Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 108

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

salutare fetelor

Am o mare rugaminte la voi : fina mea va naste luna viitoare . Din pacate are unele probleme de sanatate printre care si RH negativ . Pt asta ar tb sa faca un vaccin . Dr care a urmarit sarcina ia zis ca nu ii tb acest vaccin . Din fericire a plecat de la ea si a ajuns la un medic bun de la polizu ...care ia spus ca va tb sa faca vaccinul . Il cautam prin farmacii dar din pacate nu se mai importa .Cunoasteti pe cineva care il are si nu a mai avut nevoie de el ? Sau vreo farmacie care il are in stoc ? Va rog mult ...
Multumesc frumos fetelor !

sa dea domnul sa avem un nou capitol plin plin de liniuzte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Elly, iubita, tocmai pentru ca e stresat trebuie sa ia suplimente. Eu ii dau iar sotului magneb6, omega 369 si astept sa-mi ajunga prin posta spermotrendul, ca prea s-au lenevit gigeii , sa ii dau 2/zi. Eu zic sa-i dai suplimente, obligat fortzat .
AditzaC, cum se numeste vaccinul? La Dona sau Sensiblu ai incercat? Sau sa intrebe doctoritza care ii urmareste sarcina, poate au in spital. Cumnatei mele i-au facut in spital, si ea avand tot RH negativ.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

magdi vaccinul se numeste ROGHAM . Am sunat la toate farmaciile ... am inteles ca din aprilie nu se mai importa si ca ar veni iar in decembrie dar este f tarziu .
Se pare ca in Germania sau Ungaria s-ar mai gasii.A vb si cu dr ...din pacate nu il au .
MS mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

AditzaC, m-am confruntat si eu cu aceeasi problema cand am pierdut sarcina in luna aprilie. Importatorul este Sanprodmed - 0212424477 dl. Zamfirescu, incearca si la Farmacia Academia, este o farmacie bine aprovizionata...0213101889 sau 0213125266. Suna si la farmacia din spitalul Euroclinic 0212006800.
Vaccinul se numeste Rhogam, este produs de americani, care au schimbat linia de productie in primavara, motiv pt. care livrarile au fost intarziate. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

AditzaC,poti incerca si la CMU Regina Maria 021. 304.04.04, poate au in spital, fiind privat ....ei au avut stoc tot timpul, dar atunci n-am reusit sa-i conving sa-mi dea. Incercarea moarte n-are!
Atentie,vaccinul din Germania, Ungaria....trebuie transportat la maxim 6-8 grade, altfel nu-i bun de nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aditzaC..daca in unagaria au , poti apela la fetele de acolo eventual ,la o bucuresteanca care sta sa plece spre casa si ti-l poate cumpara ... e o sugestie .. m-am interesat si io de el , si daca aflu ceva iti spun


elly_me..vezi in casuta cu maimutici .. la pm

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Ajutati-o pe Alexia www.alexiatoma.ro
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

fetelor va mult din suflet .....

MSymo ms mult de tot ...am sunat am reusit sa vb la Reg Maria , restul nu ras , mai incercam ....dar stia de aici au zis ca nu il dau si am cerut sa vb cu cine se ocupa de aprovizionare macar sa imi dea un contact ceva , a zis ca un dr Niculescu Iosif ..tb sa il sun maine , sper sa fie amabil si sa se gandeasca la viata unor fiinte si sa ma ajute . Ei ca si spital fac rost mai repede de el ...eu ca pers fizica mai greu . Ms mult

georgia ms frumos ...buna idee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragelor,

Sa aveti o zi frumoasa .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Georgia-

Magdita- ieri i-am luat ca-mg-zn-se si o sa incep sa-i dau.

Azi ma duc la monitorizare Z10.
Luni - cand am fost la medlife- aveam foliculi multi- dar niciunul mai "rasarit".

Poate azi vede T vreun pui mai baban.


Revin detalii- dupa monitorizare- desi nu cred ca voi avea vreun folic. ok






Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

'neatza, fetelor !
am o rugaminte la voi...avem niste prieteni, fata e gravidutza in 11 saptamani; si-a facut cateva analize si are procent la monococite 1.8; valoarea normala, zicea ea, este de la 2 in sus;
in rest totul a fost in limitele normale;
puteti sa imi ziceti, mai pe larg ce inseamna, cu ce influenteaza Mo astea ?
mercic

Mergi la inceput