magazinele DM

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

chris, eu folosesc pe langa detergent, solutie de limpezire si odorizant(desigur si sare pentru dedurizare a apei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Si eu mare fan DM!
Ce am cumparat/cumpar si imi place:
-borcanele pt bebelusi
-tetine/suzete/biberoane
-spuma de ras si balsam after-shave (marca Balea)-sotul este foarte incantat, sustine ca pot concura cu succes Nivea dpdv calitativ (ca la pret sunt la jumate)
-sampon pt copii Balea(pt baietelul de 5 ani)
-geluri de dus Balea
-deodorante (unele, ca nu le-am luat la rand)Balea
-masti de fata Balea
-otet pt curatat
-detergent de vase DenkMit (excelent)
-pulbere pt indepartat pete Oxi-Denkmit, la galetica de 750 gr (gen Vanish pulbere) care conduce detasat in topul preferintelor. Sunt super incantata de ea....Imaginati-va ca am scapat de necazul cu petele cauzate de diversificare bebelusei mele (bine, e posibil ca aici sa contribuie si masina de spalat si detergentul[spal cu Persil lichid], asa ca daca nu aveti rezultate la fel de notabile va rog nu dati cu rosii)
-sapun lichid cu Mango&Papaya
-pasta de dinti DontoDent
-creme de fata cu uree, crema contur ochi cu Q10, demachiante pt ochi (cu ulei si fara) toate din gama Balea

Ce nu mi-a placut:
-scutecele Babylove, mi s-au parut prea rigide si groase....cand va fi printesa mai soliduca poate vor fi ok, acum, la nici 7 kg, sunt prea rigide
-servetele Babylove (miros cam nashpa si sunt enorme)....le prefer pe cele mai mici, in ambalaj portocali, de la Pampers
-un fel de plasturi-termoometru in forma de broscuta/buburuza care se lipesc langa axila sau pe frunte si iti indica temperatura bebelusului (eviti sa il trezesti noaptea pt pus termometrul rectal). Noua ne arata constant 37 grade, lipit pe fruntea fetitei, iar termometrul arata de la 38,4 pana la 39,6, si mi s-au parut si scumpi (parca 14 lei). Astia chiar au fost o mare porcarie!

Nu-mi mai amintesc acum dar o sa editez daca mai e ceva ce-mi amintesc!
Spor la cumparaturi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Pentru dermatita atopica a fetitei mele, care se manifesta prin incrustarea pielii la interiorul incheieturilor mainii si mancarime la contactul cu etichetele si cusaturile cu material sintetic ale hainelor, am fost la dermatolog si ne-a recomandat sa folosim in loc de sapun, uleiul de baie de la Eucerin. De cand il folosim am scapat de dermatita dar si pretul este pe masura...37ron pt 200 ml.

Am descoperit un ulei de dus de la Balea cu aproximativ (90%) aceeasi compozitie ca cel de la Eucerin, ba chiar suspectez ca are un procent mai mare de uleiuri (de ricin, de soia si altele) si in mod sigur mai putine ingrediente chimice din gama stabilizatorilor. Din pacate n-am gasit pe uleiul de la Balea precizarea despre PH, pe cel de la Eucerin scrie ca e PH5. Pretul celui de la Balea este cel al unui gel de dus normal, il gasiti chiar la aceasta categorie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Super detergentul de vase DenktMit Ultra Sensitive..e si fara parfum, fara coloranti, scrie pe el ca o picatura e de ajuns pentru5 kg de apa si degreseaza ca nici un altul..

Am mai luat paharutele pentru bebelusi care intra unul in altul..8 paharute din ce in ce mai mici, alverde, balea sapun
Am intrat mai tot pe fuga cu gandul sa gasesc ceva de spalat copilul, ca si accept. De folosit folosesc doar Uriage, din farmacii.



de Mamica îndragostita de comoara calare pe testoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

ieri am fost si eu intr-un magazin DM, cel de pe Nasaud, am tot citit ce ati scris si m-ati facut curioasa. si daca am intrat, bineinteles ca am si cumparat cate ceva :
- gel de dus de la balea care miroase super
-clepsidra pt copii, pt sapalat pe dinti dar la care ventuza nu rezista lipita de faianta
-ulei de baie Balea care iarasi miroase super

accept92, te rog frumos spune-mi cum se foloseste acest ulei, caci pe sticla nu scrie, eu l-am cumparat pt ca fata mea are pielea f uscata si speram sa o ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinutza


accept92, te rog frumos spune-mi cum se foloseste acest ulei, caci pe sticla nu scrie, eu l-am cumparat pt ca fata mea are pielea f uscata si speram sa o ajute.




Pai se foloseste pe post si in loc de sapun.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinutza


accept92, te rog frumos spune-mi cum se foloseste acest ulei, caci pe sticla nu scrie, eu l-am cumparat pt ca fata mea are pielea f uscata si speram sa o ajute.




Mda, am luat si eu pt. mine ulei si ma miram de ce nu face pielea atat de finca si Johnson's...era de fapt ulei pt. curatat pielea :))))))))))))))









**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

multumesc frumos pt. raspuns, e super uleiul si miroase si bine.
eu credeam ca se da dupa baie, pe pielea uda ca cel de la johnson's pt bebelusi dar apoi am vazut ca asta de la balea face spuma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Fetelor, in 4-5 martie am auzit ca o sa fie 20% reducere in toate magazinele dm!

Deci spor la cumparaturi. Eu imi fac deja listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

super multumim de inform,atie
ma apuk de strans bani

Mergi la inceput