Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

buna ziua...
am 26 ani...am pierdut o sarcina anul trecut in febr.si de atunci tot ciclu dereglat...imi venea tot la 47 zile; acum dupa a 49-a zi de intarziere am luat 5 zile de duphaston (cate 2 pe zi) si azi e a 10-a zi dupa duphaston si nu mi-a venit cm; mi-am facut un test de sarcina acum 2 sapt.si a iesit negativ. nu imi fac iluzii ca as putea fi insarcinata...nu stiu ce sa zic...ce ma sfatuiti??? mi groaza sa imi fac test ca presimt ca iar iese negativ...sanse sunt mici...multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

trebuie sa il iei dupa ce iti vine cm sau poti si inainte??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Brigitte, eu nu mai tin minte exact exact, dar tratamentul cu progesteron l-am luat din ziua 10/15 (am inceput din ziua 10 dupa ce am constatat ca trebuie marita doza hormonala, initial luasem din z15, dar totul la recomandarea medicului) pana in ziua 25, asta pt ca menstruatia sa vina aproximativ in ziua 28.
Tu ti-ai facut dozare hormonala?
Eu am facut analiza asta f des, pt a vedea si rezultatul tratamentului. La mine de ex Duphaston nu a facut mare lucru..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

brigitte07 de ce sunt sansele mici? Mai fa un test... poate ne dai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Bafta multa Arianna05! Te asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

da si eu trebuia sa iau tot asa...dar nu am luat...de incapatanata si cum suntem noi femeile cd vrem un bebe "acum" daca se poate :))) si in a 39-a zi am luat ca am crezut ca imi vine imediat...stiu ca mi-a mai intarziat odata cm-ul si medicul mi-a dat sa iau duphaston si in a 3-a zi de duphaston mi-a venit. mi-am refacut ieri testul si e negativ. doctorul mi-a zis sa iau anticonceptionale 3 luni sa imi pun in pauza ovarele, dar bineinteles am refuzat...acum vreau sa imi vina odata...si apoi incep cura cu anticonceptionale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

sorry...mai trebuie sa ast putin...tr sa imi reglez cm-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

mi-a venit cm-ul...in sfarsit...deci concluziea mea: duphastonul daca nu e luat cand trebuie intarzie ciclul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dragelor!
Eu am o problema si nu stiu cum sa-i dau de cap.Impreuna cu sotul am hotarat ca e timpul sa mai avem un copil,al treilea,dar lucrul acesta nu s-a mai intamplat,incercam de 1 an si jumatate.Nu stiu daca sa ma duc la medic.
Sotul m-a amenintat ca daca nu raman anul acesta,la anul sa-mi iau gandul,caci suntem prea batrani (am 36 ani).
La primele sarcini am asteptat cateva luni sa raman ,acum nu mai reusesc.
Acum doua luni am reusit sa am test pozitiv de sarcina dar din pacate ,dupa 6 zile de intarziere mi-a venit menstra.
Nu stiu de unde sa incep cu investigatiile.
Cine ma aude cu faptul ca vreau inca un copil,zice ca m-am scrantit la cap ,dar eu nu ma simt implinita...
Am scris aici pentru ca sper ca voi nu ma ve-ti judeca.

Va pup si sa auzim numai de bine!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Bine ai venit Vio! Cum sa te judecam,din contra,eu vreau sa te felicit ca esti atat de curajoasa si eu mi-as dorii sa am 3 copii,ar fi super,eu am nascut o fetita pe 24 februarie si inca ma mai gandesc daca il fac si pe al 2-lea pt ca am trecut prin chinuri groaznice. Incearca sa iti faci niste teste de ovulatie si mergi si la dr,tinand cont si de varsta se poate sa ramai mai greu. Bafta multa,sa auzim de bn.

Mergi la inceput