magazinele DM

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La noi s-a schimbat de saptamana asta: nu mai e lunea reducere cum era pana acum,ci reducerea respectiva e in fiecare zi dar numai daca se cumpara in valoare de minim 60 lei.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Da, cred ca e valabil in toata tara - scrie pe site "Reducere Februarie 2010: Intre 11-24 Februarie, dm drogerie markt ofera 10% reducere la toate cumparaturile peste 60 RON"

UnPacatos, nu e topic sponsorizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

mai fetelor, un maaare multumesc pentru topic.
am citit topicul saptamana trecuta sisambata am fost in DM -ul din militari. sunt foarte incantata de ce produse mi-am ales:
crema de maini cu galbenele de la alverde
sapun cu mango
gel de dus cu mango
sapun lichid de fata


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am reusit sa ajung la mag. dm... la real (vitan) si la Delfinului...
Cel de al real mi s-a parut ca e mai bine aprovizionat, dar mai dezordonat decat cel de la Delfinului.
Am incercat asa:
- servetele umede babylove - sunt ok, raport calitate/pret
- servetele normale ... 4 straturi 100 de buc. daca le compar cu cele de al zewa sunt aproape al jumatate de pret.
- geluri de dus balea - ok
- mancare pentru matze (hrana uscata)... ok din monet ce n-a facut mutre (deobicei e fitzos)
- deobalsam calendula alverde - fara alcool, parabeni si alte minuni, mult mai bun decat seba med, si la jumatate din pret.
- ulei-peeling pt. masaj anticelulitic Balea (zic ei) ... nu stiu cat de bun e ca anticelulitic... insa e f.f. bun pt. peeling
- demachiant si lotiune tonica de la bela... si astea sunt bune
- servetele demachiante - nu am fost prea incantata de ele... parca au un miros ciudat
- detergent lichid de vase (Denk Mit)... f. bun
- spray pt. curatat diverse suprafete (Denk Mit)... eu in folosesc la aragaz... bun.
- baslam de rufe... ok ... mi se par la fel de bune ca lenor...
- lavete pentru pardoseala

Una peste alta sunt multumita de majoritatea, la preturi la fel sau mai mici decat ce cumparam din supermarket, insa calitate mult mai buna.



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel03 spune:

Mi-am luat si eu stick-ul cu cristal, dar am o nelamurire: pe el scrie , la compozitie, ammonium alum.
Asta inseamna ca are in compozitie Al? Daca da, o fi bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui brotacel03

Mi-am luat si eu stick-ul cu cristal, dar am o nelamurire: pe el scrie , la compozitie, ammonium alum.
Asta inseamna ca are in compozitie Al? Daca da, o fi bine?

N-aduce anul ce-aduce ceasul...


Cica in cantitati mici nu dauneaza, desi firmele care vind deodorante "eco" exact cu lipsa acestui Ammonium aluminium sulfate se dau mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaradum spune:

si eu am descoperit de curand produsele de la dm. eu am preferat gama alverde deoarece sunt oarecum safe. cel putin ce am cumparat eu a fost ok. azi am fost si am cumparat si detergent. sa vad cu spala.incerc pe cat posibil sa folosesc produse naturale. fara parabeni si alte porcarii. e drept ca trebuie sa ma documentez mai mult...dar cred ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

exista www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2009/11/calendula_deo_handcreme_teaserjpg.jpg" target="_blank">deo roll on de la alverde fara aluminiu - eu doar pe al al-am gasit fara aluminiu deloc la DM. e ok dar nu rezista asa mult ca celelalte (normal, as zice eu)
mai sunt pe lista de preferate:
- rola de prosoape de hartie ptr bucatarie care este exceptional de buna si pretul super, 7 lei 4 role sau pe acolo
- rosiile pasate si rosiile la cutie alnatura, de care am zis si mai devreme, exceptionale si pret imbatabil
am de gand sa iau si sapun alverde sa vad cum este. gelul de dus imi place mult.
am luat si sampon si balsam - ramane sa vad cum se comporta in timp, pe moment is ok.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

nici eu nu sunt multumita de crema de maini marca Balea, motiv pt care nu am mai cumparat si cea pt calcaie.

din tot ce am incercat produsele Scholl mi se par cele mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

exista www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2009/11/calendula_deo_handcreme_teaserjpg.jpg" target="_blank">deo roll on de la alverde fara aluminiu - eu doar pe al al-am gasit fara aluminiu deloc la DM. e ok dar nu rezista asa mult ca celelalte (normal, as zice eu)

Din asta am luat si sunt f. multumita... de la o vreme am renuntat la deodorantele obisnuite (din cazua unui nodul la san) si am cautat unele cat de cat naturale... si dupa ce am incercat cateva de prin farmacii (printre care seba-med, vichy... care's in jur de 30 de ron), am ajuns si la cel de la alverde si mi se pare cel mai bun... rezista cel mai mult dintre toate Si e si cel mai ieftin



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput