Am schimbat si titlul pt a nu limita prezenta participantele la acest subiect.
Pentru orice alta idee, parere, daca doriti sa adaug /sterg ceva va rog sa imi spuneti. Ar fi frumos daca fiecare si-ar spune povestea in doua cuvinte pt a avea o lista la aspirante asa cum se cuvine .
Va pup si sper din suflet sa ne fie bine.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Catalina, da, corect si complet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Catalina multumim pt capitol.

Povestea mea????Aiurea...infertlitate din cauza de virsta si preconceptii,dar...1 fiv la Sibiu nereusit bhcg 27,5,in asteptare la ferticent bratislava pt donatoare si imi incerc norocul la biogeneys pt. ca eu cred ca totusi mai pot,dar nu am gasit dr care sa creada la fel


Vom vedea joi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Misa 21 bafta multa.

Cine stie, poate Biogenesis este sansa ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Pisic,pai asa zicea si Catalina.Oricum nu am nimic de pierdut doar niste bani,care in aceasta faza chiar nu mai conteaza.


Multumesc pt. ca imi sinteti alturi si nu ma descurajati,desi mi se cam pune cite o ceata...si pina jooooi!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa - termina cu prostiile, aici putine mai sunt la prima tinerete si chiar daca sunt tot le lipseste cate ceva .

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Misa, uite peste mine da menopauza in curand, da tot mai sper....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Catalina
Pisic


Va multumesc,uite de aia mai sper.


Oare si dr. grec imi va spune ca degeaba am fsh super la virsta mea,ca organismul e oricum batrin si nu mai produce nici ovocite si nici calitate?Ca stiu poezia asta si in vis!


Pisic am citit stiu ce super rezulatt ai avut la utima stimulare la acest dr. si de aceea ma gindesc ca imi va da o sanasa.


Drgele mele va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa- nu iti va spune asta, dar sigur iti va spune ca o sarcina dupa 40 ani este o sarcina care implica mai multe riscuri. Parca noi nu stim .

coltul meu de rai



Mergi la inceput