Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

dar sotul tau a facut analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

buna fetele

si eu incerc de 3 luni dar nimic, maine trebuie sa imi vina cm am facut luni un test care sa dovedit negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Buna fetelor,ma alatur si eu in lupta pt un bebik.
am 23 de ani(inca putin pana la 24 :D) si sunt casatorita de 1 an.
de aproximativ 6 luni incercam sa avem un bebe da momentan fara succes:(. am fost la medic chiar din prima luna de cand am zis ca vrem sa devenim parinti....si la un consult mai amanuntit(o ecografie tvg) am descoperit ca sufar de sindromul ovarelor micropolichistice :((. din acest motiv se pare ca nu pot sa raman prea repede insarcinata.intre timp am schimbat sii dr.acum merg la Dr. Puia de la giulesti. mi-a recomandat luna asta sa fac un hsg dar surpriza nu mi-a venit.sapt trecuta am fost inc oncediu in grecia, ne-am odihnit si am prestat(da nu pt bebe doar pt noi :D).in drum spre casa a inceput sa imi curga ceva maroniu(am zis gata mi-a venit)asta se intampla dum seara.mi-am pus un absorbant zilnic si cand am aj ac am vazut 2 pete doar.asa am avut si luni si azi. sa fie oare de la chisturi,sa fiu dereglata(in martie anul asta ma sarit toata luna menstruatia,nu pete nu nimic) sau sa fie un mic bebe in burtica?
sper ca nu am scris un adev roman...am incercat sa povestesc pe scurt exp mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

bella, se poate sa fie acele pete de la un bebe mic. eu iti doresc din suflet cat mai repede unul. si eu astept barza la mine, dar numai luna asta i-am scris la barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alicky_24 spune:

Am incercat sa creez un subiect nou pe tema "Tratament cu siofor" dar cred ca trebuia sa scriu aici.

Am 24 ani, sindromul ovarelor polichistice, amenoree, hirsutism pronuntat, am primit acum un an tratament cu siofor pe care de frica nu l-am urmat. Acum iau de o luna siofor (clorhidrat de metformina) si am slabit 3kg. Am incercat si tratament cu duphaston (medicul a insistat ca e bine, eu m-am ingrasat si ciclul nu venea fara medicamente hormonale), am reusit sa induc un soi de ciclu cu ceaiuri naturiste, dar mi-a venit o zi cateva picaturi dupa care pauza. De cand iau siofor nu mi-a venit deloc, astept inca, insa am avut dureri ca la ciclu acum 2 sapt. Am facut teste de sarcina negative.

Va rog sa va dati cu parerea daca sioforul asta ma va ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lores31 spune:

Buna fetelor, am citit cu interes mesajele voastre. Problema mea este asemanatoare, imi doresc un copil ff mult , nu am ramas niciodata insarcinata si am 31 de ani. In urma unui control de rutina, dr mi-a spus ca trebuie sa ma operez ptr k aveam 1 chist. Mi-a explikt ca va fi f simplu, laparoscopic. Zis si facut. M-au operat, dar clasic, caci pe camera se vedeau, 2 chisturi, pe ambele ovare, un nodul fibromatos pe uter, endometrioza si trompele infundate. N-au reusit sa-mi desfunde trompele. In fine dupa 2 luni de la operatie, ma duc la dr care m-a operat si dadea din colt in colt, nu stia ce sa-mi faca, ce sa-mi spuna. Am plekt la un alt medic, l o clinik de renume, zic eu. Respectivul medic de aici mi-a spus clar ca am trompa stanga distrusa, ca trebuie sa ma opereze din nou, adik de la 4 luni de la prima operatie, si tot clasic, k .... Si daca tot ma deschide sa mi-o scoata si pe cea dreapta daca nu e in stare buna, iar apoi sa fac FIV. OK zic, ajung acasa, ma pun pe plans, pe net, pe forum...si pana acum n-am ajuns la o concluzie buna. Va rog mult daca imi cititi mesajul recomandati-mi un medic f bun ptr problema mea, vreau sa stiu exact ce am acolo, ce se intampla. Nu stiu la cine sa apelez, sa meg la un ecografist prima data, la un ginecolog, exista vreun medic in BUCURESTI care sa ma linisteasca si sa ma trateze? Astept un raspuns din partea voastra. Adresa mea de messenger este bestmerz@yahoo.com. Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lores31 spune:

Buna fetelor, am citit cu interes mesajele voastre. Problema mea este asemanatoare, imi doresc un copil ff mult , nu am ramas niciodata insarcinata si am 31 de ani. In urma unui control de rutina, dr mi-a spus ca trebuie sa ma operez ptr k aveam 1 chist. Mi-a explikt ca va fi f simplu, laparoscopic. Zis si facut. M-au operat, dar clasic, caci pe camera se vedeau, 2 chisturi, pe ambele ovare, un nodul fibromatos pe uter, endometrioza si trompele infundate. N-au reusit sa-mi desfunde trompele. In fine dupa 2 luni de la operatie, ma duc la dr care m-a operat si dadea din colt in colt, nu stia ce sa-mi faca, ce sa-mi spuna. Am plekt la un alt medic, l o clinik de renume, zic eu. Respectivul medic de aici mi-a spus clar ca am trompa stanga distrusa, ca trebuie sa ma opereze din nou, adik de la 4 luni de la prima operatie, si tot clasic, k .... Si daca tot ma deschide sa mi-o scoata si pe cea dreapta daca nu e in stare buna, iar apoi sa fac FIV. OK zic, ajung acasa, ma pun pe plans, pe net, pe forum...si pana acum n-am ajuns la o concluzie buna. Va rog mult daca imi cititi mesajul recomandati-mi un medic f bun ptr problema mea, vreau sa stiu exact ce am acolo, ce se intampla. Nu stiu la cine sa apelez, sa meg la un ecografist prima data, la un ginecolog, exista vreun medic in BUCURESTI care sa ma linisteasca si sa ma trateze? Astept un raspuns din partea voastra. Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lores31 spune:

Buna fetelor, am citit cu interes mesajele voastre. Problema mea este asemanatoare, imi doresc un copil ff mult , nu am ramas niciodata insarcinata si am 31 de ani. In urma unui control de rutina, dr mi-a spus ca trebuie sa ma operez ptr k aveam 1 chist. Mi-a explikt ca va fi f simplu, laparoscopic.M-au operat,dar clasic, caci pe camera se vedeau, 2 chisturi, pe ambele ovare,un nodul fibromatos pe uter, endometrioza si trompele infundate. N-au reusit sa-mi desfunde trompele.In fine dupa 2 luni de la operatie, ma duc la dr care m-a operat si dadea din colt in colt, nu stia ce sa-mi faca, ce sa-mi spuna.Am plekt la un alt medic,la o clinik de renume, zic eu. Respectivul medic de aici mi-a spus clar ca am trompa stanga distrusa, ca trebuie sa ma opereze din nou, adik la 4 luni de la prima operatie, si tot clasic, k .... Si daca tot ma deschide sa mi-o scoata si pe cea dreapta daca nu e in stare buna, iar apoi sa fac FIV. OK zic,ajung acasa, ma pun pe plans, pe net, pe forum...si pana acum n-am ajuns la o concluzie buna. Va rog mult daca imi cititi mesajul recomandati-mi un medic f bun ptr problema mea, vreau sa stiu exact ce am acolo, ce se intampla. Nu stiu la cine sa apelez, sa meg la un ecografist prima data, la un ginecolog, exista vreun medic in BUCURESTI care sa ma linisteasca si sa ma trateze? Astept un raspuns din partea voastra. Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lores31 spune:

Buna fetelor, am citit cu interes mesajele voastre. Problema mea este asemanatoare, imi doresc un copil ff mult , nu am ramas niciodata insarcinata si am 31 de ani. In urma unui control de rutina, dr mi-a spus ca trebuie sa ma operez ptr k aveam 1 chist. Mi-a explikt ca va fi f simplu, laparoscopic.M-au operat,dar clasic, caci pe camera se vedeau, 2 chisturi, pe ambele ovare,un nodul fibromatos pe uter, endometrioza si trompele infundate. N-au reusit sa-mi desfunde trompele.In fine dupa 2 luni de la operatie, ma duc la dr care m-a operat si dadea din colt in colt, nu stia ce sa-mi faca, ce sa-mi spuna.Am plekt la un alt medic,la o clinik de renume, zic eu. Respectivul medic de aici mi-a spus clar ca am trompa stanga distrusa, ca trebuie sa ma opereze din nou, adik la 4 luni de la prima operatie, si tot clasic, k .... Si daca tot ma deschide sa mi-o scoata si pe cea dreapta daca nu e in stare buna, iar apoi sa fac FIV. OK zic,ajung acasa, ma pun pe plans, pe net, pe forum...si pana acum n-am ajuns la o concluzie buna. Va rog mult daca imi cititi mesajul recomandati-mi un medic f bun ptr problema mea, vreau sa stiu exact ce am acolo, ce se intampla. Nu stiu la cine sa apelez, sa meg la un ecografist prima data, la un ginecolog, exista vreun medic in BUCURESTI care sa ma linisteasca si sa ma trateze? Astept un raspuns din partea voastra. Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lores31 spune:

Buna fetelor, am citit cu interes mesajele voastre. Problema mea este asemanatoare, imi doresc un copil ff mult , nu am ramas niciodata insarcinata si am 31 de ani. In urma unui control de rutina, dr mi-a spus ca trebuie sa ma operez ptr k aveam 1 chist. Mi-a explikt ca va fi f simplu, laparoscopic.M-au operat,dar clasic, caci pe camera se vedeau, 2 chisturi, pe ambele ovare,un nodul fibromatos pe uter, endometrioza si trompele infundate. N-au reusit sa-mi desfunde trompele.In fine dupa 2 luni de la operatie, ma duc la dr care m-a operat si dadea din colt in colt, nu stia ce sa-mi faca, ce sa-mi spuna.Am plekt la un alt medic,la o clinik de renume, zic eu. Respectivul medic de aici mi-a spus clar ca am trompa stanga distrusa, ca trebuie sa ma opereze din nou, adik la 4 luni de la prima operatie, si tot clasic, k .... Si daca tot ma deschide sa mi-o scoata si pe cea dreapta daca nu e in stare buna, iar apoi sa fac FIV. OK zic,ajung acasa, ma pun pe plans, pe net, pe forum...si pana acum n-am ajuns la o concluzie buna. Va rog mult daca imi cititi mesajul recomandati-mi un medic f bun ptr problema mea, vreau sa stiu exact ce am acolo, ce se intampla. Nu stiu la cine sa apelez, sa meg la un ecografist prima data, la un ginecolog, exista vreun medic in BUCURESTI care sa ma linisteasca si sa ma trateze? Astept un raspuns din partea voastra. Va pup si sanatate multa!

Mergi la inceput