Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Doris, eu habar nu am ce sa ii spun cristinei...nu ma pricep la medimentele alea..
Camy, bine ca ai venit cu vesti bune, si ca ati petrecut frumos ziua prin Sighisoara, asteptam pozicile maine!!
Ancutza, si eu la fel gandesc cu AMR-ul meu, tare sper ca dupa 37-38 sapt sa vina oricand, nu vreau sa astept pan la 40..
Krelia, mie siiigur imi apasa bb pe vezica!!! Ca daca ies putin in oras, la plimbare, la cumparaturi la orice, deja dupa 10 min dupa ce am iesit din casa simt iar nevoia sa merg la baie! Am ajuns sa nu imi mai doresc sa ies din casa, ca nu pot sta mult fara mers la susu! Al meu sot stie ca daca tre sa plecam din localitate, trebuie musai sa oprim la toate supermarketurile de pe drum -dedeman/selgros/real , ca sa intru la baie..Sunt precum cainii aia care pisa toti copacii in drumu lor!
Simina, e 'grele' cu denumirea asta..mie imi suna mai bine fulgusor, decat fulgisor Sa vedem ce mai voteaza fetili

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Copii din DEX, editia 1998: " FULGULET,fulguleti, s.m,. Diminutiv al lui fulg - Fulg+suf.-ulet

Deci acesta e diminutivul oficial. In indreptarul ortografic ( DOOM 2)nu am gasit specificat ca s-ar fi schimbat ceva.


29+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ma duc sa fac un dus ,poate s-o mai linisti si fimea ca, zici ca vrea sa plece cu tot cu burta mea.

Maine am n'spe drumuri de facut , sper sa n-am acelasi "succes" ca vineri

Ralu ai rez ceva cu livretul de familie???? eu vreau sa trec si pe la starea civila maine (dc am timp)

AAAA..mi-am adus aminte o fraza ce mi-a fost adresata de fosta directoare ( la rugamintile mele sa-mi dea hartiile mai rpdd sa nu ma mai puna pe drumuri) : [b]lasa draga ca ai masina nu mergi ca mine cu taxi-ul"....de parca masina mea merge cu apa potabila

32+ cu Maya Andreea
AMR 8 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Doris, daca vrei sa editezi mai bine semnaturica, deschide doua ferestre DC , una unde iti editezi la profil personal, si una ca si cum ai raspunde pe forum. Scrii in fereastra de raspuns pe forum , si editezi AMR cu ce culori si dimensiuni vrei si dai pe urma copy paste in fereastra cu profilul !

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

apai, Camy..dupa cum se prezinta situatiunea....cred ca majoretele se vor pregati pentru tine...prima

mie imi place fulgusori.....so what daca nu e gramatically corect.....sunt altele muuuuuuuuuuuuult mai grave si mai deranjate ochiului...decat o licenta poetica ce exprima niste minuni din burtica....ma refer la fulgusori, desigur


krelia 32+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Concluzia mea personala: desi corect este fulguleti parca suna mai dulce fulgusori... deci sa nu se schimbe nimic


29+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

AAAA..mi-am adus aminte o fraza ce mi-a fost adresata de fosta directoare ( la rugamintile mele sa-mi dea hartiile mai rpdd sa nu ma mai puna pe drumuri) : [b]lasa draga ca ai masina nu mergi ca mine cu taxi-ul"....de parca masina mea merge cu apa potabila


Baba harca!! Off asa e lumea asta plina de babe de astea invidioaseeeee

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Ralu ai rez ceva cu livretul de familie???? eu vreau sa trec si pe la starea civila maine (dc am timp)

AAAA..mi-am adus aminte o fraza ce mi-a fost adresata de fosta directoare ( la rugamintile mele sa-mi dea hartiile mai rpdd sa nu ma mai puna pe drumuri) : [b]lasa draga ca ai masina nu mergi ca mine cu taxi-ul"....de parca masina mea merge cu apa potabila



am spus mai de demult ca am rezolvat, au venit cartoanele, l-am luat fara taxe sau altceva

desi suna melodios fulgusori, varianta corecta este fulgisori, este adevarat ca-s multe "agramaticalitati" ..........

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

AAAA..mi-am adus aminte o fraza ce mi-a fost adresata de fosta directoare ( la rugamintile mele sa-mi dea hartiile mai rpdd sa nu ma mai puna pe drumuri) : [b]lasa draga ca ai masina nu mergi ca mine cu taxi-ul"....de parca masina mea merge cu apa potabila



o sa-ti zic pe PM ce sa-i zici dupa ce iei actele

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

noapte buna fetele

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput