Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (114)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Monis , ai fost super tare . Cu adevarat la varsta aia ne vor durea toate . Sa inteleg ca experimentezi si tu ca mine . M-am mai linistit

Pirelia , casa de piatra .

Fain cu Sensi Blue . insa de ce nu or anunta ?

Evy 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Alexa, ma bcur ca ne dai vesti despre micuta ta...si sa speram ca o vei putea lua in curand acasa! Pupici si mai treci pe la noi!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelix

floricik,
tratamentul pe care treb sa-l faci este pt coagulare?
treb neaparat sa-ti intrebi medicul.
mai stiu o tipa care luat Clexane, tipa a si nascut pe 15 sept.

Multa sanatate si nu te m-ai stresa.


LORELIX DANIEL 33+
TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!




Da. Pt coagulare cu toate ca trombocitele nu au scazut niciodata sub limita. Nu mai inteleg nimic. Tot citesc pe internet si mai rau imi fac...Oricum azi merg si la ginecolog sa vad ce zice.
Monis multumesc pt raspuns Asa crede si dr meu...ca cei de la Fundeni prea exagereaza. Am citit ca e normal ca in sarcina sa mai scada hemoglobina. Sa vad ce zice gine


30

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
hello si de la mine..am fost azi la spital( merg in fiecare zi)..a mea buburuza a mai luat in greutate 20 g...dar tot mica ca o jucarie este..saptamana asta vine mama la mine si o sa stea 2 luni..o s avina si tata...de abea astept sa-mi iau Nabila din spital si nu o mai las la nimeni....o tin doar pentru mine...eu mai intru din cand in cand promit ca sa va fac galerie...va pe toate.(sa nu ne uitati )Alexa, mami de Nabila (17.09.2009)
Ne rugam pentru voi in fiecare zi, iti doresc din inima sa-ti iei micuta acasa si sa nu va mai desparta nimeni niciodata. 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetele


eu am iar o zi incarcata...cu smotru prin casa...Doamneeeeeeeee..cand o sa termin?????
Plus ca suntem la bucatarie..si merge foarte greu
Sper sa nu-mi stric tot we...

Sanatate Fetelor care tot raciti..
Alexa....nu te uitam...sa-ti ajute DD sa iti iei cat mai repede minunea acasa...
Floricik...multe fete au facut aceste injectii si acum au bebelusii sanatosi in brate..o sa fie bine! Nu mai plange...
Stiu ac si Roxyaly face zilnic injectii in burtica...inca de la inceputul sarcinii..

Ma duc sa ma mai invart prin bucatarie

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


33+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 5 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Sunt si eu pe aici...va citesc mereu ca sa nu raman in urma de tot.
Voi luati Elevit?Am luat de 4 zile si am o stare de greata de nu am chef de nimic.Pana la 7 luni nu am luat nici un fel de vitamina dar acum mi-a spus dr sa iau,nu ca ar fi vazut analizele...si nu stiu ce sa fac sa iau mai rar? Acum iau 1/zi.Imi iau analizele de sange marti de la dr de familie...
Va

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Cristinica, noi majoritatea luam Elevit sau Materna. Mie personal de la Elevit imi e rau, dar cu Materna nu am treaba. Totul e sa le iei dimineata imediat dupa ce ai papat si daca nici asa nu scapi de greata incearca si tu Materna, ca poate nici organismul tau nu le suporta pe celelalte.


Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelix

LYLYANA,
arata-ne patutzul..este de la Bertini, nu?
era amplasat exact in stanga la intrare, nu?
bleu, cumva?



LORELIX DANIEL 33+
TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!



am pus poze pe contul comun de la picasa, este de la babycomfort, a fost 449 lei fara saltea, atat era si pe site. grilajul din fata se poate lasa si mai jos. acum patutul este fixat cel mai sus, mai are 2 pozitii de coborare.

Lili 33 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Burtici eu va parasesc deocamdata...ma duc la meci! Joaca Dinamo si mergem sa vedem meciul la terasa...cat inca mai e cald si se mai poate! Aveti grija de voi!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Multumesc mult de raspuns RAMONA.Am sa incerc sa le inlocuiesc.Dar daca organismul nu are nevoie de acest surplus?Citeam pe alt forum ca ingrasa foarte mult dar si bb este mai grasut la nastere.Pe de alta parte nu e mai buna o alimentatie echilibrata?Oricum mie mi-ar trebui cateva kg in plus ca arat de zici ca sunt somalez...inalta,lunga si cu o burta mare.Am luat doar 4 kg pana acum.Am 55 kg si 1.70 inaltime.BB cred ca e bine cu greutatea...dr a spus ca e mai mare cu o sapt.

28+

Mergi la inceput