Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

neata! sa aveti un weekend frumos si linistit
toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

buna dimineata, dragele mele!
vreau sa va multumesc tare mult pentru rugaciuni si ajutorul financiar in cazul baietelul prietenei mele, Andrei. O sa plece in curand in Germania, la tratament, datorita sprijinul venit din partea oamenilor cu suflet. Deocamdata, banii din cont sunt suficienti pentru aceasta plecare. Inca o data, multumiri si sa va intoarca Dumnezeu acest gest, inzecit!
Doamne ajuta!


Ajutati-l pe andrei. Intrati aici:
http://andreibucur.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fetelor, Sunt Ioana, 27 de ani, nascuta in Constanta,casatorita in Grecia, aspiranta la bebe, si vreau sa ma alatur si eu voua. Ma primiti? Multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Ioana esti binevenita in grupul nostru de rugaciune.
Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te ajute sa devii mamica cat mai curand

tuturor si o seara lnistita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna seara fetelor,va citesc de fff multa vreme si as vrea sa va rog sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.
Sunt o aspiranta la care se roaga neincetat la Dzeu si Maica Domnului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Ioannoula si cora79 bine ati venit la rugaciune!
Sa va ajute Dumnezeu sa aveti cat de curand pruncii mult doriti!


si...www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie26.htm" target="_blank">Sinaxarul de azi.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 10+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

IOANACT-multumesc fff mult pentru primire si incurajare, ma rog in fiecare zi pentru ca aceasta dorinta sa se indeplineasca si simt ca Dzeu ma aude si ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara, fete dragi,

In primul rand, fetele noi, Ioannoula si Cora, BINE ATI VENIT! Ioana, te-am trecut in listuta, te rog sa ne spui daca in afara de Ioana mai ai si un alt nume mic si eventual si numele sotului, daca doresti sa trecem si numele lui. Cora, te rog sa ne spui numele de botez, ca sa te trec in listuta. La fel, daca doresti sa trecem si numele sotului, sa ne spui... Dumnezeu sa va ajute, sa va binecuvanteze casele cu prunci buni, cat mai curand! Va asteptam cand puteti, sa ne mai povestiti despre voi...

Va multumesc TUTUROR pentru vorbele frumoase si gandurile bune!

Va doresc si eu un weekend linistit, plin de bucurii si multa credinta! Doamne Ajuta-ne!

Va pe toate si va trimit cate o

Iata si Psalmul

Psalmul 31
Un psalm al lui David, pentru pricepere

1. Fericiti carora s-au iertat faradelegile si carora s-au acoperit pacatele.
2. Fericit barbatul, caruia nu-i va socoti Domnul pacatul, nici nu este in gura lui viclesug.
3. Ca am tacut, imbatrinit-au oasele mele, cand strigam toata ziua.
4. Ca ziua si noaptea s-a ingreunat peste mine mana Ta, si am cazut in suferinta camd ghimpele Tau ma impungea,
5. Pacatul meu l-am cunoscut si faradelegea mea n-am ascuns-o impotriva mea.
6. Zis-am: " Marturisi-voi faradelegea mea Domnului "; si Tu ai iertat nelegiuirea pacatului meu.
7. Pentru aceasta se va ruga catre Tine tot cuviosul la vreme potrivita, iar potop de ape multe de el nu se va apropia.
8. Tu esti scaparea mea din necazul ce ma cuprinde, bucuria mea; izbaveste-ma de cei ce m-au inconjurat.
9. Intelepti-te-voi si te voi indrepta pe calea aceasta, pe care vei merge ; atinti-voi spre tine ochii Mei.
10. Nu fi ca un cal si ca un catar, la care nu este pricepere; cu zabala si cu frau falcile lor voi strange, ca sa nu se apropie de tine.
11. Multe sunt bataile pacatosului, iar pe cel ce nadajduieste in Domnul, mila il va inconjura.
12. Veseliti-va in Domnul si va bucurati, dreptilor, si va laudati toti cel drepti la inima.


Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna LIVSI-numele noastre sunt MARIANA-CORINA si SORIN-FLORIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor ce ma bucur ptr voi sa aud nunai vesti bune...sa dea domnul ca la sfarsitul anului sa fim toate 2 in 1

noi suntem nehotariti acum si nu stim incotro sa apucam..poate gandesc gresit sau poate nu

intrucat spermograma noastra e buna dar nu foarte buna..deci sunt sanse si natural sa nea zis dct, neam gandit noi sa mergem sa stam 2 saptamani la sovata sa facem procedurile acolo si sa ne rugam bunului dumnezeu poate se indura de noi sa ne dea copii...facand calculul cat cheltuim la sovata noi 2 atat ne costa si o IUI la budapesta....

sincer nu stim incotro sa apucam..suntem constienti ca organismul nostru e ok acuma ..dar mai tarziu nu se stie caci el lucreaza in timp asa cum nea zis si dct kovacs...in fiecare luna poate reactiona diferit....dar asta numai de bunul dumnezeu depinde

voi daca ati fi in locul meu ce ati face????....dar noua nea zis sa incercam cu IUI ...si ultima varianta FIV

nici de bani nu dispunem atat de multi acu ptr FIV....


sunt atat de debusolata..am fost azi la biserica si am vb putin cu preotul nostru care ne stie povestea si ne asteapta vineri la sf maslu sa vb mai pe indelete si sa ne faca o rugaciune...ptr intelepciune si crearea de copii....

mami meu a fost la manastirea sihastria duminica trecuta si a vb cu calugarul care are grija de clia parinteleui cleopa..si ia pov in mare de noi..si nea recomnadat sa venim amandoi sa vb cu un dovnic de acolo si nea dat dat ulei de candela parinelui cleopa cu care sa ne ungem in zilele curate pana la brau noi......

stau acum si meditez...poate asa a vrut bunul dumnezeu si maicuta domnului...neam linistit sufleteste ca nu avem probleme medicale si totusi bb nu vine...parinetle de la pascani nea zis acum 2 saptamani ducetiva la budapesta ptr linistea voastra sa vedeti daca e vreo problema medicala...dar bb nu vine de acolo ci prin rugaciune...si rabdare

acum sincer va zis..parca mie frica am retinere sa fac acest IUI la budapesta eu inclin sa cred ca sansa noastra e doar la dumnezeu ...am inceput de ieri cu naturiste amandoi ....sa mergem la sovata

iar budapesta ar fi ultima solutie...dar nu acum si cand va vrea dumnezeu ...sau poate niciodata..nu stim...

eu de maine incep acel canon dat de parintele stefan..astfel luni miercuri si vineri sa postesc si sa citesc acatistul sf parinti mihail si gravril si acoperamnatul maicii domnului timp de 40 zile...


azi la impatasit au fost de multe mame cu copii mici incat miau dat lacrimile...chiar acum cand va scriu imi vine sa plang....mereu mereu ma gandesc la asta..de ce de ce trebuie sa suferim atata
sper ca nu vati suparat ca am scris atat da mult dar simteam nevoia sa vb cu cineva...

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput