Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Briza Marii eu am avut nasul infundat (fara sa-mi curga) pana aseara. Aseara am dat drumul ma caldura si s-a rezolvat problema.
Poate si la tine e mai racoare. Ce mai ma ajuta pe mine sa-mi desfund nasul : ser fiziologic, il pun intr-o sticluta goala de olyint si mai bag seara cate un puf.

Denisa, 12 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluekidoo

Si mai am o problema care ma macina. Am inteles ca la maternitate trebuie sa ne prezentam cu gel de dus pt bebe si eventual o crema dar nimeni nu spune de la ce firma sunt recomandate.. voi ce parere aveti? Nu stiu daca sa am incredere in Jhonson sau poate e ceva mai bun pe piata

15+


cel mai bine intrebi la maternitate. mie nu mi-au ceru decat pamapers, baneocin, servetele umede si o crema de corp.
pt.primele luni noi am folosit produse dela Sanosan si Mustela. este f. bun samponul-spuma de la Mustela pt.nou nascuti impotriva crustelor, costa in jur de 40 ron dar m-a tinut 1 an. si nu am avut probleme cu matreata sau cruste.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 12+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Buna, burtici. Eu va citesc de mult, inca de la sarcina trecuta (pe care am pierdut-o la 10 sapt), dar acum, ca am reusit sa am din nou burtica, indraznesc sa ma bag si eu in seama . Imi place tare mult cum sporovaiti voi aici, ca niste prietene la cafea. Eu am ajuns la sapt 13, maine mergem la ecograf sa facem pozica la bebica si sper sa fie totul in regula. Eu de frica sa nu pierd din nou sarcina nu am cumparat nimic, nu m-am gandit la carucioare si alte chestii, abia acum ca am trecut de primele 12 sapt indraznesc sa ma bucur si sa visez cate un pic la mogaldeata care o sa ne implineasca familia. Va pup si sper sa ma primiti si pe mine in gasca si sa sporovaim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Oanaka, multumesc mult pt reteta de cartofi si noua ne plac tare mult cartofii copti.

Ella,
felicitari pt. baietel. din pacate nu am reusit sa-mi dau seama cand v-a arat putulica si m-am uitat atenta la tot filmuletul.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 12+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

azi dimineata n.am mai suportat si.am vomitat de sila...
eu care daca am varsat de 3 ori in toata viata, nu ma deranjeaza , doar ca mi.e frica sa nu pateasca copilu` ceva de la atata efort ca ma indoi, icnesc,ca toti dracii fac
ma rau ca am dat afara si medicamentul de tiroida....

castelana lunea asta de vine, ma duc la eco pt pliu nucal etc, nu pt sex, sexul aici se afla la a doua eco la 19 saptamani
acum ca m.au luat alte rauri, nici nu ma mai gandesc ce e, fata sau baiat ci sa reziste acolo :)

niki si eu imi schimb semnatura acum, ca nu mai am rabdare, imi pun 12 :))

bine.ati venit irina si anca, sa aveti sarcini usuoare si bebelusi sanatosi la termen




roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna fetele!
bordeancavio, irina bine ati venit! Sa aveti sarcini la termen si copii sanatosi!
Honeybaby VSH e normal sa fie crescut in sarcina. Si va mai creste. Stiu ca data trecuta prin saptamana 20 aveam 110.

dayanara stai linistita ca si eu fac in toate felurile cand vomit, uneori ma mai doare si burta, dar bebe nu pateste nimic. E protejat acolo in burtica de muschi, de lichid. Eu ma pun in genunchi langa toaleta, sau asa gugut si atunci nu ma doare burta asa.

O zi buna sa aveti!

Mihaela12+ si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Dragi mamici, imi puteti explica diferenta dintre eco morfo fetala si dublu test?
Multumesc!

12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

happyjoy de obicei la clinici spun DT doar la analizele de sange si ecografia e ecografia in sine. se fac amandoua cat mai aproape una de alta si se coreleaza datele de la eco si analizele de sange pt un rezultat final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - eu stiu ca vomitatul nu-i face rau lui bebe . Stomacul este cel care are spasme si te face sa vomiti, nu uterul.
Tare ciudat cum ai trecut tu de la pofte in primele sapt la greturi si vomitat acum . Bebe al tau a inteles invers procesul .

Denisa, 12 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

multumesc de raspunsuri referitor la fortat , te mai linistesc un pic experientele altora

ma gandeam ca singurul lucru ar fi sa se desprinda sacul de la efort sau miscari bruste, dar in cazul sta cred ca as sangera imediat
altceva nu are ce

denisa da, foarte ciudat, de la pofte am trecut brusc la greturi, sper sa nu ma tina mult
nu.i pot da lui ivan sa manance, imi cere iaurt de exemplu si il tot aman, doar ce ma gandesc la mancare si gata mi se pune un nod in gat

roxana 12+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput