Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elitana spune:

buna la toata lumea...am si eu o mica neliniste si poate cineva de aici ma ajuta sa scap de ea.
cu 2 zile inainte de a-mi veni cm am facut dragoste cu sotul meu,stiind ca in aceste zile nu este posibil sa raman insarcinata oricat de mult mi-as dori asta;faza e ca cm mi-a intarziat de data aceasta (situatia care nu mi s-a mai intamplat de peste un an).Pana la urma mi-a venit cu o intarziere de 4 zile,dar eate altfel decat era pana acum- e faote putin in comparatie cu alte dati si are o culoare roz maronie,si este asa de 5 zile.Stie cineva ce ar putea fi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

fetelor ajutati-ma si pe mine sa gasesc forumul aspirante optimiste
mss mult. sunt ffff suparata
.azi am facut testul de sarcina pt ca trebuia sa vina cm pe data de 1 si cum nu a venit mi-am facut o groaza da sperante asa ca am facut testul dar nu s-a colorat decat o liniuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153923 uite aici dyadyazuza

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 7+
momente din viata

bb

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

fetele ce mai faceti?
alinush cum merge sarcina?
walkiria cum e...a venit barza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

am uitat sa va spun eu sunt in perioada de ovulatie.......mi-am luat teste de ovulatie si am descoperit ca eu ovulez in ziua 10-11...am obs asta de cateva luni...mucusul e cel care m-a facut sa cred asta pt ca apare din ziua 9 si testele mi-au confirmat lucrul acesta...oricum sper ca luna asta poate vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna kitty sa stii ca si eu mi-am luat teste de ovulatie si in prima luna cand mi-am facut testul am avut ovulatia pe 14 in a doua luna dupa teste am avut ovulatia trei zile la rand 15,16,17. nici nu stiu ce sa mai zic in prima faza am dat vina pe teste apoi am zis sa vedem ce se intampla si luna asta. la tine cum este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

kitty sa fie cu noroc luna asta ca si asa ai asteptat mult si sigur rasplata va fi pe masura. spor la prestat si sa vii cu liniute.

bebe e bine , asa mi-a spus doc dar pana la urmatoarea eco de pe 27 stau ca pe ace , dar eu sper sa fie bine in continuare. dar nu stiu cand sunt la munca dimineata imi este ffff rau , nu pot sta in picioare, ma ia cu dureri de burta si abia astept sa ajung acasa unde stau numai in pat.


va pe toate sa vine bebe la voi toate

Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt 7+
momente din viata

bb

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salutare fetelor!!!!!!!!
bubu u stiu ce sa zic si la mine e prima luna cand am luat teste de ovulatie.eu le-am inceput din ziua 9 cand a aparut mucusul si atunci mi-a iesit linia de test mai putin colorata ca cea de control,apoi in ziua 10 au fost amandoua la fel si din ziua 11 au fost mai putin colorate decat linia de control.nu prea stiu eu sa le interpretez,dar dupa mucusul cervical si durerea de ovar stang eu as zice ca am ovulat...acum astept rezultatele... nu stiu ce sa zic si de luna asta deja am tensiune in sani si ma inteapa din cand in cand cate un ovar...
alinush ma bucur foarte mult pt tine ca si tu ai asteptat mult...sper sa te prind si eu din urma
multi pupici si astept vesti de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetelor. v-am scris mai sus ca pe data de 4 testu de sarcina a iesit negativ, ei azi am facut altul si e iesit pozitv.sunt asa de fericita. bafta si voua la cat mai multe liniute
vape toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzu-zuzu spune:

Buna fetelor

Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica si am o intrebare.
Am cumparat testul de ovulatie Minut dar nu ma incanta foarte mult, pt ca ma enerveaza chestia cu roz mai deschis ros mai inchis. Mie mi se pare ca tot timpul vad aceeasi culoare. Toate testele ovulatie sunt la fel? Cu rozul asta?
As vrea un test gen testul de sarcina daca se poate sau nu stiu sa aiba 2 culori diferite. Poate sa ma ajute cineva?

Mergi la inceput