Mamici si burtici din Baia Mare(29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mersi malinka.................

pup sa va treaca tie febra, iar la marc alergia..........

sunt tot felul de teste care se fac pt alergii, inearca si vezi la ce e alergic..................


ok..............mersi de sfat..........nu stiu daca pot ajunge la cluj........

o sa vedem........


ce vreau sa va mai intreb...........

deci cand te-ai dus ca ti s-a rupt apa...nu l-ai sunat pe roman

Poze
Bea 26+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

na ca mi s-a blocat mesajul..............

continuare...........

te-a asistat cine era de garda???????sau cum?

iar de dus chiar u trebuie nik dus la bebe??

dar la tine??????????


si.............ai platit numai taxa respectiva, si altceva nu ai dat nik????????


mersi mult de ascultare...........

Poze
Bea 26+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Moama, ce vreme nasoala

Beatrice, bine ai venit, iti doresc sarcina usoara si bebe Ivan sanatos si cuminte. Poate vii la o intalnire sa-ti vedem burtica, bineinteles cand va tine si vremea cu noi.

Malinka, hmmm, dar la ce oare poate face alergie, acum nu e sezon de polen. Sanatate va dorim.

Melly, mai rezisti?

AdrianaSM

Noi facem o expeditie pe 21 Oct. in Cluj, m-am ingrozit ce preturi am vazut la Materna la noi si pentru hainute care chiar nu-si merita banii. Oricum, eu va recomand magazinul de pe Alecsandri, cel care aduce haine noi de la C & A, preturile sunt bune iar hainele de calitate.

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mersi anca, numai ca nu sunt din baia mare....si eventual cand merg la control.............ca dupa aia vine bebe si..................apoi nici asa nu prea ne vom mobiliza.......o vreme................

daca vrei sa vezi.........intra la poze.......ca am cu burtica acolo..cred..verific...........

Poze
Bea 26+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Vai..ce vreme...

Malinka, am vazut poze cu voi...foarte scumpic Marc...si ce mare e!!ce bine v-ati mai distrat voi prin Italia si Turcia...bine va merge!

Beatrice1982, vazut si poze cu burtica draguta!sa ai un bebe sanatos si o nastere usoara!cat cu privire la drumul pana la Bm, stai linistita...mie mi s-au fisurat membranele la 2 noaptea si nu am mers la clinica decat dimineata la 9..si am nascut la 14:30, deci...

ma ingrozeste gandul la zilele reci are vor urma...toata ziua in casa cu Estera este chin...de cum s-a trezit a mers direct la usa si imi facea semne disperata sa mergem afara...am scos-o cateva minute s-o ude ploia pe nasuc...dar ea vroia jos, sa umble, nu in brate...

aici am pus pozele de la ziua Esterei pe care le-a facut fotograful.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Legat de haine si in Sm sunt foarte scumpe...adica cele care sunt cat de cat caltative.si eu i-am luat Esterei din Cluj mai multe lucruri si am fost foarte multumimta...nu stiam ca in bm sunt hainute C&A..unde este str.Alecsandri? cand mai ajung in bm sigur merg sa vad niste hainute...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

na ca mi s-a blocat mesajul..............

continuare...........

te-a asistat cine era de garda???????sau cum?

iar de dus chiar u trebuie nik dus la bebe??

dar la tine??????????


si.............ai platit numai taxa respectiva, si altceva nu ai dat nik????????


mersi mult de ascultare...........

Poze
Bea 26+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!



pana iti rasunde Malinka te ajut si eu cu niste informatii: eu am avut norocul sa fie Sasaran in clinica cand am mers sa nasc...dc nu era il sunam.lucruri pentru bebe nu am dus nimic.doar cand am venit acasa si astea le-a adus tata in ultima zi.pentru mine mi-am adus pijamale(cu care se poate alapta),lenjerie intima, papuci, cosmetice. eu nu am platit nimic altceva decat taxa de nastere in ultima zi, la receptie.in rest nu am dat nici un ban nimanui.sotul a adus mai multe ciocolati in ultima zi si a vrut sa dea asistentelor si d-nei dr.neonatolog, dar nu au vrut sa ia.dupa muuulte rugaminti au acceptat cate o ciocolata.atat.

iti doresc sa ai o nastere usoara.pentru mine euromedica si nasterea fetitei mele sunt niste amintiri minunate...asa doresc sa fie si pentru tine.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Vai, fetelor, acum cand vroiam sa va propun sa ma mobilizati si pe mine cand iesiti in parc a venit vremea asta nasoala, brrr! Cica o sa si ninga...Acum de scos tot va trebui s-o scot afara (da' nu zilnic!) dar nu stiu daca ma incumet sa ma idepartez de casa...Oare se vor intoarce zilele placute?!
Malinka, faine pozele! Si eu m-am indragostit de Turcia cand am fost, desi nu am fost in vreo statiune ci in Istanbul si alt oras.
Beatrice, la Euromedica nu trebuie sa platesti nimic in afara de taxa, la externare. Au ei tot ce trebuie pt. bebe, hainute, caciulite, pampers. Numai haine pt. externare iti trebuie la el. Pentru tine trebuie sa-ti duci doar cele obisnuite, papuci de casa, pijamale, cosmeticale...nu uita de Garmastan sau de lanolina, daca gasesti. Si nu-ti fa probleme ca s-ar putea sa nasti cu altmedic, toti sunt foarte buni. Uite, eu toata sarcina am mers la Sasa si cand sa nasc l-am nimerit pe Costin! Si a fost foarte bine!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mersi mult fetelor de incurajare........................

ce ma bucur...........
sper sa fie bine si la mine, dar se pare ca bebe ivan se arata a fi marsisor.............asta o sa vedem pana la final insa.............


ieri a fost la sasaran.,.................mama..........da ala te pune intotdeauna pe masa?
cred ca vrea sa ma obisnuiesc pe cand o sa nasc................:)))

a zis ca e sarcina de 27/28 sapt si bebe are 1500 grame.........................


a fost foarte nashpa in baia mare ieri cu vremea aia foarte putin m-am plimbat, dar ma durea si spatele si tot si nu prea m-am bucurat de plimbare..............


na bine
aveti grija de voi si de bebei cu vremea asta nasoala rau de tot!!!!!!!!!!!!!

va pup

aaaaaaaaaa.............m-a mai chemat peste o luna jumate.......daca nu sunt probleme....fireste..............asta inseamna la inceputul lui decembrie..............la 32 de sapt...............

wow...................si dupa aia mai va fi foarte putin si voi naste..................
doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!

Poze
Bea 26+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

'neatza lume!!! o buna si aburinda tuturor celor cu nevoie de ea sa doar ptr citit ziar sau mai stiu eu ce

bea iti doresc sarcina usoara in continuare si profita de momentele de acum ca peste 10-11 saptamani nu o sa stii pe ce sa pui mana dar te asigur ca vei fii cea mai fericita mamica!

restu fetelor pe unde umblati!mai scrieti si voi ce mai faceti, ce mai fac copilasii vostrii!!!tin sa precizez ca mi-e dor de ancaurn ca tare de mult nu am vazut-o si de mihor si de toata lumea!!!abia astept sa se incalzeasca o tzara vremea asta ca sigur punem de o intalneala mareeee!!!ca in vremurile bune

despre noi nik nou, astept sa vina socrella ca a fost plecata la cj la inmormantare si o am pe capul meu pana luni, cred ca apoi ....decoleaza ....s-a comportat destul de bine de data asta.....sper sa nu vb aiurea ca pana luni mai e.....dar m-a surprins de mai multe ori ...poate s-a prins ce am prin cap

mno va puuuup pe toate

P.S. am niste hainute de vanzare poate va place ceva de pe acolo! aveti link aici

Amelia primul anisor



Amelia

Mergi la inceput