Gravidutze si mamici de Cluj -135

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Elenuta, din cate am citit pe net in Romania nu sunt banci de lapte . Poti eventual sa il congelezi( gasesti pe net pungute speciale) sau sa suni la Gine 1 poate au nevoie pt prematuri.

Felicitari pt aniversare si ani cat mai multi si fericiti impreuna

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

...sau pentru copii abandonati

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)l
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Buna seara

ma intrebam daca nu poate Elenuta sa dea laptele ramas lui Dragos. Ce poate fi mai bun ca suport imunitar pt el? ca doar vine iarna.
O prietena de-a mea a dat fetitei mai mari laptele surplus si i-a placut. Ba mai mult decat sanatatea, fetita mai mare a inteles ca cea mica nu e mai iubita de mama decat ea atata timp cat mama ii da lapte si ei.




................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Co merci de poze!
Super faine, ai aratat ca scoasa din cutie, foarte bine ti-a stat, si mireasa a fost superba


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

cineva imi spunea ca exista ceva centru pt colectarea laptelui de aceea am intrebat, eu nu am auzit de asa ceva

Dragos beaa si el laptic de la mine dar ii prea mult pt el, seara bea lapticul meu la culcare

am mai pus cateva pozici la sfarsit
http://picasaweb.google.com/elenus82/BineAiVenitLumeIuliaAnamaria#

DRAGOS E INNEBUNIT DUPA SURIOARA LUI, toata ziua ar pupao si i-ar face draga draga, nu mai vrea sa mearga nicaieri de acasa numai sa sa cu surioara lui, pe toti ii cheama in casa la noi sa vada surioara lui , e atre dulce si grijuliu cu ea

ma bucur mult ca reactioneaza asa si nu e gelos pe ea

clara am nascut cu dna dr Vinti era de garda impreuna cu dr Mihaela has,,,,,,,, nu stiu exact cum o chema
ic mare pt fetite

noapte buna tuturor

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Nu ma mai satur de privit pozele cu Iulia.....



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Elenuta, inca nu vine bb2. Stati linitite ca va anunt!
Mie mi-a spus o prietena ca ... cind era ea mica bea lapte de la spital, de la alte mamici, ca a ei nu avea suficient. E complicat sa il trasporti, ar trebui sa aiba ei o echipa mobila sa il colecteze. Chiar ca sint in spitalul de pematuri o gramada de copii parasiti sau care nu au lapte matern... sau la asistenti maternali sau choar adoptati care sint mici si de unde lapte matern? Eventual scrie la subiectul cu mamici adoptatoare, poate e cineva care vrea.
FFF frumoasa Iulia! Si Dragos e un scump cum se uita la ea... dar nu ma mir, voi parintii iubiti atit de mult copiii si vi i-ati dorit pe ai vostri atita de tare, incit nu are cum Dragos sa nu isi iubeasca surioara.


Adriana, m-am speriat prima data cind am vazut ca are diaree, apoi mi-am amintit ca scria la efecte ale augmentinului(asta ii dau) si nici nu miroase aproape deloc, departe de mirosul in cazul enterocolitei

Am editat, ca asa naspa arata textul

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Buna dimineata

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)l
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

deci lista pt intalnire LUNI 28.09 ORA 18 ,REST Taverna ,str.Clinicilor!
1.Soso
2.gaby
3.katiapam
3.adab
4.mami_alexia
5.antoni
6.anca.b
7.puisorul
8.kitzy
9.nrl
10.victo
11. ioana13
12.dariandra
13.bex
14.alex
cu si fara pitici cu si fara soti cine cum doreste, daca am omis pe cineva scuze lista ramane deschisa.
taverna este pe clinicilor nr.14,la 50 m e o farmacie sensiblu,langa este o alimentara.

elenuta,poza in care isi pupa Dragos surioara pe manuta m-a dat gata!

mami_alexia,poti sa-ti postezi cv-ul in format europass online pe piata-az.ro, cu 3 w in fata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Neata fetelor
ce harnicute sinteti
Clara-felicitari pt simburei,cred ca esti socata
cine n-ar fi sa vina asa natural?
sa ai o nunta de vis
Elenuta-ce frumoase poze
cit e de dulce Dragos cu Iulia,se vede ca o iubeste si Iulia e o papusa
ce mult lapte ai,si eu stiu ca se congeleaza in pungute speciale si e valabil 6 luni de la data congelarii,dar daca bea si Dragos si tot arunci asa mult...chiar ca e mare lactatia
si cu Dragos aveai la fel de mult?
Soanso-ce lista frumoasa ai deschis tu acolo si sintem multe
abia astept sa va cunosc,eu vin cu piti ca mama lucreaza dupamasa si nu am cu cine o lasa...sper sa pot povesti cit de cit cu voi
mai veniti cu copilasi?



Mami de Giulia

Mergi la inceput