Noua mea iubire pe nume Gogo

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Lucia inca nu gasesc cuvinte care sa exprime emotiile pe care mi le-a adus povestea nasterii noii tale iubiri pe nume David (zis si Gogo).
Vreau sa te felicit pentru minunatele cuvinte pline de iubire pe care o regasesc in aceste randuri si pentru curajul pe care l-ai aflat in tine in acele momente grele.
Bravo voua, sunteti o familie minunata, iar de pe 13.09.2009 ora 00.39, mai implinita cu inca un sufletel

Odiseea noastra nu ar fi fost atat de speciala daca nu erai tu una din burticile fericite, care sa aiba mereu un cuvant frumos si bun si plin de haz

Sa va aduca DD cu fiecare noua zi numai bucurii si fericire alaturi de copilashul vostru!


Ramona

Tudor Gruia 38+

AMR max.2 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Vai fetelor.....va multumesc mult, e destul de ciudat sa primesti atatea felicitari si cuvinte frumoase.....
Eu am crezut ca scriu povestea tocmai ca sa citeasca si fetele de la prima sarcina cam ce poate aparea, cum se desfasoara "ostilitatile" sa fie si ele cat de cat pregatite......pentru ca si eu demult am citit zeci de povesti de la acest topic. Am mai aflat una alta, m-am informat.
Va pup si dau in scris aici ca dupa ce am defilat sus si tare cu sistemul medical din Uk si cu votul meu neconditionat pentru nastere naturala....acum m-am sucit putin iar cand va aparea surioara lui David se va naste cu cezariana in urma unei cereri semnate si parafate de subsemnata
Sanatate tuturor !!!!!!!

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

luto, no comment! multe multe flori pt tine mamica curajoasa, atat de spirituala si sensibila!!!




, de Amalia cuminte si papacioasa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Lutoniana, am mai zis si in alta parte, dar zic si aici: sunteti o familie superba, implinita si se vede cu ochiul liber cat de fericita!!!! Sa va traiasca David cel nazdravan si sa va aduca multe bucurii si fericire! Felicitari si pt taticul cel curajos si ajutor de nadejde.

Tie inca o data felicitari pt optimism, curaj si abordarea experientei tale si felicitari si pt povestea superba a nasterii.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Lutoniana ai scris tare frumos
Ati avut cateva hopuri de trecut!a fost greu,dar cel mai important este ca sunteti cu totii sanatosi iar bb David e o minune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Luto tot ma tin så iti scriu si eu cateva randuri aici si uite ca acum a sosit timpul..

Ai povestit ff frumos si mereu iti gasesti asa frumos cuvintele si exprimi foarte frumos trairile tale..esti tare speciala pt mine..Ai reusit så transmiti emotiile intalnirii cu gogosarul tau..Si cine poate percepe cel mai bine aceste emotii daca nu o proaspåtå mamica care a trecut si ea prin astffel de momente minunate..

Multå sånåtate noii tale familii si sper så ne bucuram cat mai mult de postarile tale pline de optimism de viatå cu care eu una m-am obisnuit zilnik



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Draga noastra Luto, m-a bufnit plansul la cat de frumos si de plin de iubire ai gasit sa exprimi marea traire a vietii tale, nasterea lui Gogo
Iti multumim ca ai publicat aceasta poveste, plina de emotii, noua, viitoarelor mamici, ca sa fim pregatite pentru marea intalnire!
Oricat de dureros a fost, cred ca pana astazi ai uitat toata suferinta travaliului si ai ramas doar cu dragostea imensa purtata in suflet pentru David, puiutul vostru scump.

Sa va traiasca, sa fiti fericiti si sa va umple viata de bucurie!


_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Lucia, felicitarile mele pt minunea din viata vostra si pentru expunerea povestii nasterii ei. Sunt sigura ca Gogo va fi un copil extraordinar care va aduce multa bucurie in viata voastra. Vor fi momente mai bune, mai putin bune dar sigur ve-ti fi o familie minunata capabila sa depaseasca orice obstacol. Stiu cat de dorit este copilul acesta si asta ma face sa fiu increzatoare in ceea ce priveste viitorul familiei voastre. Va doresc tot binele din lume si la mai multi bebei minunati.

Monica 36+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisor2246 spune:

FRUMOASA POVESTE.SA VA TRAIASCA PUISORUSSI SA VA ADUCA NUMAI BUCURI

ADISOR MAMI DE BART ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Lucia, draga mea, felicitari pentru povestea nasterii, foarte frumoasa, parca am trait inca o data cu tine prin tot ce ai trecut.

Esti o mamica curajoasa, puternica, ma bucur enorm ca s-a terminat cu bine si David a venit exact cand iti doreai si exact ce iti doreai, adica un baietel.

Sa va traiasca David, sa va umple casa si sufletele de bucurii!
Te imbatisez cu drag.

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput