Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALRAK

Doamne Ajuta!

Ioana esti binevenita in grupul nostru de rugaciune.
Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te ajute sa devii mamica cat mai curand

tuturor si o seara lnistita

Doamne Ajuta!

Va multumesc mult!!! Si eu le doresc din suflet tuturor aspirantelor la rolul de mamica sa aive ingerasi frumosi si sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor, am uitat sa va spun ca am facut FIV si maine fact testul din sange
Sper sa va pot da vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Livsy

Buna seara, fete dragi,

In primul rand, fetele noi, Ioannoula si Cora, BINE ATI VENIT! Ioana, te-am trecut in listuta, te rog sa ne spui daca in afara de Ioana mai ai si un alt nume mic si eventual si numele sotului, daca doresti sa trecem si numele lui. Cora, te rog sa ne spui numele de botez, ca sa te trec in listuta. La fel, daca doresti sa trecem si numele sotului, sa ne spui... Dumnezeu sa va ajute, sa va binecuvanteze casele cu prunci buni, cat mai curand! Va asteptam cand puteti, sa ne mai povestiti despre voi...

Va multumesc TUTUROR pentru vorbele frumoase si gandurile bune!

Va doresc si eu un weekend linistit, plin de bucurii si multa credinta! Doamne Ajuta-ne!

Va pe toate si va trimit cate o

Iata si Psalmul

Psalmul 31
Un psalm al lui David, pentru pricepere

1. Fericiti carora s-au iertat faradelegile si carora s-au acoperit pacatele.
2. Fericit barbatul, caruia nu-i va socoti Domnul pacatul, nici nu este in gura lui viclesug.
3. Ca am tacut, imbatrinit-au oasele mele, cand strigam toata ziua.
4. Ca ziua si noaptea s-a ingreunat peste mine mana Ta, si am cazut in suferinta camd ghimpele Tau ma impungea,
5. Pacatul meu l-am cunoscut si faradelegea mea n-am ascuns-o impotriva mea.
6. Zis-am: " Marturisi-voi faradelegea mea Domnului "; si Tu ai iertat nelegiuirea pacatului meu.
7. Pentru aceasta se va ruga catre Tine tot cuviosul la vreme potrivita, iar potop de ape multe de el nu se va apropia.
8. Tu esti scaparea mea din necazul ce ma cuprinde, bucuria mea; izbaveste-ma de cei ce m-au inconjurat.
9. Intelepti-te-voi si te voi indrepta pe calea aceasta, pe care vei merge ; atinti-voi spre tine ochii Mei.
10. Nu fi ca un cal si ca un catar, la care nu este pricepere; cu zabala si cu frau falcile lor voi strange, ca sa nu se apropie de tine.
11. Multe sunt bataile pacatosului, iar pe cel ce nadajduieste in Domnul, mila il va inconjura.
12. Veseliti-va in Domnul si va bucurati, dreptilor, si va laudati toti cel drepti la inima.


Doamne Ajuta!



Numele de botez este Ioana, iar al sotului mei este Fotis. Despre mine pot spune ca sunt o luptatoare optimista. Sunt nascuta pe data de 14 spre 15 august 1981, la ora 1 noaptea. Sunt o fire copilaroasa,imi plac lucrurile noi, provocarile, sunt comunicativa, imi place sa cant sa dansez, sunt mai zapacita de fel... Si l-am cunoscut pe sotul meu din intamplare...
Cantam la o terasa, iar sotul meu a venit in vizita la patroni acolo. M-a vazut si s-a indragostit . Eu nu i-am dat atentie, nu l-am bagat deloc in seama. A doua zi, m-au sunat patronii sa iesim cu totii la o cafea. Lui i-au zis ca mi-a placut mult de el si ca i-am innebunit cu telefoanele.. Am iesit, si acolo au disparut toti si am ramas doar eu cu el. Am vorbit, ne-am cunoscut mai bine...dar nu m-a impresionat. Am mai iesit de vre-o 2 ori, l-am plimbat prin toata Constanta, fara sa ii dau vre-un semn. Cand a plecat, l-am dus sa-si faca piata pentru drum. Mi-a luat flori...i-a luat lu mama tort... M-a impresionat. Cand am iesit pe usa sa plec acasa, i-au dat lacrimile. Ii parea rau ca pleaca si ma lasa. Atunci am realizat ca are intentii serioase, si i-am dat o sansa. De atunci au inceput mesajele si telefoanele, iar dupa 10 zile, am lasat tot si am plecat. Acum sunt casatorita si fericita, si nu l-as da pe nimic in lume.
Inainte sa il cunosc, nu aveam nici un gand de casatorie. Adica..ce baiat cunosteam, se intampla ceva si il lasam. M-am hotarat sa o iau prin Manastiri, sa pun acatiste. Am zis si rugaciunea Sfintei Marta, iar cand am terminat novenia, a aparut sotul meu in viata mea. Eu cred foarte mult in Dumnezeu. Cand eram mica, aveam o boala urata, iar doctorii nu imi dadeau sanse de viata. Mama m-a luat si m-a dus la biserica, iar preotul a trecut cu darurile peste mine. Asa m-am facut bine. Asa ca..Dumnezeu sa ne ajute pe toate, iar rugaciunle sa ne fie cu folos!!! O rugaciune daca nu e spusa cu speranta si credinta, nu isi face efectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Buna fetelor, am uitat sa va spun ca am facut FIV si maine fact testul din sange
Sper sa va pot da vesti bune


Doamne Ajuta, sa vii cu vesti bune!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Cora ma rog pentru tine sa-ti ajute Bunul Dumnezeu sa ne dai maine vestea unui beta maaaaaare
Eu imi fac joi analiza beta
Ioanact cum te simti? am citit la odisee (mai dau cu pivirea si pe acolo), ca l-ai simtit puiut, cand a miscat.
Ce minunat.

Pupici tuturor si o noapte linistita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALRAK

Ioanact cum te simti? am citit la odisee (mai dau cu pivirea si pe acolo), ca l-ai simtit puiut, cand a miscat.
Ce minunat.

Pupici tuturor si o noapte linistita

Doamne Ajuta!

Ma simt bine (cu usoare greturi)..
Da, l-am simtit pe bebe (in partea stanga), ceva usor..si azi dimineata l-am simtit.. Mi-am adus aminte cum misca Ioana..e o senzatie placuta.
Doresc tuturor sa vina, bebelusul mult dorit si sa simtiti si voi miscarile bb.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne ajuta!

verygu felicitari pentru burtica, sa ai parte de o sarcina usoara
Ioana, impresionanta povestea ta.
Avem ceva in comun, eu sunt nascuta pe 14 august, ce e drept cu multi ani inaintea ta.
Bunul Dumnezeu sa va ajute sa deveniti parinti cat mai curand, iar dragostea voastra sa fie incununata cu prunci buni si sanatosi!
Ioanact pentru BB Iustina/Iustin, pentru printesa Ioana si pentru tine, o noapte linistita va doresc

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Doamne ajuta!

pentru fetele nou venite. Aici veti gasi mereu o incurajare, un loc unde sa va spuneti necazul, un umar pe care sa plangeti la nevoie. Sa se lase acest popas la noi cu burtici multe si bebei dulci.
pogonici activeaza PM, as vrea sa iti scriu ceva din experienta mea cu IUI (lucruri pe care le-am postat aici pe la inceputul anului daca nu gresesc).
ioanact ce interesant e cand misca bb, astept si eu momentul
.
Fie ca Maica Sfanta sa vegheze asupra voastra mereu,
angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata fetelor
Eu azi ma duc la spital sa-mi puna perfuzie, ca Mariuta nu se mai da venita. Va pup pe toate si va rog sa spuneti un "Doamne ajuta!" si pentru mine.

"Un om, ca si un popor, atata pretuieste, cat a inteles din Evanghelie si cat poate sa urmeze invataturii lui Iisus"- S. Mehedinti
40+ Maria-Parascheva

Cat am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si cipicah....sinaxarul de azi.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie29.htm

verygu - felicitari....Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa iti daruiasca sanatate, sarcina usoara si nastere la termen.....

Anaomaria - Bunul Dumnezeu pentru rugaciunile Prea Curatei Maicii Sale si ale Sf. Cuv. Parascheva sa te ajute sa treci cu bine peste momentul nasterii....iti doresc din tot sufletul sa ai o intalnire minunata cu micuta Maria - Parascheva......

Mergi la inceput