Burtici fericite de septembrie-octombrie (205)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Se pare ca nu este nimic la tv si nu mi-e nici somn... ca intre timp am uploadat niste poze cu cumparaturile facute pana acuma. Ma gandeam ca in momentul asta poate nu mai ajuta pe nimeni... dar poate intra pe aici si gravidute mai micute. Si tin minte cat m-au ajutat pe mine sa vad pozele voastre cu cumparaturile, parca asa imi faceam si eu o lista cu ce trebuie sa iau. Deci poze aici

Maria chiar daca ai terminat cu camasile si cu suvitatul, si deci poate veni bebe, sa ai grija de acum inainte cu drumurile, sa nu te apuce undeva aiurea. Stiu ca azi asa a trebuit, sa mergi acolo la clinica (desi nu inteleg de ce nu v-au prezentat-o mai repede). N-ai auzit urlete de mamici sau bebei pe acolo?

Acum chiar ca inchid calculatorul Pupici

36+ Alex


pai eu as fi putut merge de mult, dar am tot amanat dintr-un motiv sau altul si uite ca s-a facut sp 39. Mare aventura cu metrou, scari, autobuz...imi venea sa-mi dau palme. acu' sper sa ma lase sa dorm.

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 7 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Buna dimineata si de la noi!



VA MULTUMIM DIN SUFLET TUTUROR pentru cuvintele frumoase, calde, cu mult suflet, pe care am putut sa le citesc din amabilitatea sotului meu drag (sa nu va zic ca mi-a facut fisier excel cu data, cine ce a postat, ca la carte ).
Am ajuns acasa ieri, desi trebuia sa stam pana azi, avand in vedere ca noi am facut cezariana, dar cum mama e o luptatoare indarjita (asa mama asa fiica ...ne-au murit laudatorii, ce sa mai...), ne-am externat mai devreme cu o zi.
Azi noapte am avut un pic de show cu Ana, dar nimic major, eram pregatita moral de mai mult.

Am intrat scurt sa va multumesc si sa pun primele poze cu Ana.

Citesc capitolul ce l-am ratat si revin, in limita posibilitatilor.
Sper ca Ana sa fie o doamna si sa ma lase sa respir.
Imi doresc din tot sufletul sa pot impartasi cat mai repede cu voi bucuria, emotiile si tot amalgamul de trairi pe care familia noastra mica le simte acum, o data cu venirea Anei.



Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele

eu nu mai reusesc sa dorm mai deloc ...asa ca bantui pe forum

Multumesc si eu inca odata fetelor pentru urari Selen80, Ramsan, Adriana_m si eu va urez la fel voua

Am vazut poze cu Irinel si Ana...2 copilasi extraordinari de frumosi...sa va traiasca sanatosi si fericiti!

Ellenuta am si eu pofta de must...ma gandesc acum de unde sa iau, ca nu mai pot de pofta

si sa nu cumva sa uitam sa scoatem agitatele pt 2 fete cucuiete, care azi isi vor cunoaste copilasii:


Ramsan si Ionika



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


33+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 5 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Nela bine ai venit acasa. Am vazut pozele. Aveti o printesa de milioane . Sa va traiasca mare si sanatoasa. Este atat de gingase si frumoasa. Iar taticul este atat, atat de mandru cu ea. Iti doresc din tot sufletul recuperare rapida si nopti linistite alaturi de familia ta mica dar fericita.
Cami_pus imi pare tare rau ca nu poti sa te odihnesti. Si eu am perioade dinastea in care stau cu ochii pe tavan toata noaptea. Nici macar la televizor nu am rabdare sa ma uit. Si normal ca pana dimineata is plina de nervi. Dar poate o sa vina si la tine si perioade bune in care sa poti sa mai si dormi.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buuuna dimineata!!!

Astazi trezim fetitele devreme pentru Ramona (Ionika mi-a dat sms aseara ca maine va fi ziua cea mare..cum isi dorea, pe 24)

HAI RAMONA

HAI PUIUTUL TUDOREL!!!

Dana 38s mamica mandra de
AMR 12 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk scumpa, ce emotii!! mai ales ca aveam noi temerile acelea legate de control si o eventuala nastere precipitata..ufff! (stergem sudoarea!) ai grija de tine! stai cumintica! si a fost dragut doctorul..ca a mers sa stea cu mamica aceea;

Am vazut pozele..jos palaria pentru cat esti de organizata!
lucrusoarele sunt super dragute..hainutele, jucarelele, lenjeriile, mobila..super, super!! am vazut ca ati luat salteluta pentru landou..eu nu am stiut ca trebuie si chiar ma gandeam cum va sta puiutul pe spatiul acela tare (bine, are landoul un fel de salteluta si aveam de gand sa pun o paturica sub bebe, dar totusi..); oare se poate achizitiona si separat?
si imi place si cantarul..zici ca si masoara lungimea? excelent!
toate mi-au placut!!
am o rugaminte..nu ai putea sa pui linkul cu aceste poze la semnatura ta? ca noi mai avem multe de achizitionat si mi-ar fi de mare folos sa mai trag cate un ochi pe la tine




Dana 38s mamica mandra de
AMR 12 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mada sa-ti traiasca feciorul!!! este tare dragut! si nici nu zici ca-i nou nascut..parca ar fi mai marisor..are niste trasaturi bine conturate; si ce privire dulce aveai tu cand il tineai in brate!

Dana 38s mamica mandra de
AMR 11 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Bun venit acasa Nela!!!
Ana este minunata! sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa! (tare curiosa sunt ce culoare vor fi ochisorii)
si tati!! ce mandru este el de minunea lui!

Dana 38s mamica mandra de
AMR 11 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Neata si de la noi!

Primul lucru pe ziua de azi: sa scoatem agitatele, deci


HAI RAMSAN, NASTERE USOARA!



HAI IONICA!!


_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fete dragi! Suntem si noi acasa de citeva zile...dar inca ne acomoadm unii dupa altii si mi-e greu sa intru sa postez...

Oricum vroiam sa va multumesc din suflet pentru galerie...sunteti deosebite!

Am sa intru sa postez poze si poate cind am timp si povestea nasterii...pentru mine a fost surpriza surprizelor...dar a trecut cu bine.

Felicitari proaspetelor mamici si bun venit noilor bebei!
Tin pumnii fetelor care urmeaza sa nasca....eu le doresc nasteri usoare indiferent cum vor fi...pentru mine a fost experienta vietii mele si cred unica clipa cind m-am simtit FEMEIE. Merci Dana ca ai facut pe mesagerul....

Va si va dorim o zi frumoasa...

de printesa mica Isabela Maria

Mergi la inceput