Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Da, Simonna, si eu stiu ca de ex. la Scoala Internationala, se da examen cu "compositions".

Nu stiu de temele compunerilor si pe mine m-ar interesa.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Salutare la toata lumea.
Raportam ca suntem bine si ne bucuram de vreme frumoasa.
Mai fetelor nu stiu care e explicatia, dar parca de cand a venit rocs aici a adus vara din mtl. Sorry pt voi
Acuma pt mine a fost nitel cam cald asa, dar de altfel a fost tare bine.
In sfarsit mi-am amintit sa multumesc lui pitilache pt informatie. In princiu ne-am cam hotarat cu vacanta, sper sa ma tina picioarele mele de burete asa
Acum astept ultima tura si plecam
nelia Tare mai esti tu harnica
Eu ma invart ca o curca ametita in marea majoritate a timpului si apoi ma vait
Ana, si zici ca si baietii vor sa stie?Damn! Eu sper motanul meu sa nu intrebeDa orisicum, il trimit la taica sau!
Pai eu ma rusinez
Simonna, pai de ce vrei abia dupa 1? Cand era due date? Sa vezi tu ce greu este si cand astepti
Diana bine ati venit acasa. Iote cum m-am pacalitDa mi s-a parut o data ca ai zis ceva si parea baietel
Mona tu cum mai esti?
Olga, hai si vaita-te pe aici! Tort dobos?:(( Pai cum merge cu gym?:))
Simo, cum mai sa iti fie dor de ro?
Imi zicea o prietena ca a vazut o emisiune pe antena parca si nu ii mai trebuie ro
danaP voi cum mai sunteti? Vazut poze de la intalnire si nu ti se pare ca Denisa se vrea sora mai mare?Asa m-am amuzat cum se uita la burtici

Si pe scurt, Simonna nastere usoara si numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Daiopri cu multa placere! Sa ne spui cum a fost pana la urma si pe unde ati ajuns. Cand plecati? Sa aveti oricum vreme frumoasa!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Pfuai, philip, ce necazuri si ce ghinioane! Omul e ok dupa accident? Au copii?

nelia, imi amintesc, cu fiu-miu mare am avut discutia asta asa inginereste, cu creionul si hartia, cu denumirile stiintifice pe la 10 ani, cred. A mustacit cand ne-am apucat de treaba, dar eu am tinut-o asa professional si s-a seriosit si el. Cu fie-mea, am avut ff multe discutii de-aste marunte pe parcursul timpului, ca flecaream frecvent. Dar nu-mi amintesc cu ea de un moment x. Banuiesc ca la primul copil e asa mai hotarator, restul mai afla si unii de la altii. Gudlac!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

philip, am citit si am ramas socata, ce ingrozitor! Dumnezeu s-o odihneasca pe prietena voastra!

Daiopri, eu de abia astept impresii din deplasare, ca la anul ne bate si pe noi gandul sa batem drumul pana acolo. Deci distractie placuta si sa vii cu tolba plina de povesti!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Diana, ti-am vazut frumusetea de fata si familia toata. Sotul e mindru tare, asa bine ii sta imbaind printesa, iar Victor parca tine o papusa in brate pe canapea.

Sa va traiasca si sa va umple viata numai de bucurii. I-am aratat-o si Denisei, ce i-au placut pozele din spital cind tocmai ce a venit pe lume.

Asta asa ca ma intreba daiopri....sigur ca i-ar place o surioara mai mare.Dar eu una imbatrinesc pe zi ce trece.Nu cred ca as mai avea putere s-o iau de la capat desi imi sunt f dragi. Simbata am fost la un botez si tare m-am minunat de toate inventiile in domeniul bb-lusilor de care noi n-am beneficiat.

Succes la ultima bauta, vacanta placuta si vreme frumoasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

philip imi pare rau de prietenii vostrii. Nu-i cunosteam, dar am citit saptamana trecuta ce li s-a intamplat, parca Ica pusese link-ul. Dumnezeu s-o odihneacsa in pace!

Donia si voi la Disneyland? Sa va iasa planurile!

Dana asa m-am amuzat cum ai spus ca Denisa ar vrea o surioara mai mare!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Olga mama, habar n-am! Am intrebat si eu de ce arunca sezatoarea in rahatul ala, da cred ca se refereau la alta sezatoare, ca eu sper ca nu avem printre noi vreo "denizel" si noi nu stim

Citat:
citat din mesajul lui OlgaTarziu

neatza.

Tocmai am aflat ca suntem sezatoarea printeselor. Oau Marule ilumineaza-ma! Please!

Olga

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.
Albert Schweitzer



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

raportam si noi un we de vis, la Denisa la cottage, si acum aruncam resumee pentru jobul nr 2 si 3, falsificam pana si varsta plodului si il trimitem si pe el la facut bani, numai sa incoprim si noi de un cotigel mititel, pe mal de lac, cu ponton, undita si pesti!

Denisa, multumim inca odata!

Imi pare rau ca au pierdut megapetrecerea Laureijr! na, am ratat-o si pe Donia! Dar asa o vreme frumoasa am avut, asa niste peisaje, de sunt acum ca hipnotizata!

unde mai pui ca finaly mi-am aranjat sa lucrez de acasa, si azi am comis-o! boierie!

Simonna, tinem majoretele prin apropiere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

fetele din montreal, cunoasteti familia gavriloaia? ne sunt prieteni de familie si nu-mi revin ce nenorocire s-a abatut pe capul lor:
http://montreal.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20090917/mtl_bear_attack090917/20090917/?hub=MontrealHome

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009



Philip, din pacate este adevarat. In seara asta se face priveghere la biserica ptr Alexandrina si maine la ora 12.00 o vor inmormanta. Dumnezeu s-o odihneasca!

Fetelor am sa trimit si eu un e-mail pe contul comun, va rog cititi.


Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput