Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

buna seara...
cris mario-eu sunt bine!va citesc zilnic.(exceptie ieri ca am stat toata ziua in pat din cauza durerilor de cap si de burta).fiind la prima sarcina nu prea am ce sa va spun,dar invat multe de la voi...si apropos:si eu trec aproximativ prin ce ai trecut u...numai ca la mine este putin mai diferit:urmeaza sa fac 18 la sfarsitul lunii ianuarie,"sotul"meu vad ca nu are de gand sa ma paraseasca(din contra:parca ma iubeste din ce in ce mai mult)...
altceva nu stiu ca sa va spunastept mai multe invataturi de la voi

burticile

17s cuDarius-Matei Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

arwen, cris_mario mamicile curajoase!! Toata admiratia mea!

Mirela 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Alexutzzza, chiar ma gandisem sa merg in tara dar noroc ca mai am oameni cu capul pe umeri in familie (sotul si parintii). Acum m-am resemnat si eu si vom face sarbatorile acasa si in ianuarie va veni mami la noi.

Cris-mario si Arwen sunteti curajoase amandoua si va felicit pe aceasta cale . Nu stiu daca eu la varsta voastra as fi avut curajul. Felicitari.

Acum 22+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor va multumesc sincer tuturor pentru incurajari,si sustinere
arwen nu el m-a parasit ci eu pe el,pentru ca era o persoana inconstienta,lua totul in gluma...dar nu vreau sa ma mai gandesc la lucruri triste(el) acum am pe cineva(sotul meu)care ma iubeste,sustine,intelege...el este tot ce mi-am dorit
pup pufuletii

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

salut fetele


acum am ajunsi si noi acasa. Am fost la Bucuresti sa facem morfo-fetala si va anuntam cu mandrie ca avem un BAIAT frumos, frumos. Am trecut si pe la Baby Expo, dar va povestesc mai incolo...acum ma duc sa fac o baita ca nu mai pot...drum lung si obositor am avut

la burtici

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ale1212xa ma bucur ca bb tau e ok...sa creasca mare si frumos hai repede cu dusul,ca asteptam cu nerebdare sa ne povestesti de baby expo maine ma duc si eu...si va tin la curent

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

floryG22 si eu tot la spit filantrpoia nasc,dar cu dr Cotiga Cristian cu el an nascut si primul copil,sunt fff multumita.........si bine ai venit

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
lucia2000 si ce mananci mama? ca io lucrez de la 8 jumate..la cat se termina, sa vreau si nu ajung la piata, deci supermarketu ma mananca! Incerc sa nu mananc balarii, nu mananc salata la restaurant (ca nu sunt sigura cum o spala) am renuntat complet la carpaccio!!!!! offf doamne beef carpacio cu rucola si parmezan , am renuntat si la fileul de somon fume si la tiramisu si la feta si la casu' proaspat si la toate astea ca deh se cheama cruditati. Nici tequilla nici whiskey cu redbull nimic, dar beau laptic cu cacao, mananc ciocolata nu exagerez, si nu cred ca fac rau . Si carne nu mananci? Unde altundeva sa gasesti carne daca nu in comert? asta nu am nici cea mai vaga idee.....



21+ Yannis


Din fericire socrii mei stau la casa si cresc pasari. De-aia carnea mea nu e din comert.

22+

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Am fost astazi la bucuresti sa ma vada si nasa mea, speriata de ginecologul din craiova ca am colul prea scurt si tre sa stau la pat.
Ba chiar zicea ca am colul iritat.
Surpriza colul este chiar lung deloc prea scurt iar de col iritat nici vorba.
M-am linistit.
Dar imi vine s-o bat pe ginecoloaga de aici.
M-am speriat degeaba.
Iar pe 8 octombrie o sa merg din nou la Bucuretsi. La Sanador la dr Meclea pentru ecografia morfofetala.


22+

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetelor, ce harnicute sunteti!

Am citit ce-ati scris, am incercat sa retin tot si pe final am avut un moment de . Mesajul lui Arwen .
Crede-ma ca l-am citit de doua ori pana am inteles si m-am convins ca am citit bine. Nu-mi vine sa cred cat poti fi de curajoasa! La nici 18 ani trebuie sa ai o maturitate foarte mare pentru a nu fi egoista si a face un copil. Te admir si iti doresc sa aiba Doamne Doamne grija de tine si sa-ti dea tot ce meriti. Si Cris.mario, si pentru tine e valabil.

Cred ca bebeii vostri vor fi atat de fericiti sa aiba mamici asa tinere...

O mamica de doi copii mi-a relatat azi (cu mult umor) cum sta treaba. La primul copil, concentrata toata atentia, agitatie, nervi, cum pleci de langa el copilul plange ca era obisnuit cu tine in sufletul lui. Cand bebe 2 vine rapid dupa bebe 1 el nu are cum sa fie centrul universului pentru ca mai exista si bb 1 si mama se imparte intre ei doi, are deja experienta primului si stie ca anumite lucruri trec in doua zile, ceea ce n-o streseaza prea tare, bebe 2 nu plange cand mama pleaca de langa el, pentru ca era obisnuit sa plece etc.
Mai grav e ca in timp bebe 2 realizeaza ca el nu are 5500 de poze in primele doua luni de la nastere, toate printate si asezate artistic in album. Ca el nu a avut hainutele tot timpul asortate cu culoarea lenjeriei din patut samd...
M-a distrat la culme concluzia... datorita acestor factori copii nu au acelasi caracter. Astfel unul seamana cu ea si celalalt cu sotul .

Catalutza - asa am aflat si eu de CMU stem - tot din oferta pe care mi-au facut-o pentru ca promovarea lor (prin comparatie cu celelalte firme) este minima. Intr-adevar reducerea la pachet este substantiala. Probabil ca stii ca celulele stem ajung pentru o anumita greutate a persoanei, greutate corespunzatoare cu varsta. Adica daca sunt bune pana la sa zicem 40kg la o anumita varsta (care sigur nu va fi de 20 de ani) nu-ti vor mai folosi desi tu ai platit in avans toata stocarea. Alt argument este, cum ai vazut si pe forum, nimeni nu-ti garanteaza integritatea lor peste ani. Si inca unul ar fi progresele din medicina. In douazeci de ani multe se pot intampla. O sa raspund si pe celalalt subiect dupa ce ma uit la serviciu pe ce calcule facusem eu. Ca idee insa CMU proceseaza sangele - iar cordul il pastreaza asa... Asa imi amintesc acum, dar s-ar putea sa ma insel ca-s obosita...

Mi-am adus aminte acum de una din discutii. Miremia, recomandarea de culturi de col a fost data pentru ca ai avut modificari ale secretiei sau asa... ca face parte din set? Eu am facut in trimestrul I si doctorita mi-a zis ca n-o sa mai fac decat daca am modificari majore ale secretiei, pentru ca e normal ca in sarcina rezultatele sa fie viciate de secretia mai abundenta. Oricum eu am facut cred ca in saptamana 10 culturi de col si in saptamana 12 pap fara nici o sangerare sau alta problema.

Va pup si vise placute!



23+

Mergi la inceput