Burtici fericite de septembrie-octombrie (205)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna la ceas de seara si de la mine!
Vad ca au aparut iar bebelusi . Intr-adevar, s-a subtiat numarul gravidutelor, dar eu raman sigur pe baricade pana la sf lunii (daca nu cumva o si depasesc )
Felicitari marianna, multa sanatate si bebelusa cuminte, ca de manual, mancacioasa, somnoroasa..si manechina...la ce "femur" are !!
Felicitari Delia, multa sanatate, recuperare usoara si bebelusa cuminte, mancacioasa si sanatoasa !!
Felicitari Crisbebe, recuperare rapide, si multa sanatate alaturi de un bebe de nota 10!!

Am vazut si o nasa foarte chic, cu margele rosii si slaba, si cu doi cavaleri foarte frumosi!!
si pentru bebe grasun de luto, se pare ca i-a placut in parculet. O sa va obisnuiti incetul cu incetul, si o sa asteptati plimbarile astea cu placere. Nu stiam ca trebuie jumatate de ora de plimbare, ca sa nu ne extenuam. Pana cand asta?
M-a distrat si dicutia cu pulpitele care nu mai incap in pantaloni . Eu mi-am cumparat la inceput haineeee, dar nu mi-a trecut prin cap ca nu numai burta o sa creasca, ci si restul , drept urmare acum imi mai vine doar o pereche de pantaloni . Si te inteleg perfect Manga cu fata ca luna...eu sunt soare, nu alta, imi plesnesc falcile
Multa bafta pentru Ramsam si Ionika, nastere usoara si bebe sanatos!!


Eu astazi am fost la monitorizare, ca mi se parea ca bebe nu misca regulamentar . Si m-au tinut aia jumatate de ora cu chestiile alea pe burta, bebe cu batai, in medie, 141. Dupa aia mi-a facut control de verificare a colului, si ala m-a durut . Dr asta nu a fost finuta ca dr mea.... Col inchis si lung.
Dar de cand am venit acasa am niste dureri de spate, de burta..oare poate influenta aparitia contractiilor? Nu ca m-as plange, ca si asa ma gandesc ca puturosul asta de bebe al meu vrea sa stea mai mult decat vreau eu , dar sa stiu si eu ca sa ma pregatesc psihic .
Merg sa mananc ca al meu sotz e inca la servici ( apropo de mancat, de cand mi-au zis ca daca intru in travaliu e indicat sa nu mai mananc nimic, decat ceva f usor si dulce...sufar de foame cronica . Ma indrept vertiginos spre 22 de kg luate, ultimele 4 in 3 saptamani )


Gianina 39+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 6 zile!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Felicitari Crissbebe!!!

Bine ai venit pe lume Alexandru Aurelian!

Sa fiti sanatosi si puiul sa va aduca numai bucurii!

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Si acum ce am mai facut eu azi... la 5 trebuia sa merg la clinica mea sa vedem impreuna cu alte gravidute si domnul doctor un film despre nastere, si sa-i tot punem intrebari domnului doctor sa ne lamurim .

Am ajuns acolo la 5 fix si am vazut lumea pe acolo povestind ca au o tipa care urmeaza sa nasca la domnul doctor. Ca sa aflu repede ca tipa era ca si mine la 36 de saptamani si venise sa vada filmul... . Era in sala de asteptare, sa se faca ora 5, si acolo pe fotoliu i s-a rupt apa!!! Si acolo in sala de asteptare intr-adevar era plin de apa, si picurii duceau inspre cabinetul domnului doctor... Apoi au scos-o de acolo s-o duca in sala de travaliu si am recunoscut-o, fusese ieri gravida de la control de dupa mine...

Asa m-a apucat o frica , sa stai linistita cu sotul pe canapea asteptand sa se faca ora 5 sa te uiti la un film... si pac!

Filmul s-a amanat pe martea viitoare. Ne-a intrebat doctorul daca se poate, daca nu ne suparam, ca si daca doamna nu naste chiar in orele alea, s-ar simti mai linistit sa fie sus pe sectie cu ea. Pai cum sa ne suparam, eu eram terminata oricum de emotii de situatie... I-am zis ca ramane pe saptamana viitoare, daca nu patim si noi la fel intre timp...

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex multumesc . Felicitari pentru vestile de la control! Imediat e vineri

Ramona iupiiii maine vine Tudorel!!! Ce frumos! Sunt chiar curioasa daca are intr-adevar 4 kile puiul, pentru ca si la mine de la eco asa s-ar preconiza ca e cam marisor... Acuma sa vedem daca au dreptate la tine ecografiile... Oricum, avand colul dilatat si stiind ca el a mai vrut sa vina pe lume o data , imi dau seama ca e pregatit puiul sa vina afara . Doamne ajuta sa fie bine!!! Nastere usoara si bebe sanatos!

Kinga a zis mami ca nu mai are in plan nici o conserva, decat daca se strang multe legume o data si ca sa nu se risipeasca, o sa le puna cumva . Suntem la munca asa: mami, tati, fratello, sotul si cu mine. Barbatii sunt numai dupa servici, mami e pensionara. Am pus tare multe, intr-adevar. Avem unele feluri fara de care nu se poate (zacusca, vegeta, bulion, etc.) si in plus a mai gasit vreo 3 retete noi anul asta de mancaruri, ca nu mai stia cum sa puna ce avea strans din gradinda.

Adriana multumesc mult ! Doamne ajuta si tie o nastere mai usoara ca prima si in plus si cu epi, deci ca o plimbare prin parc

Kemsy tinem pumnii cu durerile alea

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

FELICITARI MAMI NELA,MARRIANA,DELIA SI CRISBEBE,SA VA TRAISCA PUIUTII,SA FIE SANATOSI SI SA VA BUCURATI DE EI TOATA VIATA BUN VENIT PE LUME BEBE ANA,ANA-MARIA,SOFIA SI ALEXANDRU AURELIAN,SA FITI SANATOSI PUTERNICI SI SA AVETI PARTE DE BUCURII TOATA VIATA


HAI RAMSAN SA AI NASTERE USOARA,REFACERE RAPIDA SI BEBIC SANATOS


HAI IONIKA NASTERE USOARA SI BEBIC SANATOS

Nu am apucat inca sa recuperez,dar am vazut poze de nasica frumoasa,slaba si familie implinita,am vazut iesire in parc,cu avioane care erau prea jos,bebic frumos si asortat cu mami si tatic protector
La noi a venit d-na doftor azi si ne-a controlat a zis ca suntem sanatosi ca aratam bine,a invatat pe mami ce trebuie sa faca si ne-a dat liber la plimbare asa ca am plecat afara vreo 40 min desi mami zicea ca doar 15 dar mie mi-a placut si am dormit dus.
Am uitat sa va zic ca bebic meu avea osu la stern un pic mai iesit afara,am facut un pic de depresie incat a venit vara-mea si prietena mea la 12 noaptea sa-mi spuna ca nu are nimik bebicu si azi mi-a confirmat si dr ca probabil am acumulat prea mult calciu in sarcina si d-aia,sa stau linistita ca a mai avut bebici asa.
O sa va las si un link cu poze,va pup si sorry ca nu am recuperat
S-a dat reportajul azi pe acasa,cine nu doarme e reluare la 12:30,dar o sa va dau link cand va fi afisat pe net.


http://family.webshots.com/photo/2482638880104955882QAXNuj

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Felicitari Crissbebe!

Sa-ti traiasca Alexutu mic sa fie saqnatos si sa va aduca numai bucurii!

Laura 35+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Eu ma bag la somn, din pacate au inceput durerile de spate...va pup.

----------------------------------------------
Alexandra 38s+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

25 septembrie - ziua minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mada multumim mult de poze! Ce frumosi sunteti, si tu, si Irinel!

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Eu ma bag la somn, din pacate au inceput durerile de spate...va pup.

----------------------------------------------
Alexandra 38s+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

25 septembrie - ziua minunata




Alex hai ca mai e doar un pic! Somn usor la noapte si fara dureri!

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Intrebare
dragele mele fete, as dori sa va expun o mare nelamurire de-a mea.
Eu il alaptez pe Gogo zi si noapte
Am inceput sa ma organizez si sa notez sanul "pe dreapta sau pe stanga" si ora de inceput respectiv cea de sfarsit.
Totul e minunat, nu mai uit nimic, observ regularitatea meselor dar as vrea sa stiu de unde stiu eu ca dupa o masa un san s-a golit complet ?
Azi citeam pe nea' Capraru si zicea ca daca sanul nu este golit complet in timp se pierde laptele....sau ma rog, scade.
Este evident ca dupa masa imbelsugata a lu' Piciu mic sanul este mai moale, mai lasat, mai nedureros....mai si mai si mai....DAR de unde stiu eu ca este gol
Sa nu imi spuneti sa incerc cu pompa sa vad daca mai iese ceva ca nu am pompa .....si nici biberoane.....sunt dor eu, sanii mei, lapticul si bebicul.
Va multumesc si astept pareri si opinii.

Azi toata ziua m-am gandit la Biaz, oare o fi nascut ?
crisbebe felicitari mami ....ai fost in categoria tzaca paca ...ia copilul ...fugi acasa, fericire maxima. Sa va traiasca si sa va aduca fericire !!!!!!
Vad ca maine se baga fetele la treaba.....sa incepem sa selectam fetele pentru galerie....sa urce pe scena:
hai Ramsannnn !!!!
Hai Ionikaaaaaa !!!!!
vin bebelusii !!!!!!



Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput