Burtici fericite de septembrie-octombrie (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui M Oana

Am trecut clasa la internare si la analizele de sange, dar era sa pic la pis-pis, ca eram pe zero cu lichidoasele. Am dat drumul la apa, am zis cantecelul cu hai-hai ca vine trenu si a mers, fix cand 3 asistente se pregateau sa sparga usa, credeau ca am pus-o si urlau ca de ce ma baricadez. .. Tocmai asist la o nastere in direct... dar nu eu, personajul romanului vietii mele, eroina cartii,,,


Fata Mosului, mai e asa putin si o sa o tii pe Rose in brate!!!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui M Oana

Am trecut clasa la internare si la analizele de sange, dar era sa pic la pis-pis, ca eram pe zero cu lichidoasele. Am dat drumul la apa, am zis cantecelul cu hai-hai ca vine trenu si a mers, fix cand 3 asistente se pregateau sa sparga usa, credeau ca am pus-o si urlau ca de ce ma baricadez. .. Tocmai asist la o nastere in direct... dar nu eu, personajul romanului vietii mele, eroina cartii,,,


Tinem pumnii sa treaca repede examenul si profesorul sa fie bine-dispus, sa te laude la clasa si sa-ti dea nota maxima!
Ca de invatat nu se pune problema, stii totul pe de rost, sunt convinsa!
Si vorba lui Manga: Tzatele sus Maritza!


_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Lore, felicitari pentru bebit, sa te refaci rapid si sa va bucurati de comoara!

Ionika, Ramsan, M_oana, nasteri usoare si sanatosi si mancaciosi!

37+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Bun venit pt bb Eric-Mihai de mami loremunteanu; pt bb Ioan Amos de mami biaz29 si pt bb Alexandru Aurelian de mami crissbebe. Sa cresteti sanatosi, voiosi, isteti si sa umpleti inima si sufletul parintilor vostri dragi de multe bucurii si clipe fantastice!!! Refacere rapida mamicilor si sa ajungeti acasa cu bine!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Nu stiu voi cum sunteti, dar eu de-abia mai pot...noroc ca vine octombrie acusica Nu pot sa dorm decat pe stanga si am facut aproape de sold o vanataie nasoala care ma trezeste din ora in ora, pe langa pp, ca seara ma apuca setea... Am si arsuri si o stare de greata, deci toate cele...bebita desi a coborat cred, tot impinge in coaste...si mai nou in piele, la burta mea mica, cred ca e cat un motan grasunel care nu mai are loc

37+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hai, Oana!!!




Cred ca la ora cand eu scriu mesajul asta, prietena ta deja o tine pe bebelina Rose-Maria in brate si-o pupaceste de nu mai poate!





Ionika



Bine ai venit pe lume bebe Erik-Mihai! Felicitari mami Lore!


De ramsan ce se mai aude???

La noi toate-s pe dos...fir-ar sa fie! Daca zilele trecute am tras o de zile mari si imi permiteam sa mananc muuult si haotic, de asta noapte am trecut in partea opusa . Ma bag sa-mi fac un "delicios" pilaf cu morcovi fierti fara alte legume si fara condimente...


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 36+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Acuma am si eu o intrebare pentru cine a nascut deja natural...cu bagajul de spital ce faci, il cari dupa tine in sala de travaliu, nasteri etc?
Eu voi naste la Filantropia dar banuiesc ca se face la fel peste tot si unde te schimbi?

37+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Am uitat sa precizez ca m-am trezit si cu un mic hemoroid, ca sa stau bine si in fund....

37+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Nu stiu voi cum sunteti, dar eu de-abia mai pot...noroc ca vine octombrie acusica Nu pot sa dorm decat pe stanga si am facut aproape de sold o vanataie nasoala care ma trezeste din ora in ora, pe langa pp, ca seara ma apuca setea... Am si arsuri si o stare de greata, deci toate cele...bebita desi a coborat cred, tot impinge in coaste...si mai nou in piele, la burta mea mica, cred ca e cat un motan grasunel care nu mai are loc

37+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria


Cam asa e si la noi! Tot numai pe stanga pot sa dorm, ma intorc pe dreapta cand "bulbucaie" (parca se sparg niste bule in burta in dreptul pelvisului, pe-acolo pe unde ar fi cap'shorul) si dupa ce se potoleste ma intorc pe stanga . N-am inca vanatai, doar ca imi intepeneste mana+picior.
Tot cu arsuri ne distram si noi si nu'sh de ce am senzatia ca o sa fie un bebe chel, doar asa sa-mi faca in ciuda, ca la fii-mea n-am avut nik si-a iesit direct rockerita...
Si suntem la etapa...mutat coaste. Cateodata nu imi dau seama ce vrea sa faca...sa le duca mai spre dreapta sau sa le ridice un pic mai sus?!
Daaar, ma bucur ca nu este "cronic". Mai avem putin si trece


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 36+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza fetele
Va citeam si am vazut ca nu sunt vesti de la RAMO si i-am trimis mesaj sa vad daca a nascut.Inca nu a nascut.
Astept sa vad daca imi mai scrie ceva si va anunt
fetele

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput